створено електронний посібник «довідник безбар’єрності»

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Створено електронний посібник «Довідник безбар’єрності»

В Україні провадиться політика створення безбар’єрного суспільства, спрямована на створення умов для рівного доступу до всіх можливостей громадян з тимчасово чи постійно обмеженою мобільністю, людей з інвалідністю, батьків із візками, людей на візках тощо.

Здійснюються заходи щодо формування суспільства без обмежень, в якому забезпечуються рівні права та можливості для усіх людей без виключення. Увага приділяється не лише забезпеченню фізичної доступності об’єктів і споруд. Впроваджуються нові норми безбар’єрної мови, формування у суспільстві нової культури та етики безбар’єрного спілкування.

Для полегшення пошуку всієї інформації стосовно цієї теми, як повідомляє Департамент освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації, створено новий інструмент – електронну версію посібника «Довідник безбар’єрності», який покликаний зафіксувати нові принципи безбар’єрної мови та стати гідом із коректного спілкування.

«Довідник безбар’єрності» - проект з відкритим кодом, тобто доступний для використання та цитування, а також його можна доповнювати. Електронний посібник містить такі розділи, як складові безбар’єрності, правила мови, словник та безбар’єрний календар.

Над його підготовкою працювали правозахисники, психологи, батьки, які виховують дітей з інвалідністю, а також українські та міжнародні експерти.

Посібник «Довідник безбар’єрності» доступний за посиланням: https://bf.in.ua/.


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.