пам’яті професора віктора носуленка

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Пам’яті професора Віктора Носуленка

Колектив Центральноукраїнського національного технічного університету глибоко сумує з приводу смерті одного з старійшин нашого навчального закладу (майже 60 років стажу), завідувача кафедри обробки металів тиском і спецтехнологій, засновника наукової школи технології розмірної обробки електричною дугою, професора, доктора технічних наук Віктора Івановича Носуленка (1939-2023).

Віктор Носуленко народився 14 лютого 1939 року в Харкові. Після закінчення семи класів школи у місті Куп'янськ Харківської області Віктор Носуленко поступив до машинобудівного технікуму при Харківському тракторному заводі . Закінчивши технікум на «відмінно» (спеціальність «Ковальсько-штампувальне виробництво»), поступив до Харківського політехнічного інституту. Після завершення навчання на інституті, Віктору Носуленко запропонували посаду викладача у Кіровоградському філіалі Харківського політехнічного інституту, де він почав працювати з серпня 1962 року.

Пройшов шлях від асистента, старшого викладача, доцента кафедри машин і технології обробки металів тиском, до професора, завідувача кафедри обробки металів тиском і спецтехнологій.

Кандидат наук з 1977 року, в 2000 році захистив в КПІ докторську дисертацію за темою «Розмірна обробка металів електричною дугою».

В нашому навчальному закладі Віктор Іванович тривалий час очолював наукову школу та лабораторію «Розмірної обробки електричною дугою». Розроблена ним технологія та обладнання для РОД принесли Віктору Івановичу вісім медалей ВДНГ СРСР, патенти на технологію й устаткування продавалися навіть за кордон.

«Коли я вийшов на захист дисертації, лабораторія «Розмірної обробки електричною дугою» налічувала під 50 співробітників й була найбільшою в інституті, – розповідав свого часу в інтерв’ю професор Віктор Носуленко. – Наші унікальні верстати вже працювали на десятках підприємств Радянського Союзу. Коли всі зрозуміли, що технологія діє, процес РОД було запатентовано у Франції, Англії, Швейцарії, ФРН, Японії – у провідних промислових державах…»

Віктор Носуленко – Заслужений винахідник України (1999 р.), Відмінник освіти України (2004 р.), лауреат Грамоти Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом» та Знаку «За наукові досягнення» (2009 р.), входив до складу Комітету з державних премій України в галузі науки і техніки.

Професор Віктор Іванович Носуленко був автором понад 260 наукових праць у галузі обробки металів тиском та процесів фізико-технічної обробки й автором понад 100 винаходів. Він підготував трьох кандидатів наук.

Адміністрація Центральноукраїнського національного технічного університету, профспілковий комітет викладачів та співробітників ЦНТУ, колектив університету висловлюють щирі співчуття рідним та близьким Віктора Івановича Носуленка.

Панахида за професором Носуленко відбудеться 18 жовтня (середа) об 11.00 на Лелеківському кладовищі Кропивницького.


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.