представники цнту на науковому симпозіумі в кишиневі

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Представники ЦНТУ на науковому симпозіумі в Кишиневі

Викладачі кафедри загального землеробства і кафедри сільськогосподарського машинобудування Центральноукраїнського національного технічного університету взяли участь в науковому симпозіумі «Сучасні сільськогосподарські – досягнення і перспективи» та міжнародній науковій конференції, які були присвячені 85-річному ювілею Державного аграрного університету Молдови (Кишинів).

Наукова співпраця між Центральноукраїнським національним технічним університетом та Державним аграрним університетом Молдови триває багато років. Науковці кишинівського університету приїжджають на конференції до ЦНТУ та навпаки. Наприклад, в листопаді 2015 року представники кафедри сільськогосподарського машинобудування нашого університету Катерина Васильковська, Олексій Васильковський, Сергій Мороз та Ірина Сисоліна взяли участь в роботі Міжнародного науково-практичного симпозіуму «Досягнення та перспективи у агроінженерії та автотранспорті», який відбувся на базі факультету агроінженерії та автотранспорту Державного аграрного університету Молдови. Восени минулого року перший проректор Державного аграрного університету Молдови, професор Юрій Мельник взяв участь в XІ Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми конструювання, виробництва та експлуатації сільськогосподарської техніки», приуроченої до 120-річчя найстаршої на теренах Кіровоградщини кафедри – кафедри сільськогосподарського машинобудування ЦНТУ. Тоді ж було підписано договір про співробітництво між ЦНТУ та ДАУМ. Зокрема, договір передбачає «обміни» опонентами та рецензентами дисертаційних робіт, взаємні участі представників Центральноукраїнського національного технічного університету і Державного аграрного університету Молдови у міжнародних конференціях і симпозіумах, що проводитимуться на базі цих навчальних закладів, а також співробітництво за спорідненими науковими напрямами, оскільки тематика наукових досліджень кафедри сільськогосподарського машинобудування ЦНТУ має багато спільних рис із тематикою наукової роботи кафедри сільськогосподарських машин Державного аграрного університету Молдови.

Отже, представники ЦНТУ були запрошені на науковий симпозіум «Сучасне сільське господарство – досягнення та перспективи» та наукову конференцію, які Державний аграрний університет Молдови проводив на початку жовтня з нагоди свого 85-річного ювілею.

В симпозіумі взяли участь завідувач кафедри загального землеробства ЦНТУ, професор Микола Мостіпан, професор кафедри сільськогосподарського машинобудування ЦНТУ Олексій Васильковський, доценти кафедри СГМ Сергій Лещенко та Сергій Мороз і старший викладач кафедри загального землеробства Катерина Васильковська.

В конференції взяли участь науковці з Румунії, Туреччини, України, Ізраїлю, Болгарії, Естонії та інших країн, а також викладачі Державного аграрного університету Молдови.

Представники факультету сільськогосподарського машинобудування Центральноукраїнського національного технічного університету виступили із доповідями на теми:

«Інтенсифікація процесу решітного очищення зерна» (доповідач Олексій Васильковський);

«Scientific and methodological bases for the selection of winter wheat breeds in the northern steppe of Ukraine» (доповідач Микола Мостіпан);

«Перспективи використання комбінованих чизельних глибокорозпушувачів в складних ґрунтових умовах» (доповідач Сергій Лещенко);

«Удосконалення системи очищення решіт зерноочисних машин» (доповідач Сергій Мороз);

«Системний аналіз конструкцій висівних апаратів для точного висіву» (доповідач Катерина Васильковська).

Результати наукового симпозіуму та наукової конференції довели важливість ролі наукової спільноти для розвитку сільського господарства. Наукові роботи симпозіуму та конференції згодом будуть опубліковані в наукових збірниках.

За інформацією кафедри сільськогосподарського машинобудування


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.