центр практичної реалізації дружніх відносин між україною та канадою

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Центр практичної реалізації дружніх відносин між Україною та Канадою

Курси англійської мови; вивчення та використання досвіду навчальних програм канадського Mohawk College; стажування викладачів ЦНТУ; консультації студентів щодо навчання в Канаді; просвітницькі заходи канадських державних або громадських організацій для мешканців Кіровоградщини – це далеко не повний перелік очікуваних напрямів роботи «Українсько-Канадського Центру», відкритого 15 листопада в ЦНТУ.

Безпосередньо ідея створення такого Центру на базі нашого університету належить керівнику Відділу міжнародних зв’язків Центральноукраїнського національного технічного університету Владиславі Натальченко та менеджеру департаменту міжнародного співробітництва державного навчального закладу Mohawk College (Гамільтон, провінція Онтаріо) Світлані Кірнасовій. І виникла ця ідея в процесі обговорення співробітництва між ЦНТУ та Mohawk College під час робочого візиту пані Світлани до нашого університету в жовтні минулого року (до речі, Світлана Кірнасова родом з Кіровоградщини та є випускницею магістратури нашого навчального закладу).

Влітку 2017 року на урочистостях в Посольстві Канади в Україні з нагоди святкування 150-річчя Канади, Владислава Натальченко і Світлана Кірнасова домовилися про підтримку посольством подальшої роботи центру, який буде опікуватися освітніми, науковими та громадськими проектами. Отже, невипадково святкові заходи на честь відкриття в ЦНТУ «Українсько-Канадського Центру» відвідали представники і Mohawk College, і Посольства Канади в Україні: Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук; керівник комерційного відділу Посольства Канади в Україні Адам Барболет; менеджер департаменту міжнародного співробітництва Mohawk College Світлана Кірнасова.

На думку ректора Центральноукраїнського національного технічного університету, професора Михайла Черновола, Канада, напевне, є найбільш дружньою Україні країною на Американському континенті. «Історично так склалось, що більше одного мільйону триста тисяч громадян Канади – українці за походженням, – говорить Михайло Черновол, – тому Канада дуже підтримує Україну в цей непростий для нас час. З огляду на відношення між нашими країнами, виникла ідея створити в нашому університеті «Українсько-Канадський Центр». Чим буде займатися центр? По-перше, це інформаційна робота: будемо розповідати молодим людям, студентській молоді, школярам про умови навчання, стажування в Канаді. Також це буде центр для реалізації спільних програм навчання, стажування викладачів, можливо, наукових проектів, курсів вивчення іноземних мов. Тобто, відкриття центру – це перший крок для здійснення такої роботи».

«Я дуже радий бути сьогодні тут, в самому Центрі України, в університеті, який так і називається: Центральноукраїнський, – зазначив у своїй вітальній промові Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук. – Кіровоградщина, місто Кропивницький – регіон який заслуговує на більше міжнародних контактів, на більшу інтернаціоналізацію вашого наукового і не лише наукового життя. Ми в Канаді вважаємо, що знайшли баланс між теорією і практикою у навчанні, і цим досвідом у певній мірі ми можемо із вами поділитися. Ми розраховуємо, що Mohawk College, а через нього – система коледжів та університетів Канади, зможе доповнити світ вашої науки.

Пан ректор вже говорив про можливі варіанти співробітництва, я б ще згадав, наприклад, існування у Києві спільної канадсько-української програми навчання у середній школі. Саме такі змішані варіанти: збагачення ваших курсів канадськими елементами та обміни досвідом між навчальними закладами, стануть, скажемо так, синергетичними елементами нашого співробітництва.

Надіємося, ми також сприятимемо цій роботі, оскільки ми всіляко заохочуємо контакти, бо контакти між людьми – найважливіші контакти. Без таких людей, як пані Світлана, не було б цього зв’язку і цього центру; без людей, які не підуть навчатися, не буде нових ідей; без людей, які не створять бізнес-контакти, не буде зростати товарооборот між нашими країнами. Все залежить від людей, від людей молодих віком і духом, від людей ініціативних. Тому я бажаю, щоб цей Центр став площадкою самореалізації саме для молодих духом і ініціативних».

Під час прес-конференції для представників засобів масової інформації посол Канади в Україні Роман Ващук зауважив на тому, що зі своїми першими завданнями «Українсько-Канадський Центр» в ЦНТУ вже впорався: по-перше, центр привернув до себе увагу людей, по-друге, центр приніс усвідомлення можливості співпраці із Канадою тут, в Центральному регіоні України.

Як розповіла представник Mohawk College Світлана Кірнасова, вона була присутня на багатьох міжнародних освітніх виставках в Україні, і завжди помічала величезні черги біля стендів канадських навчальних закладів – це свідчило, у тому числі, про недостатню кількість інформації про канадську освіту. Тепер на базі «Українсько-Канадського Центру» в ЦНТУ можна буде проводити інформаційні кампанії, розповідати про можливості та особливості освіти, бізнесу, громадянського суспільства в Канаді. На думку Світлани Кірнасової, «Українсько-Канадський Центр» в ЦНТУ може стати хабом для усіх навчальних закладів нашого регіону.

Для канадського Mohawk College відкриття такого центру важливо з огляду на розвиток міжнародних зв’язків цього навчального закладу. «Керівництво Mohawk College дуже добре поставилося до самої ідеї створення у вашому місті, у вашому університеті спільного «Українсько-Канадського Центру», – говорить Світлана Кірнасова. – В нашому коледжі навчається більше 32 тисяч студентів, 3200 з них – іноземці з усього світу, тому ми розглядаємо цей центр як можливість розвитку міжнародних зв’язків та розвитку взаємовідносин між навчальними закладами. Для нас цей проект – великий прогрес, тому що «Українсько-Канадський Центр» в ЦНТУ – єдиний центр, відкритий в Україні за участю Mohawk College».

Під час зустрічі із викладачами та студентами Центральноукраїнського національного технічного університету Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук також відзначив значне пожвавлення канадсько-українських відносин. «Протягом останнього часу прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо відвідував Україні, також Президент України Петро Порошенко і прем’єр-міністр Володимир Гройсман відвідували Канаду. Всі зауважували, що між Україною та Канадою є дуже багато міжлюдських відносин. Тепер питання, як із теплих людських почувань перейти до практичних результатів? Такі проекти, як цей центр, переносять нас із світу теплих почуттів у практичну площину і дозволяють особистим людським відносинам запрацювати прагматично.

Звичайно, ми надіємося на наукове співробітництво, культурне співробітництво. Чи більше Україна тарує собі дорогу у світ, тим більше наукових, культурних, освітніх можливостей вона отримує. Від нас залежить, як ми їх використаємо».

Одним із варіантів практичного використання «Українсько-Канадського Центру» в ЦНТУ може стати проведення на базі центру інформаційно-просвітницьких лекцій, тренінгів, семінарів, які організовують в Україні канадські урядові або громадські установи. За словами Романа Ващука, Посольство Канади в Україні рекомендуватиме колегам використовувати платформу «Українсько-Канадського Центру» в плануванні різноманітних заходів.

Відповідаючи на запитання викладачів та студентів університету, посол Канади в Україні Роман Ващук та представник Mohawk College Світлана Кірнасова розповіли про можливості отримання стипендій або грантів на навчання в канадських вищих навчальних закладах (зокрема, згадали про грантові фонди української діаспори для виплати спеціалізованих стипендій саме для молоді з України); про варіанти стажування викладачів ЦНТУ в канадському Mohawk College та візитів до Кропивницького викладачів Mohawk College для обміну досвідом.

Узагальнюючи питання співпраці між університетами, Світлана Кірнасова запропонувала кафедрам або окремим співробітникам ЦНТУ готувати додаткові пропозиції до роботи «Українсько-Канадського Центру», тому що їм видніше, що саме викладачі та студенти хотіли б отримувати в результаті співробітництва між навчальними закладами. «В Mohawk College налічується 125 навчальних програм, тому ми маємо дуже багато варіантів для співпраці», – зазначила Світлана Кірнасова.

Студент третього курсу кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення Богдан Клименко поставив послу Канади питання про можливості працевлаштування там випускників українських навчальних закладів - фахівців ІТ-галузі.

«В Канаді дуже розвинена ІТ-галузь, де працює багато спеціалістів зі всього світу, – говорить Роман Ващук. – Навіть деякі гіганти ІТ-галузі США створюють свої дослідні центри в Канаді, тому що фахівцям з усього світу у нас простіше влаштуватися на роботу, ніж в США. Навесні Канада приймала делегацію 17 українських малих-середніх ІТ-компаній, і виявилося, що ми зовсім не знаємо можливостей одне одного! Тобто, багато канадських фірм не обізнані щодо технічного потенціалу ІТ-галузі в Україні, а українські фірми, одразу дивлячись на Силіконову долину у Каліфорнії, недобачають великий ІТ-сектор Канади. Зокрема, такі міста як Гамільтон, Торонто, Монреаль є одними зі світових темпів розвитку ІТ-технологій, просто менше розрекламовані, ніж інші».

По завершенню офіційних зустрічей менеджер департаменту міжнародного співробітництва державного навчального закладу Mohawk College Світлані Кірнасовій поспілкувалася із групою студентів факультету економіки та менеджменту, факультету автоматики та енергетики і механіко-технологічного факультету ЦНТУ. Гість з Канади відповіла на питання студентів щодо умов вступу до канадських вищих навчальних закладів, про вимоги до претендентів на отримання стипендій на навчання, про можливості поєднувати навчання у канадському коледжі із роботою, про працевлаштування студентів в Канаді протягом канікул та інші теми.

Подальша інформація про роботу «Українсько-Канадського Центру» буде розміщуватися на сайті ЦНТУ та на сайті Відділу міжнародних зв’язків Центральноукраїнського національного технічного університету.

Фотографії урочистостей з нагоди відкриття Центру та візиту Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні Романа Ващук можна переглянути на сторінках ЦНТУ у соціальних мережах.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.