професор юрій кулєшков повторно став чемпіоном україни з самбо серед майстрів

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Професор Юрій Кулєшков повторно став чемпіоном України з самбо серед майстрів

15-17 вересня в Черкасах тривав Відкритий чемпіонат України серед майстрів (ветеранів) із боротьби самбо. Одним з переможців змагань став професор кафедри експлуатації та ремонту машин ЦНТУ, доктор технічних наук Юрій Кулєшков. В серпні минулого року Юрій Кулєшков також вигравав чемпіонат України серед майстрів, після чого здобув фантастичну перемогу на чемпіонаті світу серед ветеранів самбо!

Нагадаємо, минулого року професор кафедри ЕРМ Юрій Кулєшков напрочуд вдало повернувся на борцівський килим після майже 25-річної перерви. Спочатку він взяв участь в чемпіонаті України з самбо серед ветеранів. Виборовши золоту нагороду змагань у ваговій категорії до 82 кг серед спортсменів віком 60-64 роки, професор ЦНТУ отримав запрошення у склад збірної України на чемпіонат світу серед майстрів самбо, що проходив у Хорватії. На цьому турнірі представник нашого навчального закладу не програв жодного поєдинку та вперше у своєму житті виграв золоту медаль чемпіонату світу.

Боротьбу самбо Юрій Кулєшков почав вивчати в 1970 році, коли йому було 15 років. В 1977 році він став бронзовим призером першості Радянського Союзу по лінії одного з тодішніх добровільних спортивних товариств, отримавши кваліфікацію майстра спорту СРСР. Пізніше Юрій Кулєшков вигравав чемпіонат СРСР серед спортсменів добровільного спортивного товариства «Трудові резерви», чемпіонат України по ДСТ «Колос» тощо. Від часу навчання у аспірантурі Юрій Кулєшков повністю переключився на наукову, викладацьку і винахідницьку роботу, тому вже не мав часу на регулярні тренування та виступи. Отже, до того моменту, коли Юрій Володимирович отримав запрошення на чемпіонат України з самбо серед майстрів 2016-го року, він не виходив на борцівський килим майже 25 років.

Як розповів Юрій Кулєшков, саме яскраві успіхи на торішніх турнірах та надзвичайна товариська атмосфера «ветеранських» змагань, де зустрічається чимало давніх друзів, додали великий заряд натхнення та стали стимулом повернутися до виступів на офіційних змаганнях.

Цього року професор кафедри експлуатації та ремонту машин ЦНТУ взяв участь вже у двох турнірах із самбо.

Перший – фінальні змагання Всеукраїнських ігор ветеранів спорту пам`яті М.М. Баки (11-13 серпня, місто Святогірськ, Донецька область). Юрій Кулєшков виступав у ваговій категорії 82 кг та віковій групі 60-64 роки. Крім нього у цих же групах заявилось для участі у турнірі ще троє самбістів, таким чином, підсумкову частину змагань було розпочато одразу з півфінальних двобоїв. Професор ЦНТУ виграв і півфінал, і фінальний поєдинок, виборовши золоту медаль турніру.

Далі був відкритий чемпіонат України з самбо серед майстрів (ветеранів), що проходив минулими вихідними в Черкасах. Цього разу турнірна сітка відповідної вагової-вікової категорії складалась з трьох матчів: два двобої у підгрупі та фінал, де зустрічалися переможці кожної з двох підгруп. Цей турнір Юрій Кулєшков також пройшов без поразок, поповнивши свою спортивну скарбничку другою «золотою» нагородою чемпіонату України.

За словами Юрія Кулєшкова, виступи на турнірах були доволі важкими. Оскільки такі змагання проводяться серед ветеранів, майже всі учасники – майстри спорту та досвідчені борці високого рівня і високої кваліфікації. Змагатися із такими суперниками завжди дуже непросто.

Як і раніше, до чемпіонатів 2017 року Юрій Кулєшков готувався за індивідуальною програмою, яка включала загально-фізичну підготовку та тренування із боротьби за допомоги тренера КДЮСШ-3 обласного центру Володимира Долгіх.

Як розповідає Юрій Кулєшков, на усіх змаганнях, в яких цього року брав участь професор кафедри експлуатації та ремонту машин ЦНТУ, був присутній тренер збірної України з самбо - голова Асоціації ветеранів самбо України Юрій Клімантов, який переглядав кандидатів до лав збірної України для участі у чемпіонаті світу серед майстрів 2017 року у Греції (місто Салоніки, 20-23 жовтня). Як переможець вже двох цьогорічних національних турнірів у своїй ваговій та віковій категоріях, представник нашого навчального закладу має дуже непогані шанси вдруге поспіль боротися у складі збірної України на чемпіонаті світу із самбо серед майстрів.

Підготував Олександр Виноградов 


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Адреса: пр. Університетський,8
Проїзд маршрутними таксі № 150, 113, 116-А, 284-A, 274
до зупинки "Університет".
Наше розташування
Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66

© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.