відкриття виставки «євреї на болгарських землях» у цнту

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Відкриття виставки «Євреї на болгарських землях» у ЦНТУ

9 січня 2024 року в Центральноукраїнському національному технічному університеті відбулося урочисте відкриття виставки «Євреї на болгарських землях». Подія організована за підтримки Посольства Болгарії в Україні та ініціативи Кіровоградської обласної громадської організації «Об’єднання болгар «Нашите Хора»».

Виставка присвячена важливій історичній події – 80-річчю спасіння народом Болгарії своїх співвітчизників-євреїв під час Другої світової війни. У своєму складі виставка містить артефакти документального свідчення, які розкривають багатовікову історію євреїв Болгарії. Це свідчення героїчних дій громадянського суспільства, релігійних та культурних діячів і представників влади, які об'єднались для порятунку тисяч євреїв від депортації у концтабори.

Незважаючи на антисемітські настрої того часу, Болгарія виступила прикладом стабільності та безпеки для єврейського населення, що проживало на теренах країни. Виставка докладно розкриває трагічні віхи антиєврейського законодавства, прийнятого в країні, а також визначає величезну роль громадян, церкви та царя Бориса III у захисті євреїв.

Ця унікальна виставка успішно презентувалась в одинадцятьох країнах світу, включаючи США, Болгарію, Францію, Польщу, Австрію та інші. Відкриття виставки відбулося під урочистий гімн України та гімн Болгарії, а також виступами почесних гостей.

Серед поважних гостей, які взяли участь в заході, були Павло Конопко, перший заступник голови Кіровоградської обласної адміністрації, Юрій Семенюк, перший заступник голови Кіровоградської обласної ради, Олександр Мосін, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Кропивницької міської ради, Володимир Кропівний, ректор ЦНТУ, Сергій Осадчий, голова правління Кіровоградської обласної громадської організації «Об'єднання болгар «Нашите Хора», Дан Закута, головний рабин Кропивницького, Борис Шевченко, директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

Гості виставки вшанували пам’ять жертв голокосту Другої світової церемонією пам’яті – покладанням каменів біля пам’ятного меморіального знаку на подвір’ї Синагоги.

Після урочистого відкриття голова Кіровоградської обласної громадської організації «Об’єднання болгар «Нашите Хора»» Сергій Осадчий провів екскурсію для гостей заходу.

Не втрачайте можливість стати частиною цієї унікальної події – відвідайте виставку «Євреї на болгарських землях», яка діятиме до 18 січня у приміщенні Центральноукраїнського національного технічного університету. Дізнайтеся більше про світлу сторінку історії та запам'ятайте разом з нами великий вчинок людей, які змінили хід історії в темні часи.

Запрошуємо кожного!


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Адреса: пр. Університетський,8
Проїзд маршрутними таксі № 150, 113, 116-А, 284-A, 274
до зупинки "Університет".
Наше розташування
Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66

© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.