перспективи навчання в цнту студентів з індії

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Перспективи навчання в ЦНТУ студентів з Індії

У п’ятницю, 30 березня до Центральноукраїнського національного технічного університету завітав Надзвичайний та Повноважний Посол Індії в Україні Манодж Кумара Бхарті. Пан Посол розповів студентам і викладачам нашого навчального закладу про історію, культуру, економіку своєї рідної країни, а також обговорив із керівництвом ЦНТУ перспективи навчання у нашому університеті студентів з Індії.

Представляючи аудиторії Посла Індії в Україні Маноджа Кумара Бхарті, ректор Центральноукраїнського національного технічного університету, професор Михайло Черновол повідомив про те, що пан Посол – колега частини викладачів та студентів ЦНТУ, що прийшли на зустріч із почесним гостем, оскільки за першою освітою він є бакалавром з електротехніки. Як зазначив Михайло Черновол, студенти із Індії посідають перше місце за своєю кількістю серед усіх іноземних студентів в Україні: майже 10 тисяч з 60-ти тисяч. В нашому університеті свого часу також навчалися студенти з Індії. Наприклад, один з випускників КНТУ Парімал Чандра Бісвас захистив у нашому навчальному закладі кандидатську дисертацію, і останнім часом працював на чолі відділу міжнародних відносин Університету Адамас з міста Колката, столиці індійського штату Західний Бенгал.

За той час, що пан Манодж Кумара Бхарті служить Надзвичайним та Повноважним Послом Індії в Україні (точніше: із вересня 2015 року), він встиг відвідати більше 25 українських міст та зустрівся зі студентами 50 університетів. Щоразу він розповідає молоді про унікальні особливості його країни.

Більше години пан Посол в напрочуд цікавій та інформативній формі розказував студентам та викладачам ЦНТУ про історію, культуру, економіку Індії, а також про перспективи українсько-індійських відносин в галузі туризму, сільського господарства, освіти, промисловості, кінематографії тощо.

На момент набуття Незалежності у 1947 році, частка Індії у світовій торгівлі складала 0,04%. Наступні 70 років розвитку демократії та економіки дозволили країні вийти на частку обсягів світової торгівлі у 2,4%. На сьогодні Індія – країна із економікою, що швидко розвивається, та має стабільно зростаючий ВВП.

Щодо освіти. За словами пана Маноджа Кумара Бхарті, Індія – одна з наймолодших країн світу (а також друга у світі за кількістю населення – більше 1,2 млрд. чоловік), середній вік населення в Індії складає 29 років (для порівняння, середній вік населення в Європейському Союзу складає 45 років, в Україні приблизно 40 років). Майже чверть населення Індії – молоді люди, молодші 25 років, тобто – потенційні студенти. Щороку в Індії народжується 22 мільйони нових громадян, схожа кількість юнаків завершує навчання у школах.

Молодь потребує три речі: освіта, навички та робота. В Індії багато університетів, дуже багато, але все одно недостатньо для такої кількості абітурієнтів, тому надзвичайно багато молоді, що потребує вищої освіти, їде навчатися за кордон. То чому, ставить питання пан Манодж Кумара Бхарті, їм не приїжджати до України?

В 2016 році в Україні навчалось трохи більше 8000 студентів з Індії, на початок 2017 року – вже більше 10700 студентів. Проте, пан Посол вважає, що кількість студентів з Індії в Україні має становити 40-50 тисяч осіб (за оцінками пана Посла, в середньому кожен з індійських студентів витрачає на навчання та проживання в Україні приблизно 5000 доларів США щороку). Саме тому пан Манодж Кумара Бхарті часто відвідує ЗВО України та пропонує навчальним закладам працювати у напряму залучення на навчання студентів із Індії.

Після зустрічі пана Посла зі студентами та викладачами Центральноукраїнського національного технічного університету, ректор ЦНТУ, професор Михайло Черновол, проректор із наукової роботи ЦНТУ, професор Олександр Левченко та пан Манодж Кумара Бхарті обговорили варіанти співпраці нашого університету із індійськими державними вищими навчальними закладами та можливості залучення до ЦНТУ студентів із Індії. Пан Посол надав практичні рекомендації по роботі із абітурієнтами із числа індійської молоді.

Фотоальбом візиту Надзвичайного та Повноважного Посла Індії в Україні Маноджа Кумара Бхарті до Центральноукраїнського національного технічного університету можна переглянути на сторінках ЦНТУ у соціальних мережах.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.