в пам’ять про січових стрільців, в пам’ять про історію коледжу

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


В пам’ять про Січових стрільців, в пам’ять про історію коледжу

Сьогодні на будівлі Кропивницького інженерного коледжу ЦНТУ було відкрито меморіальну дошку Легіону Українських Січових стрільців, на честь 100-річчя перебування стрільців у нашому місті. З червня по жовтень 1918 року штаб підрозділу Легіону Українських Січових стрільців розміщувався в приміщенні Єлисаветградського земського реального училища, де зараз знаходиться Кропивницький інженерний коледж ЦНТУ.

З нагоди ювілею цієї події на Кіровоградщині в рамках «Фестивалю Соборності» розпочалися науково-краєзнавчі читання «100-років перебування Легіону Українських Січових Стрільців у Єлисаветградському повіті», які проходять на базі інженерного коледжу ЦНТУ. Організаторами читань виступають Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка; Кіровоградський обласний краєзнавчий музей; Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Євгена Маланюка. Серед низки заходів фестивалю – відкриття меморіальної дошки на приміщенні інженерного коледжу, де 100 років тому розміщувався штаб Легіону УСС.

Як зазначив історик Юрій Митрофаненко, ідею встановити дану меморіальну дошку підтримали усі без виключення люди, до яких зверталися ініціатори вшанування пам’яті про Легіон УСС. Це директор інженерного коледжу Микола Сторожук, керівництво обласної ради, обласної державної адміністрації та міської ради (від імені Кіровоградської ОДА та Кіровоградської облради учасників заходу привітали перший заступник голова КОДА Сергій Коваленко та заступник голови облради Ігор Степура, відповідно), а також представники міської топонімічної комісії. Особливо підтримав пропозицію секретар міськради Андрій Табалов.

«Історія нашої країни важка, але без знання своєї історії ми не зможемо побудувати повноцінну незалежність, – говорить Андрій Табалов. – Основні сторінки історії України – це боротьба за волю, боротьба за незалежність, боротьба за гідність, боротьба за самоствердження. І через 100 років від тих подій триває наша боротьба із російським агресором за незалежність. Вважаю, дуже важливо підтримувати такі ініціативи, для того, щоб сучасна молодь знала: ми є нащадками героїв, які 100 років тому боронили Україну і полягли за ідею незалежності».

«Сьогодні Кропивницький інженерний коледж – один з найстаріших навчальних закладів Кіровоградщини, це колиска технічної освіти Кіровоградщини, – говорить директор коледжу Микола Сторожук. – Ми намагаємось зберігати усі славні традиції, втілюючи їх у виховний процес. Коли у нашому коледжі було впроваджено в навчальний процес вивчення усієї майже 150-річної історії навчального закладу, ми звернули уваго на те, що студенти почали більш поважно ставитися і до коледжу, і до професій, які вони сьогодні опановують. Це дуже важливо. За 150 років зі стін навчального закладу вийшло більше 120 видатних, знаних сьогодні постатей».

Після відкриття меморіальної дошки в аудиторії №19 інженерного коледжу розпочалися науково-краєзнавчі читання «100-років перебування Легіону Українських Січових Стрільців у Єлисаветградському повіті».

В рамках читань відкрилась фотовиставка «Українські Січові Стрільці у нашому краї», було нагороджено школярів - переможців обласного краєзнавчого конкурсу учнівської молоді «Я пам’ятаю! Я пишаюсь!» («Місця пам’яті Української революції 1917-1921 років»), а також відбулась презентація наукової монографії доцента кафедри історії України ЦДПУ Інни Вівсяної «Соборницька місія УСС в Наддніпрянській Україні».

Як зазначив Микола Сторожук, ця книга безпосередньо стосується Кропивницького інженерного коледжу ЦНТУ, тому обов’язково знайде своє місце в музеї навчального закладу.

Для довідки: За умовами Брестського мирного договору (березень 1018 року) на територію України для допомоги Українській Народній Республіці у боротьбі з більшовиками вводились австрійські та німецькі війська, у числі яких були й Українські Січові Стрільці. Похід фронтових частин УСС по Україні почався від Кам’янця-Подільського. 14 червня підрозділи УСС прибули на Єлисаветградщину де перебували до жовтня 1918 року.

Фотоальбом заходів можна переглянути на сторінках ЦНТУ у соціальних мережах.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.