музика – народна, лірика – українською

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Музика – народна, лірика – українською

26 вересня на майданчику Кіровоградської обласної філармонії відбудеться виступ кропивницького фолк-рок гурту Brander, до складу якого входять двоє представників нашого університету: багаторічний керівник вокально-інструментального гуртка Студклубу ЦНТУ Анатолій Антоненко та доцент кафедри машинобудування, мехатроніки і робототехніки ЦНТУ Іван Валявський. Гурт виконує пісні українською мовою.

За свою історію гурт Brander мав у Кропивницькому три сольні виступи: у волонтерському просторі «Атмосфера МИР2.0» та у Дендропарку. Під час кожного з концертів відбувався збір коштів на потреби ЗСУ.

Що корисно знати перед тим, як відвідати виступ гурту Brander? Значна частина репертуару цього проекту – українізовані кавер-версії пісень німецьких гуртів DArtagnan та Santiano, які грають у жанрах фолк-рок, середньовічний фолк-рок, ірландський фолк, морські шанті.

До речі, Santiano публічно підтримали Україну після повномасштабного вторгнення армії країни-агресора, й на початку березня 2022 року на своєму офіційному YouTube-каналі виклали власну пісню «Ти надаєш мені сил…», в якій співається по боротьбу та надію, з українськими субтитрами на фоні прапора України…

Фолк-рок проект Brander, розповідає Анатолій Антоненко, було створено на базі іншого кавер-гурту музикантів із Кропивницького «Машиністи» (до складу цього гурту також входили Антоненко та Валявський). Одного разу автор усіх українських текстів групи Олег Сичов запропонував зробити кавер-проект для музики, яку виконують DArtagnan і Santiano. До нового проекту він запросив музикантів, з ким працював раніше, у тому числі, у «Машиністах».

Анатолій Антоненко у складі Brander’у – вокаліст, також грає на акустичній гітарі, укулєлє, перкусії. Іван Валявський грає на клавішних.

Перший великий виступ фолк-рок проекту Brander відбувся у квітні 2023 року на сцені театру ім. М.Л.Кропивницького на концерті, присвяченому 105-й річниці Товариства «Червоного Хреста». Після того гурт мав ще три виступи наживо у Кропивницькому.

За словами Анатолія Антоненка, аудиторія жваво реагує на музику жанру фолк-рок, шанті тощо. «Традиційна народна музика у сучасній обробці та цікаві тексти, адаптовані українською, надають пісням особливої енергетики, – говорить вокаліст Brander’у. – У нас було не так багато виступів, але кожного разу ми бачили, що люди сприймають таку музику дуже позитивно».

Переконатись у цьому ви зможете самі, відвідавши виступ фолк-рок проекту Brander. Концерт відбудеться наступного вівторка, 26 вересня на майданчику Кіровоградської обласної філармонії, початок о 18.00.

Підготував Олександр Виноградов

Фото - Владислав Тупчиенко, сторінка гурту Brander у соціальній мережі https://www.facebook.com/folkrockbrander


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.