перший університетський конкурс 3d-моделювання

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Перший університетський конкурс 3D-моделювання

21 листопада кафедра металорізальних верстатів та систем і кафедра технологій машинобудування Центральноукраїнського національного технічного університету провели перший у нашому навчальному закладі конкурс комп’ютерного 3D-моделювання, участь в якому взяли студенти ЦНТУ та Кропивницького інженерного коледжу ЦНТУ. В планах організаторів зробити наступного року міській конкурс 3D-моделювання для студентської та учнівської молоді.

За словами одного із ініціаторів даного заходу, доцента кафедри металорізальних верстатів та систем Андрія Гречки, ідея провести своєрідний «чемпіонат» міста Кропивницький із 3D-моделювання виникла в процесі розгляду варіантів профорієнтаційної роботи кафедри металорізальних верстатів та систем зокрема і механіко-технологічного факультету загалом.

Як вже повідомлялось раніше, викладачі та співробітники кафедри металорізальних верстатів та систем і кафедри технологій машинобудування часто беруть участь у загальноміських культурних та просвітницьких заходах (наприклад, у святкуваннях Дня міста, у виставках тощо) із демонстраціями робочих зразків 3D-обладнання та робототехнічних механізмів. Їх стенди завжди знаходяться у центрі уваги глядачів, особливо серед дітей та підлітків, що свідчить про зацікавленість сучасної молоді цими напрямами техніки.

За словами Андрія Гречки, у нашому місті працює декілька позашкільних гуртків, де учням викладають основи 3D-моделювання, такий курс читається слухачам Кіровоградської обласної Малої академії наук учнівської молоді, крім цього, існує чимало ентузіастів, хто самостійно опановує 3D-моделювання. Не кажучи вже про студентів Центральноукраїнського національного технічного університету та Кропивницького інженерного коледжу ЦНТУ, які вивчають 3D-моделювання і в рамках обов’язкової навчальної програми, і на позанавчальних курсах.

В процесі підготовки до міського конкурсу комп’ютерного 3D-моделювання, який заплановано на весну 2018 року, дві кафедри механіко-технологічного факультету для початку провели університетський конкурс тривимірного моделювання. У змаганнях взяли участь студенти ЦНТУ спеціальностей «Прикладна механіка» та «Галузеве машинобудування», а також студенти Кропивницького інженерного коледжу спеціальностей «Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів», «Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях», «Інструментальне виробництво».

Також цей конкурс було поєднано із профорієнтаційною роботою. Викладачі кафедри технологій машинобудування і кафедри металорізальних верстатів та систем ознайомили велику делегацію студентів інженерного коледжу вищезазначених спеціальностей із технічним оснащенням кафедр, із лабораторіями кафедр, з умовами навчання на кафедрах.

Як розповів доцент кафедри металорізальних верстатів та систем Андрій Гречка, попередньо оргкомітет розглядав два типи конкурсних завдань: один – для команд, другий – для індивідуальних учасників.

У першому випаду кожна з команд отримувала б завдання у вигляді рухомого механізму, що складається із декількох деталей, і мала розробити 3D-моделі окремих деталей із дотриманням умови – після друку деталей на 3D-принтері та подальшого складання, рухомий механізм повинен функціонувати.

Другий варіант передбачав завдання у вигляді окремих деталей складної геометричної форми (набір полігональних поверхонь, які змінюються згідно заданому просторовому закону).

Зрештою, оскільки учасники університетського конкурсу, – четверо студентів ЦНТУ та четверо студентів коледжу, – далеко не новачки у 3D-моделюванні, оргкомітет зупинив вибір на другому типі завдань.

Двовимірні креслення деталей та опис завдань містився у закритих конвертах, що їх отримали учасники на початку конкурсу. На виконання роботи – створення 3D-моделей за допомогою відповідного програмного забезпечення, учасники мали одну годину. По завершенню визначеного часу журі визначало переможців, оцінюючи ступінь готовності проекту та відповідність конкурсної роботи отриманому завданню.

Як повідомив Андрій Гречка, єдиний учасник, хто встиг протягом години (навіть достроково) зробити точні моделі обох деталей – магістрант кафедри металорізальних верстатів та систем групи МО 16М-2 Костянтин Шараватов. Отже, він став переможцем першого університетського конкурсу комп’ютерного 3D-моделювання. Друге місце посів студент Кропивницького інженерного коледжу ЦНТУ Ілля Пелеванюк (група М 141/9), «бронзову» нагороду виграв магістрант кафедри технологій машинобудування групи ТМ 16М-2 Олег Рига.

Перше місце конкурсу Костянтина Шараватова для викладачів кафедри металорізальних верстатів та систем не стало несподіванкою, оскільки цей студент і раніше демонстрував неабиякі успіхи у навчанні. Зокрема, навесні 2017 року Костянтин Шараватов виборов перемогу на ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Металорізальні верстати та системи».

За словами переможця дебютного конкурсу ЦНТУ із 3D-моделювання, він вже має певний досвід в комп’ютерному моделюванні, йому доводилося розробляти тривимірні проекти багатьох різноманітних деталей, тому завдання конкурсу здалися не дуже складними. На думку Костянтина Шараватова, виконання завдань конкурсу вимагає не лише наявності технічних навичок роботи в інженерному графічному редакторі, також дуже важливі такі якості, як просторове бачення, кмітливість, уява. Ще потрібно вміти швидко віднайти вірне вирішення задачі із декількох варіантів.

Як повідомив один із співорганізаторів конкурсу, доцент кафедри металорізальних верстатів та систем Андрій Гречка, незабаром усі учасники отримають у подарунок роздруковані на 3D-принтері деталі, моделі яких вони створювали при виконанні конкурсних завдань. А призерів і переможця вже нагородили ексклюзивними медалями, виготовленими на фрезерному верстаті з числовим програмним управлінням кафедри металорізальних верстатів та систем ЦНТУ.

Фотографії конкурсу можна переглянути в окремому альбомі на сторінках ЦНТУ у соціальних мережах.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.