якими навичками мають володіти успішні програмісти?

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Якими навичками мають володіти успішні програмісти?

Кафедра кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ організувала для своїх студентів інформаційно-практичний форум «Soft Skills Kropyvnytskyi»-2017, на якому викладачі і студенти університету, а також представники ІТ-компаній обласного центру обговорили навички, необхідні сучасним ІТ-фахівцям. Теорію було закріплено настільною грою «GetKanban v.4» – симулятором процесу управління ІТ-проектом.

Безперечно, однією з головних «гнучких навичок»/«soft skills», – комплексу неспеціалізованих навичок, які впливають на успішність в роботі, високу продуктивність праці тощо, проте не пов’язані напряму із групою суто професійних навичок («hard skills»), – яка має бути в арсеналі будь-якого сучасного грамотного фахівця, у тому числі і фахівця ІТ-галузі, – це володіння іноземною мовою.

Саме важливості опанування англійською мовою було присвячено перші два виступи форуму «Soft Skills Kropyvnytskyi»-2017. Завкафедрою іноземних мов ЦНТУ, доцент Валерій Миценко розповів студентам про переваги знання англійської мови у бізнес просторі, а студент кафедри КбПЗ Богдан Клименко (який влітку цього року працював в США за програмою «Work and Travel») виступив із доповіддю «Англійська – головна мова в ІТ-галузі».

Також важливою навичкою для успішного програміста є уміння працювати в команді. Про це із власного досвіду учасникам форуму розповіли студентка кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення Ольга Пфо (працює за спеціальністю у Кіровоградській обласній державній адміністрації) та власник компанії Kinect.PRO Антон Пінчук (виступ на тему «Техніка парного програмування як спосіб обміну досвідом в команді»).

Один з керівників відомої ІТ-компанії з міста Кропивницький «Onix-Systems» LLC Дмитро Дурач, який є випускником кафедри програмного забезпечення нашого університету, розповів теперішнім студентам кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ про те, як (не) стати поганим розробником програмного забезпечення.

Після усіх виступів форуму «Soft Skills…» учасники заходу зіграли у настільну гру «GetKanban v.4», яка має на меті навчити гравців основам японської методології «Канбан» через симуляцію процесу розробки програмного забезпечення. Гра «GetKanban» навчає раціональному плануванню, правильній організації діяльності та командній роботі.

Організаторами форуму «Soft Skills Kropyvnytskyi»-2017 виступили викладачі кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ Анна Коваленко, Оксана Конопліцька та Ольга Ладигіна. Також в роботі форуму взяли участь завкафедрою КбПЗ, професор Олексій Смірнов, викладачі кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення, студенти кафедри КбПЗ першого-п’ятого курсів спеціальностей «Комп’ютерна інженерія», «Кібербезпека» та «Комп’ютерні науки».

За інформацією кафедри кібербезпеки та
програмного забезпечення ЦНТУ


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.