вступна кампанія-2018: консультації абітурієнтів та початок прийому заяв

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


Вступна кампанія-2018: консультації абітурієнтів та початок прийому заяв

Сьогодні, 12 липня заклади вищої освіти України розпочали прийом від абітурієнтів документів про вступ в електронній та паперовій формі. Приймальна комісія Центральноукраїнського національного технічного університету готова допомагати абітурієнтам і надає консультації з питань сертифікатів ЗНО, вступу за пільгами, умовних прохідних балів за окремими спеціальностями та інше.

Прийом заяв та документів від вступників закінчується о 18 годині 20 липня для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів та о 18 годині 26 липня для осіб, які вступають тільки на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання.

Відповідно до положень «Умов прийому до закладів вищої освіти України у 2018 році», абітурієнти, що вступають до ЗВО на базі повної загальної середньої освіти подають заяви про вступ лише в електронній формі через власний електронний кабінет.

Формально такі абітурієнти мають можливість не відвідувати приймальні комісії університетів і подавати документи, не виходячи з дому. Але річ у тім, що вступна кампанія має дуже багато нюансів, які можуть випасти з поля зору абітурієнта. Натомість, в складі приймальних комісій працюють фахівці, які ретельно готувались до вступу та вивчали відповідні нормативно-правові документи.

У будь-якій справі в житті, якщо вам потрібно фахове рішення питання, ви звертаєтесь до спеціаліста, – говорить керівник центру довузівської підготовки Центральноукраїнського національного технічного університету, професор Микола Петренко. Так само при вступі до закладу вищої освіти: якщо вам потрібна порада фахівця – не буде зайвим звернутися до представника приймальної комісії університету.

За словами Миколи Петренка, працівники приймальної комісії ЦНТУ допомагають абітурієнтам розібратися в спеціальностях і конкурсних предметах ЗНО. Не завжди назва спеціальності співпадає із назвою професії, яку для себе обрав абітурієнт. Фахівець приймальної комісії пояснює на прикладах, в яких галузях економіки та бізнесу можуть працювати студенти та випускники тієї чи іншої спеціальності, а також надає інформацію, на які саме спеціальності найбільш оптимально подавати документи, маючи на руках визначені сертифікати ЗНО із відповідними балами.

Як свідчить досвід, допомога фахівців приймальних комісій є корисною. Переважна частина абітурієнтів рік-два тому спокійно навчались собі у школі та особливо не цікавилися тонкощами вступних кампаній (не загальним перебігом вступних кампаній, а саме деталями). Навпаки, співробітники приймальних комісій з багаторічним стажем роботи знають про тенденції вступних кампаній та їхні особливості. Відповідно, вони завжди можуть навести приклади минулорічних вступних кампаній та розказати абітурієнтам про особливості вступу та ту чи іншу спеціальність за тими чи іншими сертифікатами ЗНО.

Крім цього, працівники приймальних комісій можуть зорієнтувати абітурієнтів щодо цифр держзамовлення при вступі на перший курс на ту чи іншу спеціальність.

Також співробітники приймальних комісій надають важливі консультації про умови вступу до університету за пільгами.

Як відомо, законодавство в Україні змінюється досить часто, крім цього, щороку можуть змінюватися умови прийому до закладів вищої освіти. Тому перелік категорій громадян, що мають право на пільговий вступ до ЗВО, також змінюється. Зокрема, перелік пільгових категорій 2018 року (півтори сторінки формату А4 дрібним шрифтом – прим.) відрізняється від аналогічного переліку 2017 року. Розібратися у цьому переліку не просто, але працівники приймальних комісій заздалегідь вивчали всю необхідну нормативну базу спеціально для того, щоб консультувати абітурієнтів.

Отже, фахівці приймальної комісії Центральноукраїнського національного технічного університету готові допомогти абітурієнтам розібратися в особливостях вступної кампанії 2018 року.

Приймальна комісія ЦНТУ працює протягом усього терміну прийому документів:

із понеділка по п’ятницю: із 8.00 до 17.00 (але безпосередньо прийом документів відбувається із 9.00 до 16.00);

по суботах із 8.00 до 14.00.

Також звертаємо увагу, що із 12 липня розпочався прийом документів від випускників коледжів та технікумів на «перший скорочений» курс із терміном навчання два або три роки.

У 2018 році вступники можуть подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж із чотирьох спеціальностей. Подання заяв на навчання за контрактом не обмежується.

Рейтинговий список вступників, які вступають на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, творчих конкурсів або вступних іспитів із повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за державним або регіональним замовленням оприлюднюється не пізніше 01 серпня.

Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 18.00 години 06 серпня.

Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням проводиться не пізніше 12.00 години 07 серпня. Зарахування вступників на навчання за рахунок цільових пільгових державних кредитів та за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт) проводиться не пізніше 30 вересня 2018 року.

Інформацію про приймальну комісію Центральноукраїнського національного технічного університету можна отримати на сайті ЦНТУ в розділі «Абітурієнту».

Також у цьому розділі ви знайдете інформацію про перелік спеціальностей навчального закладу, перелік конкурсних предметів, необхідних для вступу на ту чи іншу спеціальність, та Правила прийому до Центральноукраїнського національного технічного університету.

За інформацією приймальної комісії ЦНТУ


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.