«спорт – важлива складова навчального процесу»

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


«Спорт – важлива складова навчального процесу»

Вчора, 20 вересня студенти та викладачі Центральноукраїнського національного технічного університету і Кропивницького інженерного коледжу ЦНТУ взяли участь у всеукраїнських спортивно-масових заходах, присвячених Міжнародному дню студентського спорту.

У Кропивницькому студентське спортивне свято проходило на стадіоні «Ікар» Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету. Взяли участь у святкуваннях представники десяти закладів вищої освіти обласного центру.

Міжнародний день студентського спорту було започатковано Генеральною конференцією ЮНЕСКО в 2015 році. Комітет з фізичного виховання і спорту Міністерства освіти і науки України та Студентська спортивна спілка України запропонували закладам вищої освіти долучитись до відзначення цього свята. Це потрібно, оскільки підкреслює важливість спорту, як складової навчального процесу в ЗВО, та роль фізкультури і спорту в вихованні молоді. Зрештою, ще одне масове спортивне свято сприятиме популяризації спорту в Україні та допомагатиме залучати активних громадян до здорового способу життя.

Традиційно в цей день відбуваються масштабні спортивні заходи за участю студентів. Начальник управління фізичного виховання та спорту Комітету фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Віталій Масло переказав студентам кропивницького вітання від Міністра Лілії Гриневич, від президента Студентської спортивної спілки Євгенія Імоса та від голови Комітету з фізичного виховання та спорту МОН Вадима Стеценка. Віталій Масло нагадав про те, що саме в цей день почалась Всеукраїнська Універсіада, за підсумками якої будуть сформовані збірні команди з видів спорту, які представлятимуть нашу державу на Всесвітній Універсіаді в Неаполі, Італія.

Учасників святкування Міжнародного дня студентського спорту у Кропивницькому привітали перший заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Коваленко; начальник управління освіти і науки, молоді і спорту Кіровоградської ОДА Володимир Таборанський; керівники ЗВО обласного центру: ректор ЦДПУ, професор Олег Семенюк, перший проректор ЦНТУ, професор Володимир Кропівний; начальник Кіровоградського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Олександр Шевченко; голова комісії Національного Олімпійського комітету України із зв’язків із осередками, Заслужений працівник фізичної культури і спорту України, завкафедрою фізичного виховання ЦНТУ, доцент Володимир Ковальов.

Зокрема, Володимир Олексійович передав студентам вітання з нагоди міжнародного дня студентського спорту від імені президента Національного олімпійського комітету України, Олімпійського чемпіона, Героя України Сергія Бубки. Як зазначає Сергій Бубка, студентський спорт є надзвичайно важливою складовою олімпійського руху в Україні, серед студентів є багато чемпіонів та призерів Олімпійських Ігор, тому НОК завжди переймається проблемами впровадженням здорового способу життя серед студентства.

З нагоди Міжнародного дня студентського спорту Комітету фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України відзначено викладачів закладів вищої освіти обласного центру, у тому числі нагороди отримали викладачі кафедри фізичного виховання ЦНТУ Тетяна Мотузенко і Лілія Липчанська.

Студенти закладів освіти Кропивницького - учасники святкування Міжнародного дня студентського спорту одночасно виконали загальну руханку, після чого команди студентів перейшли до змагань в окремих дисциплінах: підтягування, перетягування канату, стрибки в довжину, вправи з гирями, естафета тощо.

По завершенні усіх вправ Начальник управління фізичного виховання та спорту Комітету фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Віталій Масло вручив представникам команд грамоти. Начальник Кіровоградського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Олександр Шевченко подякував студентам за участь і висловив бажання наступного року побачити на святкуваннях Міжнародного дня студентського спорту ще більше учасників.

Повністю фотоальбом заходів до Міжнародного дня студентського спорту за участю представників Центральноукраїнського національного технічного університету і Кропивницького інженерного коледжу ЦНТУ можна переглянути на сторінках ЦНТУ в соціальних мережах.

Підготував Олександр Виноградов.


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.