нові успіхи підопічних магістранта цнту на міжнародній арені

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Нові успіхи підопічних магістранта ЦНТУ на міжнародній арені

В середині травня у Словаччині проходив чемпіонат Європи з бойового джиу-джитсу, на якому збірна України посіла перше загальнокомандне місце з доробком понад 150 медалей! Дві медалі нашій збірній принесли брати Задеряки, які вивчають бойові мистецтва в секції СК «Тайгер» на базі ЦНТУ у магістранта нашого навчального закладу Рустама Рахманкулова.

Минулого року на сайті ЦНТУ розповідалось про секцію бойових єдиноборств в Центральноукраїнському національному технічному університеті, про виступи вихованців магістранта Рустама Рахманкулова на чемпіонатах України та на ІХ чемпіонаті світу в Малграт де Мар, Іспанія (грудень 2022 року). Тоді в Іспанії Максим Задеряка виборов перше місце чемпіонату світу серед спортсменів віком 14-15 років вагової категорії 60 кг.

Як повідомив Рустам Рахманкулов, вже в новому сезоні брати Задеряки знов виграли національні кваліфікаційні змагання за право представляти Україну на чемпіонаті Європи-2023. Причому для молодшого з братів, Віталія Задеряки, відбірковий турнір став першим чемпіонатом після відновлення від дуже важких травм (переломи руки та ноги).

На VII чемпіонаті Європи з бойового джиу-джитсу серед дорослих, юніорів, юнаків та молодших юнаків у словацькому місті Стражське взяли участь понад 500 бійців з 19 країн Старого Світу.

На фото: магістрант ЦНТУ Рустам Рахманкулов разом із братами Максимом та Віталієм Задеряками

Максим Задеряка, якому 15 років (і на минулорічному чемпіонаті світу в Іспанії він боровся в категорії «кадети»), цього разу виступав у більш старшій віковій категорії: «Юніори», 16-17 років при ваговій категорії 60 кг. Фактично, Максим весь турнір бився з більш дорослими спортсменами, ніж він сам. На шляху до подіуму Максим Задеряка виграв чотири сутички, у фіналі він зустрівся ще з одним представником збірної України, поступився й отримав срібну медаль чемпіонату світу. В іншій дисципліні Максим також виборов срібну нагороду.

Віталій Задеряка боровся у своїй віковій категорії «кадети» (12-13 років), проте подав заявку на виступ у ваговій категорії 50 кг при власній вазі 43 кг. Незважаючи на те, що всі його суперники були важчими за нього, а сам Віталій боровся на першому після відновлення від травм міжнародному турнірі, підопічний Рустама Рахманкулова виграв усі сутички й виборов титул чемпіона світу!

Батько Максима і Віталія зараз на фронті боронить Україну в лавах Збройних Сил України, й свої медалі на чемпіонаті Європи брати присвятили своєму батьку.

Загалом у складі збірної України на VII чемпіонаті Європи з бойового джиу-джитсу виступало 10 спортсменів із Кіровоградської області. Очолює Кіровоградську обласну федерацію бойового джиу-джитсу В’ячеслав Шульга, більша частина «збірників» готується до змагань на базі СК «Тайгер», а один з філіалів даного спортклубу базується в ЦНТУ. До речі, в цій секції під керівництвом Руслана Рахманкулова тренуються й вивчають різні види єдиноборств також й викладачі нашого навчального закладу.


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.