початок співпраці цнту із південнокорейським національним університетом чонбук

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Початок співпраці ЦНТУ із південнокорейським Національним університетом Чонбук

Центральноукраїнський національний технічний університет отримав запрошення від Посольства Республіки Корея в Україні провести зустріч із представниками корейського Національного університету Чонбук (Chonbuk National University), які в середині листопада відвідували Київ. Протягом двогодинних перемовин були обговорені напрями наукової співпраці між університетами в галузі агрономії, сільгоспмашинобудування та інш. Дана зустріч стала одним із результатів візиту до ЦНТУ Надзвичайного та повноважного Посла Республіки Корея в Україні Лі Янг-Гу 21 вересня 2017 року.

Перебуваючи в Україні, делегація Національного університету Чонбук відвідала, зокрема, столичні навчальні заклади: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» тощо. В рамках попередніх домовленостей між нашим університетом і Послом Кореї в Україні про налагодження контактів між Центральноукраїнським національним технічним університетом і корейськими університетами, пан Лі Янг-Гу також організував окремо для ЦНТУ під егідою Посольства Республіки Корея в Україні зустріч із делегацією Національного університету Чонбук, де наш університет представляв проректор із наукової роботи, професор Олександр Левченко.

Для довідки: Національний університет Чонбук (Chonbuk National University) посідає 15 місце національного академічного рейтингу університетів Республіки Корея, та 568 місце міжнародного академічного рейтингу. Національний університет Чонбук засновано в місті Чонджу у 1947 році. В цьому університеті навчається понад 22 тисячі студентів, майже 3% з яких складають іноземці. Також в Національному університеті Чонбук працює більше 100 міжнародних науковців.

Як розповів професор Олександр Левченко, перемовини із делегацією Національного університету Чонбук тривали більше двох годин, протягом яких було обговорено можливі напрями наукової співпраці та узгоджено текст меморандуму про співробітництво між університетами.

Окремо виділялися проекти співпраці в галузях, що мають безпосереднє відношення до агропромислового комплексу. Зокрема, як зазначає проректор ЦНТУ із наукової роботи Олександр Левченко, Національний університет Чонбук зацікавлений співробітництвом в галузі сільгоспмашинобудування, агрономії (селекції зернових сільгоспкультур). В Республіці Корея останнім часом спостерігається збільшення попиту на пшеницю, тоді як попит на рис дещо зменшується, тому науковці корейського університету пропонують, наприклад, участь у спільних проектах селекції нових сортів пшениці, придатних для вирощування в місцевих умовах.

В даному напрямку Центральноукраїнський національний технічний університет пропонує співпрацю на базі кафедри загального землеробства ЦНТУ при активному залученні фахівців Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції НААН.

Як проінформувала проректора ЦНТУ віце-президент Національного університету Чонбук з питань міжнародної кооперації, в Республіці Корея існують спеціальні програми щодо підтримки досліджень у сільському господарстві, тому можливо підготувати спільний для ЦНТУ та Національного університету Чонбук дослідницький проект, і спробувати подати його на здобуття державного гранту.

Що цікаво: за словами Олександра Левченка, ще до початку його зустрічі із корейськими колегами представники Національного університету Чонбук вже мали достатньо інформації про наукові школи ЦНТУ (знов таки, це наслідок візиту до нашого університету Посла Республіки Кореї в Україна пана Лі Янг-Гу), отже сторони не витрачали багато часу на знайомство, а одразу перейшли до обговорення варіантів співпраці.

Домовленостями також передбачена можливість навчання в Національному університеті Чонбук для тих магістрантів ЦНТУ, які будуть задіяні разом зі своїми науковими керівниками у спільних між зазначеними університетами наукових проектах галузей агрономії або сільськогосподарського машинобудування (звісно, за умови наявності у таких магістрантів достатнього рівня англійської мови).

Меморандум між Центральноукраїнським національним технічним університетом та південнокорейським Національним університетом Чонбук – тобто, угоду про наміри співпраці в освітній, науковій сферах, – підписано з боку українського університету, наразі документ мандрує до міста Чонджу, де меморандум підпише президент Національного університету Чонбук. Надалі сторони планують укладати додатково до Меморандуму окремі угоди про спільну діяльність в рамках конкретних предметних проектів.

Також проректор ЦНТУ із наукової роботи, професор Олександр Левченко повідомив про те, що досягнуто домовленість із віце-президентом корейського університету з питань міжнародної кооперації про візит делегації Національного університету Чонбук до Центральноукраїнського національного технічного університету.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.