підсумки навчального року малої академії наук учнівської молоді

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


Підсумки навчального року Малої академії наук учнівської молоді

Минулої суботи в Центральноукраїнському національному технічному університеті тривала весняна настановча сесія Кіровоградської Малої академії наук учнівської молоді. Слухачі КМАНУМ вітали переможців цьогорічного Всеукраїнського конкурсу-захисту учнівських науково-дослідницьких робіт, підбивали підсумки навчального року та отримували завдання на літо.

«Одно з основних завдань Малої академії наук учнівської молоді – створити команду інтелектуалів, які прагнуть пізнати більше, ніж у звичайній школі, – розповідає виконавчий директор Кіровоградської МАНУМ Неля Мазур. – Формат Малої академії наук надає учням змогу поєднати навчання із улюбленим заняттям, знайти однодумців, поділитися з ними ідеями та міркуваннями. Окрім навчання у звичайній школі та занять у Малій академії наук, ми також проводимо літні школи і зимові школи, надаємо можливість кожному учню долучитися до науки і вибрати той шлях, яким він хотітиме займатися у подальшому житті.

Кожного року зростає кількість слухачів Кіровоградської Малої академії наук, збільшується кількість секцій та наукових учнівських товариств, в яких вже навчається більше п'яти тисяч учнів Кіровоградщини. Заняття проводять науковці вищих навчальних закладів Кропивницького.

Робота, яка ведеться в області щодо залучення школярів до науково-дослідницької та винахідницької діяльності, приносить свої результати. В 2018 році в обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт взяло участь 557 старшокласників, переможцями стали 247 учнів, 44-м з яких випала честь представляти Кіровоградщину на Всеукраїнському рівні в Києві. Ми вибороли 15 перемог Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук. Перемога в конкурсі МАН додає 10 балів до ЗНО, це одразу 12 балів з ДПА та запрошення на навчання і стажування до найкращих навчальних закладів України. Це немало.

Участь вихованців Кіровоградської МАНУМ не обмежується одним конкурсом-захистом науково-дослідницьких робіт. За останні два роки вихованці Кіровоградської Малої академії наук учнівської молоді достойно презентували Кіровоградщину та Україну на міжнародних конкурсах у Швеції, Польщі, Німеччині, Швейцарії, США. Навіть сьогодні представник КМАНУМ, олександрієць Владислав Казаков, – один з трьох українських школярів, захищає свій проект на міжнародному конкурсі у місті Пітсбург (США)».

Слухачів МАНУМ із початком настановчої сесії та нещодавнім Днем науки привітали начальник відділу навчальних закладів управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА Світлана Янкул; президент МАНУМ, ректор Центральноукраїнського державного педагогічного університету, професор Олег Семенюк.

«Впевнений, усім вам запам’ятаються ваші перші кроки в науці та навчання у Малій академії, які відбувались в стінах цього університету, – звернувся до учнів МАНУМ перший проректор Центральноукраїнського національного технічного університету, професор Володимир Кропівний. – Сподіваюсь, багато хто з вас, хто планує пов’язати власну долю із технічними або економічними науками, прийде до нас на навчання. Наші викладачі будуть раді бачити вас в ЦНТУ. Бажаю вам успіхів та перемог на Всеукраїнському конкурсі наступного року».

Також під час урочистого відкриття весняної настановчої сесії Кіровоградської Малої академії наук учнівської молоді відбулось нагородження слухачів МАНУМ – переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук 2017-18 навчального року.

По завершенню урочистостей, робота настановчої сесії МАНУМ продовжилась за окремими секціями в навчальних аудиторіях ЦНТУ.

Фотоальбом настановчої сесії можна переглянути на сторінках ЦНТУ в соціальних мережах.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.