цнту знову найбільш рейтинговий університет кіровоградщини

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


ЦНТУ знову найбільш рейтинговий університет Кіровоградщини

Напередодні цьогорічної кампанії з реєстрації заяв на вступ до закладів вищої освіти (стартує 12 липня) абітурієнтам буде корисно дізнатися про результати консолідованого рейтингу ЗВО України, який традиційно складає інформаційний ресурс «Освіта.ua». Незважаючи на часткову зміну формули розрахунку, вдруге поспіль укладачі рейтингу визнали Центральноукраїнський національний технічний університет найбільш рейтинговим закладом вищої освіти нашого регіону!

Раніше при складанні консолідованого рейтингу від «Освіта.ua» враховувались позиції університетів у рейтингах «Топ-200 Україна», Scopus і Webometrics. Цього року при розрахунках показник рейтингу Webometrics замінено на нову складову – рейтинг «Бал ЗНО на контракт». Оскільки формула розрахунку консолідованого рейтингу змінилась, порівняння із його минулорічними показниками є не зовсім коректним.

Консолідований рейтинг закладів вищої освіти складено інформаційним ресурсом «Освіта.ua» на підставі відомих в Україні рейтингів закладів вищої освіти: «Топ-200 Україна», «Scopus» і «Бал ЗНО на контракт».

«Топ-200 Україна» – методика проекту «Топ-200 Україна» базується на використанні даних прямих вимірів та експертних думок. Діяльність ЗВО оцінюється з допомогою інтегрованого індексу. Цей індекс містить три комплексні складові: індекси якості науково-педагогічного потенціалу, індекс якості навчання та індекс міжнародного визнання.

Рейтинг «Scopus» – результати рейтингу закладів вищої освіти базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються навчальним закладом або його працівниками в наукових виданнях. У рейтинговій таблиці вищі навчальні заклади України ранжовані за індексом Гірша – показником, що базується на кількості наукових публікацій і кількості цитувань цих публікацій.

Рейтинг «Бал ЗНО на контракт» – рейтинг закладів вищої освіти за показником середнього бала ЗНО абітурієнтів минулого року, яких зараховано до ЗВО на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт).

Підсумковий бал консолідованого рейтингу дорівнює сумі балів у рейтингах «Топ-200 Україна», «Scopus» і «Бал ЗНО на контракт». Підсумкова таблиця включає 237 заклади вищої освіти України, які здійснюють підготовку бакалаврів та магістрів і присутні хоча б у одному з перерахованих вище рейтингів.

Відповідно, в рейтингу «Топ-200 Україна» за 2018 рік Центральноукраїнський національний технічний університет посів 54-е місце, в рейтингу «Scopus» – 120-те місце, в рейтингу «Бал ЗНО на контракт» – 170-те місце.

В консолідованому рейтингу 2018 року закладів вищої освіти від інформаційного ресурсу «Освіта.ua» Центральноукраїнський національний технічний університет посів 115 місце, що дозволило ЦНТУ з невеликим відривом знову очолити таблицю консолідованого рейтингу закладів вищої освіти Кропивницького та Кіровоградської області.

За інформацією сайту «Освіта.ua»


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.