новий навчальний центр верстатів з чпу в інженерному коледжі цнту

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


Новий навчальний центр верстатів з ЧПУ в інженерному коледжі ЦНТУ

Унікальний «Навчально-технічний центр освіти HAAS» відучора почав свою роботу в Кропивницькому інженерному коледжі ЦНТУ. В Україні таких центрів, створених за проектом Haas Technical Education Centers всесвітньої відомої верстатобудівної компанії Haas Automation (США), налічується усього чотири: по одному у провідних університетах Києва, Харкова, Дніпра, а тепер і в Кропивницькому!

«Навчально-технічний центр освіти КІК ЦНТУ – HAAS» відкрито завдяки співпраці Кропивницького інженерного коледжу Центральноукраїнського національного технічного університету, представництва Haas Automation в Україні, компанії «Abplanalp Україна» та за підтримки провідних підприємств Кіровоградщини.

Концепція Haas Technical Education Centers (HTEC, Центри технічної освіти Haas) була започаткована американською компанією Haas Automation у відповідь на суттєвий дефіцит кваліфікованих техніків та інженерів в галузі роботи із верстатами з ЧПУ. Метою програми HTEC є залучення в технічні навчальні заклади талановитих молодих людей із наданням їм можливості практичного навчання на новітніх верстатах з ЧПУ, а також допомога навчальним закладам у підвищенні рівня підготовки майбутніх операторів верстатів з ЧПУ.

Концепція Haas Technical Education Centers є програмою світового масштабу. Майже 150 навчальних закладів в Європі, Канаді та США отримали сертифікат HTEC. До цього тижня в Україні було лише три навчальні заклади із сертифікованими центрами HTEC: НТУУ «Київський політехнічний інститут» ім. Сікорського; «Національна металургійна академія України» (Дніпро); Харківський національний автомобільно-дорожній університет. Від четверга до них долучився й Кропивницький інженерний коледж Центральноукраїнського національного технічного університету.

На початку церемонії відкриття Центру гостей привітав ректор ЦНТУ, професор Михайло Черновол. Як зазначив Михайло Іванович, створення на базі коледжу «Навчально-технічного центру освіти КІК ЦНТУ – HAAS» із представництвами таких потужних світових компаній, як Haas Automation та Abplanalp, є, дійсно, знаковою подією для освіти Кіровоградщини. І не випадково ця подія відбувається в будівлі, де майже 150 років тому розпочалась вища технічна освіта нашого краю. (Саме тут в 1870 році було створено Єлисаветградське вище реальне училище, тобто, вище технічне училище).

«Головна проблема технічної освіти в Україні – якість підготовки фахівців, – говорить ректор ЦНТУ Михайло Черновол. – За це нас часто критикують роботодавці. Причин цього багато, одна з них – слабка матеріальна база технічних закладів вищої освіти. Зрозуміло, для того, щоб підготувати інженерів, технічних працівників навчальні заклади повинні мати відповідні лабораторії та спеціальне обладнання (у тому числі, сучасні верстати), яке можуть придбати далеко не всі університети. Створення такого центру технічної освіти у Кропивницькому інженерному коледжі – це приклад співпраці зарубіжних фірм, провідних підприємств Кіровоградщини і, звичайно, освіти. Впевнений, відкриття центру надасть поштовх розвитку технічної освіти і сприятиме підвищенню якості практичної підготовки студентів».

За словами президента Haas Automation Europe Йєнса Тінга, в наш час професія оператора верстатів із ЧПУ є однією із найбільш затребуваних в країнах провідної економіки та в країнах економіки, що прогресує, тому що величезна кількість виробів: від пластикових вікон до літаків, виготовляється на заводах саме за допомогою верстатів з ЧПУ. Засновник Haas Automation Джин Хаас не дарма запроваджує проекти із підтримки молоді, яка обирає інженерні професії. Сам Джин Хаас починав свою кар’єру простим механіком в 16 років, отже йому відомо, наскільки важливою є освіта. Відповідно, компанія Haas Automation підтримує технічні навчальні заклади та студентів, які опановують машинобудівні спеціальності.

До речі, для Кропивницького інженерного коледжу Центральноукраїнського національного технічного університету це вже не перший випадок успішної співпраці із компанією Haas Automation.

Ще в 2012 році на базі коледжу за підтримки Haas Automation в Україні, компанії «Abplanalp Україна» та підприємства «Гідросила ГРУП» було відкрито лабораторію «Програмування верстатів з числовим програмним управлінням». В 2015-16 роках Кропивницький інженерний коледж ЦНТУ вигравав гранти Фонду Джина Хааса. Грант 2015 року було використано для придбання 3D-принтера і 3D-сканера. Грант 2016 року було використано для виплати додаткових стипендій найбільш успішним студентам машинобудівних спеціальностей.

«Ми вітаємо прагнення коледжу покращувати свою навчальну базу, впроваджувати в процес навчання новітні технології та давати своїм студентам гарну теоретичну та практичну підготовку, – говорить Йєнс Тінг. – Саме студенти, які мають гарні теоретичні та практичні знання, можуть краще реалізувати себе, оскільки готові до роботи по завершенню навчання та цінуються роботодавцями. Ми пишаємось такою співпрацею із вашим навчальним закладом».

Генеральний директор «Гідросила ГРУП» Юрій Тітов зауважив на тому, що створення лабораторії «Програмування верстатів з числовим програмним управлінням» шість років тому стало відповіддю на значний дефіцит спеціалістів, які могли б працювати на такому обладнанні. За цей час в лабораторії навчались сотні студентів коледжу, десятки з них працюють на заводах «Гідросила ГРУП». «За допомогою такого центру молоді люди зможуть отримувати гарну освіту, яка буде затребуваною на підприємствах як нашого міста, так й інших міст», – вважає Юрій Тітов.

Як повідомив директор Кропивницького інженерного коледжу Центральноукраїнського національного технічного університету Микола Сторожук, студенти машинобудівних спеціальностей коледжу матимуть можливість закріплювати теоретичні знання практичною роботою на сучасному металообробному обладнанні з числовим програмним управлінням. Обладнання «Навчально-технічного центру освіти КІК ЦНТУ – HAAS» (до складу якого входитиме лабораторія «Програмування верстатів з числовим програмним управлінням» і токарний верстат з числовим програмним управлінням TL-1 виробництва компанії Haas Automation) дозволятиме студентам опановувати повний цикл «безпаперової» технології CAD/CAM: від проектування 3D моделі деталі до виготовлення деталі на верстаті з ЧПУ. Все це в межах двох сусідніх навчальних кабінетів.

Також під час урочистостей виступили представники підприємств «Abplanalp Україна» Микола Скрипник та «Haas Automation в Україні» Тарас Скрипник, відповідно, які розповіли про співпрацю із компанією Haas Automation. На думку Миколи Скрипника, професія фахівця із обслуговування верстатів з ЧПУ є базовою професією з точки зору розвитку сучасних галузей машинобудування, саме тому вона є надзвичайно затребуваною в усіх країнах провідної економіки (тобто економіки, промисловість якої масово використовує високотехнологічне виробниче обладнання із числовим програмним управлінням). Компанія Haas Automation відмічає зростання попиту в Україні на високотехнологічне обладнання, отже американські верстатобудівники оптимістично налаштовані щодо своєї діяльності в Україні.

Після відкриття «Навчально-технічного центру освіти КІК ЦНТУ – HAAS» та демонстрації роботи верстата, представники іноземних компаній і запрошені гості оглянули лабораторію «Програмування верстатів з числовим програмним управлінням» та інші навчальні класи Кропивницького інженерного коледжу Центральноукраїнського національного технічного університету.

Відео-сюжет каналу «Кіровоград» про відкриття Центру.

Фоторепортаж із відкриття Центру можна переглянути на сторінках університету у соціальних мережах.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.