директор набу – студентам: кожна людина сама обирає або чесний та прозорий шлях, або ні

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Директор НАБУ – студентам: кожна людина сама обирає або чесний та прозорий шлях, або ні

У понеділок, 26 березня до Центральноукраїнського національного технічного університету завітав директор Національного антикорупційного бюро України, уродженець Кіровоградщини Артем Ситник. Директор НАБУ провів зустріч зі студентами нашого обласного центру в рамках всеукраїнської інформаційно-просвітницької кампанії «Студенти проти корупції», спільного проекту Національного антикорупційного бюро України і Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН).

До речі, батько Артема Ситника є випускником нашого навчального закладу 1981 року (спеціальність «Підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліоративні машини і обладнання»). Знайомлячи студентську аудиторію із гостем університету, ректор ЦНТУ, професор Михайло Черновол навіть зауважив, що доля могла зробити Артема Ситника студентом КІСМу (якби Артем Ситник все ж таки вирішив наслідувати приклад батька та обрав би для себе ту ж саму спеціальність та той самий навчальний заклад, де той навчався прим.). Проте сталося, як сталося. Артем Ситник вивчився на юриста. Тривалий час працював в органах прокуратури Кіровограда та Кіровоградської області. Потім переїхав до Києва. Зрештою, був обраний першим директором новоствореного Національного антикорупційного бюро України.

Більше року в Україні триває спільний проект НАБУ та ПРООН в Україні «Студенти проти корупції». Протягом цього часу спікери проекту відвідали більше 20-ти університетів, в стінах яких поспілкувалися із тисячами студентів про антикорупційну реформу та роботу антикорупційних органів. Як повідомив Артем Ситник, він особисто зустрічався зі студентами у Львові, Харкові, Одесі. Звісно, він не міг не приїхати до рідного краю, оскільки народився у Компаніївці та багато років пропрацював в прокуратурах Кіровоградської області.

Студенти Центральноукраїнського національного технічного університету, студенти Центральноукраїнського державного педагогічного університету, що зібралися в потоковій аудиторії ЦНТУ на зустріч із керівником антикорупційного бюро, отримали від керівника проекту «Прозорість та доброчесність публічного сектору» ПРООН Діани Зубко інформацію про стан антикорупційних реформ в Україні. Також студентам повідомили про механізми як публічних, так і анонімних повідомлень в НАБУ про можливі злочини.

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник розповів студентам історію створення НАБУ, про перші кроки агентства, про перші успіхи агентства, про набір детективів на відкритому конкурсі, про складнощі в роботі НАБУ та про протидію роботі Національного антикорупційного бюро України з боку тих осіб, хто бажає залишити стан справ в Україні таким самим, як до Революції Гідності.

Учасники заходу закликали студентів долучатися до боротьби із корупцією, зокрема, як би банально це не звучало, почати із самого себе.

«Студенти завжди були рушійною силою змін в Україні, – говорить Артем Ситник. – Я хочу, щоб ви знали: в Україні є певний прогрес (у боротьбі із корупцією – прим.), який дає вам надію того, що ви будете жити у некорумпованому суспільстві та матимете прозорі правила гри і впевненість у своєму майбутньому. Рівень еміграції сьогодні росте тому, що молоді люди не мають впевненості у власному майбутньому. Своєю роботою ми намагаємось це майбутнє забезпечити. Сьогодні ми намагаємось розповісти усім вам, як ви можете допомогти. Починаючи з того, що ви не маєте морального права пропонувати хабар за якусь оцінку, і закінчуючи тим, що ви маєте крокувати по життю без корупції.

Наведу приклад: НАБУ – єдиний в Україні орган, куди не можна влаштуватися на роботу по знайомству чи за гроші, тому що всі конкурси проходять відкрито та під контролем громадського суспільства. Так, на жаль, в Україні існує ситуація, що йти шляхом корупції простіше, ніж шляхом без корупції, але ми в НАБУ своїм прикладом доводимо, що перший шлях в Україні можливий. Боротьба із корупцією має відбуватися в комплексі, у тому числі, через виховання молоді. Важливо, що ви розуміли та відчували: будь-який процес починається з кожного з нас. Кожна людина – від директора НАБУ до студента, сама обирає для себе: або чесний та прозорий шлях, або ні».

Після виступу директора НАБУ багато студентів поставили Артему Ситнику свої запитання. У підсумку автори найбільш цікавих питань отримали пам’ятні подарунки від проекту «Студенти проти корупції».

Фотоальбом зустрічі директора НАБУ і фахівців Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) зі студентами Кропивницького можна переглянути на сторінках ЦНТУ у соціальних мережах.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.