кафедра «технології машинобудування» вітає випускників-ювілярів

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Кафедра «Технології машинобудування» вітає випускників-ювілярів

Традиційно на початку червня у стінах КНТУ відбуваються численні зустрічі випускників різних років нашого навчального закладу. Одним із таких заходів стала ювілейна зустріч випускників 1976 року спеціальності 0501 «Технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструменти».

На цю зустріч зібралось більше 50 колишніх студентів двох «потоків» технологів (загалом шість груп, від Т-11 до Т-16), які завершили навчання у Кіровоградському інституті сільськогосподарського машинобудування 40 років тому. Щоправда, усі п’ять років вони навчались не тут, а ще у старому приміщенні інституту (де зараз знаходиться фірма «Акустика»). В теперішній будівлі навчального закладу випускники 1976 року тільки отримували дипломи. А до цього – брали участь у будівництві нових корпусів КІСМ.

«Нас тоді, разом із іншими студентами та викладачами, направляли сюди на будівництво, – розповідає один із тодішніх студентів спеціальності «Технологія машинобудування…», зараз – головний металург ПАО «Гідросила», кандидат технічних наук Віктор Медяник. – Пам’ятаю, як машинами привозили бетон, а ми кидали бетон у фундамент цих корпусів. Буквально, ми тоді закладали фундамент цього університету».

Лише в групах Т-11…Т-16 тоді навчалось більше 160 студентів-технологів.

«Раніше спеціальність «Технологія машинобудування…» фактично була найголовнішою інженерною спеціальністю, – каже Віктор Медяник. – В ті часи працювало багато великих підприємств, які потребували сотні, тисячі інженерів-технологів. Існувало велике держзамовлення на підготовку інженерів-технологів, і наші випускники працювали по всьому СРСР. Підготовка у нас була колосальна. Ми отримували різнопланові знання, які дозволяли працювати за широким спектром інженерних напрямів. Наприклад, мені вистачило загально-технічної підготовки для того, щоб працювати весь час металургом і захистити кандидатську дисертацію за спеціальністю на межі наук про зварюванню та ремонту.

В наші часи були великі групи: 25-30 студентів, а подекуди й більше (щоправда, в процесі навчання десь три-чотири людини з групи уходили з інституту). Навчатися в такому великому колективі було цікаво. Ми часто виїжджали відпочивати на пікніки великими кампаніями, після п’яти років навчання знали усіх студентів, хто вчився разом із нами на двох «потоках». Тому практично у кожного з нас після завершення навчання залишилось багато інститутських друзів. Після інституту приблизно 10% випускників нашого року залишилися у Кіровограді, решта отримали направлення на роботу в інші міста (направлень на підприємства Кіровограда видавали дуже мало, я закінчив інститут із «червоним» дипломом, тому мав право самому обирати місце роботи – обрав «Гідросилу» і працюю там вже 40 років).

Ми все одно намагалися підтримувати зв’язки із інститутськими друзями, і проводити на початку червня зустрічі випускників: через п’ять років після завершення навчання в інституті, потім – через 10, 20 років і так далі. На жаль, кожного наступного разу на зустріч випускників збирається менше людей. Дехто вже не в змозі приїхати до Кіровограда, дехто мешкає занадто далеко (хоча за весь цей час було немало випадків, коли приїжджали на зустрічі друзі із-зі кордону), а декого вже й немає серед живих…»

Від адміністрації Кіровоградського національного технічного університету випускників 1976 року спеціальності «Технологія машинобудування, верстати та інструменти» привітали із 40-річчям завершення навчання в інституті голова профкому КНТУ, професор Олександр Мажейка та проректор із наукової роботи КНТУ, професор Олександр Левченко. Також Олександр Мажейка (випускник КІСМ 1977 року) переказав вітання від майже однокашників «ювілярів»: ректора КНТУ, професора Михайла Черновола, який 1977 року закінчив навчання у аспірантурі, і першого проректора Володимира Кропівного, випускника КІСМ 1977 року. Олександр Левченко розповів про сьогодення університету та висловив сподівання, що гості отримають приємні враження від сучасного стану їхньої альма-матер.

Завідувач кафедри «Технології машинобудування» КНТУ, професор Іван Павленко розказав випускникам 1976 року про розвиток кафедри «Техмаш» від того часу до наших днів, про долі викладачів, які тоді викладали студентам різні предмети (Іван Іванович працює на кафедрі більше 40 років, 38 з яких – на посаді завкафедри, в 1975 році, коли гості-випускники ще вчилися на четвертому курсі, він як раз повернувся до КІСМ після аспірантури при МВТУ ім. Баумана), а також про сучасних студентів та сучасні напрями підготовки фахівців на кафедрі.

На завершення урочистої частини ювілейної зустрічі випускників спеціальності «Технологія машинобудування, верстати та інструменти» 1976 року, гостям продемонстрували експозицію видатних випускників нашого навчального закладу, а також влаштували екскурсію в лабораторії та на кафедру «Технології машинобудування».

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.