центральноукраїнський етап всесвітньої студентської першості з програмування

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


Центральноукраїнський етап Всесвітньої студентської першості з програмування

Минулими вихідними на базі кафедри програмування та захисту інформації ЦНТУ відбувся перший етап українського студентського чемпіонату з програмування, який входить до структури першості світу з програмування The ACM International Collegiate Programming Contest, що проводиться під егідою Асоціації обчислювальної техніки та Бейлорського університету (США).

В Україні чемпіонат щорічно проходить відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України, та є творчим змаганням студентів у мистецтві комп’ютерної алгоритмізації та розробленні ефективних програм.

Першість світу з програмування серед студентів «Association for Computing Machinery International Collegiate Programming Contest» (ACM ICPC) триває протягом календарного року в шести регіональних зонах: Афрка і Середній Схід; Азія; Європа, Латинська Америка; Північна Америка; Південно-Тихоокеанський регіон. В свою чергу, український чемпіонат (який є частиною європейського) поділяється на шість територіальних етапів: Східноукраїнський, Північноукраїнський, Південноукраїнський, Південно-західний, Західноукраїнський, Центральноукраїнський.

Відповідно, на базі кафедри програмування та захисту інформації ЦНТУ проходив перший раунд Центральноукраїнського етапу чемпіонату України з програмування серед студентів в рамках європейського відбору до фіналу «ACM International Collegiate Programming Contest».

В нашому університеті перший етап турніру програмістів проводиться вже сьомий рік поспіль. Щороку до участі в чемпіонаті запрошуються студентські команди ВНЗ Кіровоградської області, найкращі з яких проходять до наступного (Всеукраїнського) етапу.

Головною особливістю першості з програмування ACM ICPC є формат проведення змагань: командам, що складаються з трьох студентів, пропонується для розв’язання 10-15 задач різного рівня складності; змагання тривають п’ять годин без перерви; перевірка розв’язків задач виконується у автоматичному режимі системою ejudge безпосередньо під час змагань.

Розв’язком задачі є створений файл з вихідним кодом програми, написаний однією із дозволених правилами мов програмування (C/C++, Java, Pascal, C# або Python), який учасники завантажують у ejudge для перевірки, зарахування або відхилення розв’язку, формування турнірної таблиці та підсумків олімпіади.

Цього року в змаганнях взяли участь по дев’ять команд від двох ВНЗ обласного центру: Центральноукраїнського національного технічного університету та Центральноукраїнського державного педагогічного університету. Тож учасники чемпіонату змагалися у двох групах навчальних закладів: технічні та педагогічні, – по дві найкращі команди з кожної групи виходили до другого етапу, під час якого команди ВНЗ Черкаської, Дніпропетровської, Кіровоградської та Полтавської областей змагатимуться за путівку до фіналу Всеукраїнського етапу. Кінцева мета української частини чемпіонату – відбір обдарованих студентів для участі у командній першості світу з програмування АСМ-ICPC.

За підсумками змагань у групі технічних ВНЗ призерами стали команди:

CNTU_DreamTeam у складі студентів ЦНТУ: Юрій Пованда, Сергій Притула, Іван Буравченко (тренер – канд. техн. наук, доцент кафедри програмування та захисту інформації ЦНТУ Роман Минайленко);

CNTU_AdaKids – студенти ЦНТУ: Роман Ткачук, Сергій Охотний, Дмитро Чорновол (тренер – канд. техн. наук, асистент кафедри програмування та захисту інформації ЦНТУ Анна Коваленко);

CNTU_HighSkill – студенти ЦНТУ: Сергій Цвик, Ілля Філімоніхін, Олександр Сокуренко (тренер – викладач кафедри програмування та захисту інформації ЦНТУ Віктор Бісюк).

***

В групі педагогічних ВНЗ кращі результати показали команди:

KSPU_NotFound у складі студентів ЦДПУ: Володимир Міхав, Юлія Носко, Віктор Туртуріка (тренер – канд. пед. наук, доцент кафедри інформатики КДПУ І.В. Лупан);

KSPU_HelloWorld – студенти ЦДПУ: Андрій  Максименко, Дмитро Мельник, Марина Сокол (тренер – канд. пед. наук, доцент кафедри інформатики КДПУ І.В.Лупан);

KSPU_FatalError – студенти ЦДПУ Кирило Гавриленко, Владислав Олійник, Сергій Лисков (тренер – канд. пед. наук, доцент кафедри інформатики КДПУ Лупан І.В.).

Таким чином, відповідно до встановлених квот щодо представництва ВНЗ, виходячи із кількості розв’язаних під час даного етапу чемпіонату задач, в наступному раунді турніру нашу область дві найкращі команди від ЦДПУ: KSPU_NotFound і KSPU_HelloWorld, а також дві найкращі команди від ЦНТУ: CNTU_DreamTeam та CNTU_AdaKids.

З результатами команд І етапу чемпіонату із програмування серед студентів можна ознайомитись на веб-сайті АСМ-ICPC.

Олександр Доренський,

координатор чемпіонату в Кіровоградській області,

старший викладач кафедри ПЗІ ЦНТУ


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.