«науковці роблять найбільш помітні зміни у цивілізації людства»

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


«Науковці роблять найбільш помітні зміни у цивілізації людства»

Цьогорічні урочисті заходи з нагоди святкування Дня науки в Україні, під час яких представники обласної та міської влади вітали науковців, працівників наукових установ та закладів освіти з їх професійним святом, проходили на базі Центральноукраїнського національного технічного університету.

В холі університету біля актової зали працювала виставка наукових розробок кафедр Центральноукраїнського національного технічного університету, представників Льотної академії Національного авіаційного університету, Кіровоградської обласної Малої академії наук учнівської молоді. До початку урочистостей виставку оглянув секретар міської ради міста Кропивницький Андрій Табалов.

Вітаючи науковців Кіровоградщини із професійним святом, заступник голови Кіровоградської облради Ігор Степура наголосив на важливості науки та науковців на прикладі Японії, країни із невеликою територією, яка має обмаль природних ресурсів, але саме завдяки технологіям, науковій думці, розробкам і винаходам вона є передовою країною світу.

«Науковці роблять найбільш помітні зміни у цивілізації людства, – вважає Ігор Степура, – Очевидно, треба щоб держава помічала своїх науковців, приділяла їм увагу, надавала ресурсне забезпечення і фінансування, необхідні для того, щоб наш інтелектуальний та науковий потенціал мав мотивацію і залишався працювати в Україні. Тому саме цього бажаю студентам, аспірантам, майбутнім науковцям і тим, хто вже працює на цій ниві и виховує наступне покоління науковців, – щоб ваша праця була належним чином оцінена».

Ігор Степура вручив нагороди переможцям цьогорічної премії і стипендії Кіровоградської обласної державної адміністрації та Кіровоградської обласної ради молодим науковцям та аспірантам, відповідно. Серед переможців – двоє представників Центральноукраїнського національного технічного університету: старший викладач кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ Анна Коваленко та аспірантка кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності ЦНТУ Ілона Царенко. Крім цього, заступник голови Кіровоградської облради вручив почесну грамоту Кіровоградської обласної адміністрації та обласної ради директорові Кропивницького інженерного коледжу ЦНТУ Миколі Сторожуку.

Секретар міськради міста Кропивницький Андрій Табалов поділився враженнями від виставки, яку він переглянув до початку урочистостей, відзначивши, що деякі презентовані науковцями речі знаходяться в авангарді наукової думки сучасного світу.

«В сучасному світі саме наука визначає поступ будь-якої держави за умов формування суспільства та економіки знань, – говорить проректор ЦНТУ із наукової роботи, професор Олександр Левченко. – Саме наукова діяльність безпосередньо впливає як на кількість цих знань, так і на їх якісний рівень. Наш університет активно займаємось науковою діяльністю в різних напрямах. Традиційно це сільськогосподарське машинобудування, енергозбереження, автоматизація, агрономія, економіка, кібербезпека, інформаційні технології. Ми намагаємось працювати таким чином, щоб наша дослідницька діяльність була потрібною громаді міста, підприємствам, організаціям та установам області. Сьогодні хочу побажати усім науковцям здоров’я, наснаги, амбітних звершень і щоб результати нашої наукової роботи було впроваджено у життя».

Як відзначив начальник управління освіти, науки, молоду і спорту Кіровоградської ОДА Володимир Таборанський, протягом 2017 року на розвиток наукових досліджень в області було спрямовано більше 75 мільйонів гривень із різних джерел фінансування (бюджетні та позабюджетні кошти). Зокрема, минулого року була започаткована програма впровадження регіональних наукових досліджень у промислове виробництво Кіровоградської області на 2017-20 роки, в рамках якої вже реалізовано два проекти загальною вартістю більше 100 тисяч. Область потребує зусиль науковців в питаннях енергозбереження, природокористування, питаннях розвитку різних напрямків науки, зазначив Володимир Таборанський. Начальник управління освіти, науки, молоду і спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації подякував науковцям за роботу, їхній внесок у розвиток Кіровоградщини, побажав нових винаходів і нових звершень, та вручив грамоти від управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА. Серед нагороджених – представники Центральноукраїнського національного технічного університету: доцент кафедри експлуатації та ремонту машин ЦНТУ Олег Бевз; доцент кафедри аудиту та оподаткування ЦНТУ Олена Магопець; доцент кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ Наталія Якименко; керівник Відділу міжнародних зв'язків ЦНТУ Владислава Натальченко.

Також науковців Кіровоградщини привітала із професійним святом голова обласного комітету профспілки працівників освіти і науки України Світлана Скалько. Почесними грамотами профспілкової організації було відзначено й представників ЦНТУ: Сергія Марковича, доцент кафедри експлуатації та ремонту машин, члена профбюро факультету проектування та експлуатації машин ЦНТУ; Ольгу Медведєву, завідувач кафедри екології та охорони навколишнього середовища, члена комісії з питань соціального захисту профспілкового комітету ЦНТУ.

Посилання на відео-сюжет обласного телебачення про виставку наукових здобутків та відзначення Дня науки-2018 в ЦНТУ.

Фотоальбом свята можна переглянути на сторінках університету у соціальних мережах.


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.