студенти-токарі коледжів кнту виграли всеукраїнський конкурс фахової майстерності

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


Студенти-токарі коледжів КНТУ виграли Всеукраїнський конкурс фахової майстерності

21-22 квітня на базі Кіровоградського машинобудівного коледжу Кіровоградського національного технічного університету відбувся ІV Всеукраїнський конкурс фахової майстерності серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації з професії «Токар». Студенти Кіровоградського машинобудівного коледжу КНТУ та Світловодського політехнічного коледжу КНТУ посіли чотири місця в Топ-5 конкурсу, включаючи перше та друге місця.

Цього року в конкурсі брали участь 23 студента з 12-ти навчальних закладів, які готують майбутніх фахівців машинобудування. Це Кіровоградський машинобудівний коледж КНТУ та Світловодський політехнічний коледж КНТУ; Смілянський технікум харчових технологій Національного університету харчових технологій, ДВНЗ «Дрогобицький механіко-технологічний коледж», Технічний коледж Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя, Полтавський політехнічний коледж Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Черкаський політехнічний технікум, Жовтоводський промисловий коледж Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, Херсонський політехнічний коледж Одеського національного політехнічного університету, Запорізький електротехнічний коледж Запорізького національного технічного університету, Новокаховський політехнічний коледж Одеського національного політехнічного університету, Харківський радіотехнічний технікум.

Протягом святкової церемонії відкриття конкурсу, гостей та організаторів вітали секретар Кіровоградської міської ради Сергій Бойко, ректор КНТУ Михайло Черновол, керівники провідних кіровоградських машинобудівних підприємств Сергій Калапа та Юрій Тітов, голова Кіровоградського обласного об’єднання роботодавців Олександр Саінсус.

Зокрема, ректор КНТУ, професор Михайло Черновол відзначив важливість поетапного навчання у коледжі і потім в університеті для підвищення якості технологічної освіти, тому що під час навчання в коледжі студенти вже отримують теоретичні і практичні навички робочої професії, завдяки чому рівень підготовки студентів машинобудівних спеціальностей університету, які поступили до ВНЗ після коледжу, вищий за рівень студентів, які поступили до університету відразу після школи.

В свою чергу, представники роботодавців Сергій Калапа і Юрій Тітов запросили найбільш кваліфікованих студентів на практику і роботу на очолювані ними підприємства.

«Коли п’ять років тому виникла ідея створення конкурсу фахової майстерності з професії «Токар», мало хто вірив, що з цього щось вийде, – розповідає директор Кіровоградського машинобудівного коледжу КНТУ Микола Сторожук. – Але нам вдалося переконати скептиків, і зробити усе для того, щоб конкурси пройшли на високому рівні. Я пишаюсь тим, що кожного разу в нашому коледжі (з чотирьох конкурсів три проходили в КМК КНТУ – прим.) збирається така поважна делегація учасників конкурсу, які представляють навчальні закладі з усіх куточків України. Це свідчить про те, що нам вдалося поширити змагальний дух по усій Україні. І ми раді вітати вас в колисці технічної освіти нашого краю, приміщенні колишнього Єлисаветградського земського реального училища, продовжувачем традицій якого зараз є Кіровоградський машинобудівний коледж».

На завершення церемонії відкриття, шляхом жеребу було обрано креслення конкурсного деталі, яку потрібно буде виточити учасникам конкурсу. Змагання проходили в два етапи: теоретична частина (відповіді на питання тестів за комп’ютером); та практична частина (виготовлення деталей в майстернях коледжу). Перебіг конкурсу транслювався у он-лайн режимі в мережі Інтернет.

За підсумками змагань, перемогу в ІV Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації з професії «Токар» здобули студенти Кіровоградського машинобудівного коледжу КНТУ Сергій Кравченко (198 балів, І місце) і Андрій Шмуратов (196 балів, ІІ місце) – на фото зверху разом із директором КМК КНТУ Миколою Сторожуком. Крім цього, в п’ятірці найкращих також фінішували студенти Світловодського політехнічного коледжу КНТУ Денис Великий (189 балів, ІV місце) і Павло Квіташ (189 балів, V місце).

Підведення підсумків, а також нагородження призерів та учасників конкурсу відбулось у приміщенні Кіровоградської міської ради. У вільний час для учасників конкурсу – гостей Кіровограда було проведено екскурсії машинобудівним коледжем, історичними місцями нашого міста та сучасними машинобудівними підприємствами Кіровограда.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.