курси французької мови в цнту. іі сезон

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


Курси французької мови в ЦНТУ. ІІ сезон

Другий рік поспіль в Центральноукраїнському національному технічному університеті розпочали роботу курси інтенсивного вивчення французької мови, організовані в рамках співпраці ЦНТУ із Федерацією обмінів Франція-Україна. Викладає на курсах волонтер із Франції Мішель Буісу. В останні десять років Мішель Буісу працювала за програмами Francais langue etrangere (FLE, «Французька – як іноземна мова») зі студентами в університетах Бухари (Узбекистан), Дніпра, Нахічевані (Азербайджан).

Співпраця Центральноукраїнського національного технічного університету із Федерацією обмінів Франція-Україна (FEFU) розпочалася у грудні 2016 року, коли представники FEFU вперше приїхали до нашого навчального закладу представити студентам свої програми стажування.

Якщо стисло, Федерація обмінів Франція-Україна пропонує українським студентам, молодим науковцям або викладачам комплексні стажування чотирьох рівнів складності, від простого проживання у французькій родині з метою вивчення французької мови, до роботи на підприємстві у Франції або навчання у французькому вищому навчальному закладі.

Також FEFU за допомогою «Асоціації іноземної французької мови Франція-Україна» організовує на базі українських партнерських навчальних закладів курси французької мови, які читають викладачі-волонтери із Франції. Відповідно, навесні минулого року в ЦНТУ працювали перші у нашому навчальному закладі курси інтенсивного вивчення французької мови, який читав волонтер із Парижу, професор університету Сорбонна Ів Валля. Влітку та восени 2017 року четверо студентів ЦНТУ – випускників цих курсів розпочали своє багаторівневе стажування за програмами FEFU.

Крім цього, в листопаді 2017 року співпрацю між Центральноукраїнським національним технічним університетом та Федерацією обмінів Франція-Україна було доповнено програмами навчання студентів або випускників сільськогосподарських, технічних або економічних спеціальностей ЦНТУ в французьких агротехнічних вищих навчальних закладах «Вища школа сільського господарства у місті Анже» (Ecole Superieure d'Agricultures - Angers Loire) та «Політехнічний інститут Ля-Саль Бове» (Institut polytechnique LaSalle Beauvais).

Як повідомив під час останнього візиту до нашого університету представник Федерації обмінів Франція-Україна, голова асоціації «Співробітництво Пуату-Шарант - Україна» Філіп Жене, FEFU співпрацює із 22 закладами вищої освіти України, але «Асоціація іноземної французької мови Франція-Україна» має у власному розпорядження лише близько десяти викладачів-волонтерів, які ведуть курси французької в українських університетах. Тому FEFU змушена обирати, в якому саме партнерському університеті проводити курси французької мови: перевага надається тим навчальним закладам, які готують студентів для подальшого стажування за програмами Федерації обмінів Франція-Україна. Центральноукраїнський національний технічний університет цього року також опинився в переліку українських ЗВО, де Федерація обмінів Франція-Україна організовує курси інтенсивного вивчення французької мови.

Читає цьогорічний курс волонтер із французького міста Тур Мішель Буісу. В 1977 році пані Мішель отримала ступінь магістра економіки університету Тулузи, після чого деякий час викладала економіку в старших класах школи муніципалітету Деказвіль. З 1981 по 2014 роки Мішель Буісу працювала секретарем бухгалтерії відділення Банку Франції (Banque de France) у місті Тур.

Років за п’ять до виходу на пенсію пані Мішель поставила собі питання: чим би вона хотіла займатися після завершення кар’єри банківського службовця? І вирішила присвятити вільний час (який матиме на пенсії) двом своїм хобі: лінгвістиці та подорожам.

Ще під час служби у Банку Франції Мішель Буісу поступила до магістратури за спеціальністю «Соціолінгвістика та дидактика». Вона проходила стажування в навчальних закладах Румунії, Болгарії, Узбекистану, навчалась на методологічних курсах програми Francais langue etrangere та отримала сертифікат повноважного представника FLE.

В 2009 та 2010 роках Мішель Буісу послідовно отримала дипломи магістра філології першого та другого рівнів. З того часу пані Мішель – як і планувала до виходу на пенсію – щороку, а інколи, навіть, декілька разів на рік, працює викладачем французької мови в навчальних закладах за кордоном Франції: Державний університет Бухари (Узбекистан); Дніпровський державний аграрно-економічний університет (Україна); знову університет Бухари; Нахічеванський державний університет (Азербайджан). В березні 2018 року – Центральноукраїнський національний технічний університет та Навчально-виховне об’єднання №6 (Кропивницький, Україна).

Під час зустрічі викладача-волонтера із Франції із керівництвом ЦНТУ, ректор Центральноукраїнського національного технічного університету, професор Михайло Черновол звернув увагу на загальну проблему вивчення французької мови в Україні. Полягає проблема у тому, що дуже незначний відсоток молодих людей знають або вивчають французьку, особливо це помітно у невеликих містах. Наприклад, у нашому обласному центрі існує лише одна загальноосвітня школа із поглибленим вивченням французької мови. Отже, школярів, які знають французьку, – не багато, студентів, які знають французьку, – не багато, проте, як свідчить багаторічний досвід міжнародної діяльності ЦНТУ, завжди є чимало студентів, які бажають поїхати до Франції на стажування чи навчання. Завдяки співпраці із Федерацією обмінів Франція-Україна та подібним курсам інтенсивного вивчення французької мови, зазначив Михайло Черновол, в нашому університеті з’явиться більше студентів, які проходитимуть стажування у Франції.

Як повідомила куратор в ЦНТУ програм співробітництва між університетом та Федерацією обмінів Франція-Україна, доцент кафедри загального землеробства Лариса Сало, цьогорічні курси інтенсивного вивчення французької мови в стінах нашого навчального триватимуть два тижні. Навчаються на курсах студенти Центральноукраїнського національного технічного університету та старшокласники Навчально-виховного об’єднання №6 (потім ще один тиждень Мішель Буісу працюватиме із учнями молодших класів НВО №6 на базі школи). Як і минулого року, випускники курсів отримають сертифікати та поліпшать свої шанси отримати стажування у Франції від Федерації обмінів Франція-Україна.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.