«в сучасному світі іт-галузь – соціальний ліфт, який допоможе піднятися високо вгору»

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


«В сучасному світі ІТ-галузь – соціальний ліфт, який допоможе піднятися високо вгору»

6 листопада при кафедрі кібербезпеки та програмного забезпечення Центральноукраїнського національного технічного університету розпочався унікальний проект: безкоштовна IT-школа «NewGeneration», розрахована на учнів-початківців. Одна із задач цієї школи – готувати спеціалістів, які точно потрібні численним ІТ-компаніям міста Кропивницький та багатьох-багатьох інших міст України і світу.

На навчання в IT-школу «NewGeneration» запрошували юних мешканців обласного центру: учнів 9-11 класів загальноосвітніх шкіл міста, студентів училищ, технікумів, коледжів. На початкову лекцію школи прийшло більше 130 слухачів. За словами представників оргкомітету IT-школи «NewGeneration», такий інтерес до проекту набагато перевершив їхні оптимістичні прогнози.

Як розповів під час знайомства зі слухачами курсів «NewGeneration» завкафедрою кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ, професор Олексій Смірнов, створення при кафедрі КбПЗ школи для початківців має на меті допомогти молодим людям знайти себе в ІТ-галузі.

«Ми живемо в епоху глобальної інформатизації, – говорить професор Олексій Смірнов. – Одна з задач кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення – створити передумови для того, щоб кожен з вас міг взяти участь у цьому процесі, тому що зарплати в ІТ-галузі та перспективи розвитку в ІТ-галузі, м’яко кажучи, вище середніх. Я упевнений, що в сучасному світі ІТ-галузь – це той соціальний ліфт, який допоможе піднятися високо вгору. Саме для того, щоб навчити молодь нашого міста, як отримати затребувану та добре оплачувану професію, деякий час тому на нашій кафедрі виникла ідея створити безкоштовні ІТ-курси».

Крім цього, слухачам та випускникам IT-школи «NewGeneration», отримавши певні базові знання, буде простіше навчатися на кафедрі кібербезпеки та програмного забезпечення Центральноукраїнського національного технічного університету (якщо або коли вони через деякий час поступлять до ЦНТУ).

Директор IT-школи «NewGeneration», доцент кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ Олександр Коваленко вважає, що дані курси мають підвищити рівень ІТ-грамотності серед молоді.

«Досить часто школярі та студенти Кропивницького і Кіровоградської області навіть приблизно не уявляють собі, яка кількість ІТ-компаній працює у нашому місті та які саме спеціалісти їм потрібні, – говорить доцент Олександр Коваленко. – У нашому місті десятки ІТ-фірм, від невеликих, чисельністю 10-15 співробітників, до крупних, де працює понад 150 співробітників. Наша кафедра співпрацює з усіма провідними ІТ-фірмами Кропивницького, отже нам відомі усі практичні вимоги до спеціалістів галузі. Мета нашої школи – дати вам необхідний рівень базових знань та надати можливість безпосередньо на власному досвіді зрозуміти: чи є ІТ вашим покликанням, чи ні».

Як повідомив директор ІТ-школи Олександр Коваленко, програма навчання «A2-LAB.NewGeneration» охоплює найбільш сучасні напрями в галузі інформаційних технологій, і за своєю структурою курси розподілено на декілька основних етапів.

Нульовий (або початковий) етап – перший місяць занять у школі: навчання основам ІТ буквально із чистого аркушу паперу.

Перший етап навчання дозволить отримати базові навички IT-фахівця, у тому числі опанування мов програмування С, C++, Java.

Наступний етап – спеціалізація та розподіл учнів в залежності від напряму, яким вони хотіли б займатися більш ґрунтовно. Зокрема, це технології для розробки мобільних додатків для iOS (Swift, Objective-C) або Android (Java, Android SDK); Web-Front-end: HTML5, CSS3, JavaScript, ANGULAR, REACT.JS; Web-Back-end: PHP, Node.JS; менеджмент: Sales manager, Social Media Marketing.

Нарешті, заключний етап – стажування в IT-фірмах міста Кропивницький.

Заняття проходитимуть два рази на тиждень. Читатимуть курси як викладачі кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення Центральноукраїнського національного технічного університету, так і спеціально запрошені представники ІТ-компаній обласного центру (проте абсолютно усі вони – практикуючі розробники).

Зокрема, нульовий курс для початківців – один із найбільш складних курсів ІТ-школи «NewGeneration» – викладатиме лауреат обласної педагогічної премії імені В.О. Сухомлинського 2017 року, доцент кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ Олександр Дрєєв, який має величезний досвід навчання саме новачків на секціях інформатики та технологій програмування Кіровоградської малої академії наук учнівської молоді. Досвід цей дуже успішний, тому що Олександр Дрєєв вже підготував чималу кількість учнів МАНУМ – переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт Малої академії наук.

За словами директора IT-школи «NewGeneration» Олександра Коваленко, випускники курсів – звісно, лише ті, хто досягне певних результатів, а не буде просто відвідувати заняття – отримають відповідний сертифікат. Подальша ж доля випускників курсів – лише в їхніх руках. (І головах.)

«Чи можливо вивчитися за той час, що працюватиме наша школа? – додає завкафедрою кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ, професор Олексій Смірнов. – Протягом навчання ви отримаєте базові знання та зможете зарекомендувати себе. Лише у Кропивницькому декілька десятків ІТ-компаній, не кажучи вже про Київ та інші міста. Тобто, якщо ви станете хорошими спеціалістами – ви обов’язково отримаєте шанс на працевлаштування. Головне – ваше бажання вчитися та працювати. В ІТ-галузі не мають значення знайомства, родинні зв’язки тощо. Де і ким ви будете працювати, залежить лише від вас, від вашого уміння, від ваших знань та навичок. Прагматична мета нашої кафедри – готувати програмістів, які будуть затребувані в ІТ-фірмах і зможуть виконувати задачі із першого дня своєї роботи. Наша кафедра зможе надати вам знання, необхідні для того, щоб почати працювати в ІТ-галузі. Чи скористаєтеся ви цим шансом – залежіть від вас».

На завершення вступного зайняття IT-школи «NewGeneration» учні заповнили анкети, де вказали напрями, які вони хотіли б вивчати на цих курсах. Школа продовжить свою роботу у п’ятницю, 10 листопада.

Інформацію про роботу школи можна отримувати в групі «.NewGeneration» у соціальній мережі Facebook.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.