день федерації «обміни франція-україна» в цнту

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


День Федерації «Обміни Франція-Україна» в ЦНТУ

1 листопада в ЦНТУ проходив неофіційний «День Федерації обмінів Франція-Україна». Третій рік поспіль наш навчальний заклад відвідує делегація цієї організації. Представники Федерації обмінів Франція-Україна обговорили питання продовження співробітництва з проректором нашого університету Олександром Левченко, а також розповіли студентам про програми стажування та навчання у Франції під егідою ФОФУ.

Для довідки: співпраця Центральноукраїнського національного технічного університету із Федерацією «Обміни Франція-Україна» розпочалася у грудні 2016 року, коли представники ФОФУ вперше приїхали до нашого навчального закладу представити студентам свої програми стажування. Навесні 2017 року в університеті було реалізовано унікальний проект курсу інтенсивного вивчення французької мови (такі ж курси французької мови працювали в ЦНТУ й навесні 2018 року). Вдруге представники ФОФУ на чолі із головою асоціації «Співробітництво Пуату-Шарант - Україна» Філіпом Жене відвідали ЦНТУ в листопаді минулого року.

«День Федерації обмінів Франція-Україна в ЦНТУ»-2018 розпочався із зустрічі французьких гостей і викладачів університету, які є кураторами даної програми у нашому навчальному закладі, з проректором Центральноукраїнського національного технічного університету з наукової роботи, професором Олександром Левченко. В ході зустрічі було обговорено перспективи створення на базі університету за підтримки ФОФУ центру співпраці та курсів французької мови для студентів та учнів старших класів шкіл обласного центру, за допомогою яких молоді люди могли б підвищувати власний рівень французької та більш предметно готувати себе до стажувань у Франції. Підсумком зустрічі стало продовження терміну дії договору про співробітництво між Центральноукраїнським національним технічним університетом і Федерацією «Обміни Франція-Україна».

Під час загальної зустрічі зі студентами економічних та технічних факультетів ЦНТУ представники ФОФУ презентували власні програми стажування.

«В нашому університеті достатньо розвинений французький напрям міжнародної співпраці: є багато можливостей для проходження стажувань та продовження освіти у Франції, – звернувся до студентів на початку презентації проректор із наукової роботи, професор Олександр Левченко. – Все це спрямовано для вас, щоб ви мали більше можливостей вивчати іноземні мови, стажуватися за кордоном протягом навчання в університеті, набувати досвід організації роботи на підприємствах за кордоном. Так ви отримаєте найкращий досвід і зможете реалізовувати набуті знання в Україні. Це важливо. Перевагу на ринку праці матимуть ті молоді спеціалісти, які володіють іноземними мовами, мають досвід стажувань за кордоном тощо. Чим краще ви скористаєтесь нагодами підвищити власний рівень протягом навчання в університеті, тим кращим буде ваше майбутнє».

Представник Федерації обмінів Франція-Україна, голова асоціації «Співробітництво Пуату-Шарант - Україна» Філіп Жене розповів студентам про роботу організації та варіанти стажувань. Загалом ФОФУ співпрацює з 22 закладами вищої освіти України, серед яких: 13 аграрних університетів, п’ять – технічних, два економічних та два гуманітарних університети.

Стажування від ФОФУ – програма багаторівнева, передбачає почерговий перехід між етапами/рівнями, завершуючи навчанням у Франції в технічних або аграрних вищих школах.

Навчання у магістратурі цих вищих шкіл для українських студентів, які успішно пройшли стажування від ФОФУ та відповідають вимогам прийому на навчання, оплачується французькими агропромисловими компаніями.

Рівень І стажування – проживання протягом двох місяців у сім’ї керівника стажування та ознайомлення із повсякденним та професійним життям французької родини. Найголовніше мета такого стажування – вдосконалення рівня французької мови.

Рівень ІІ – стажування у вигляді роботи протягом двох-трьох місяців у фермерських господарствах, на сільськогосподарських підприємствах, підприємствах галузі переробки та виготовлення сільськогосподарської продукції, на підприємствах ландшафтного дизайну, в готелях та інше.

Рівень ІІІ (для магістрантів) – стажування протягом трьох-шести місяців на одному із франко-українських підприємств, з якими співпрацюють асоціації Федерації обмінів Франція-Україна, з можливістю подальшого влаштування студентів на франко-українських підприємствах.

Рівень ІV – навчання у французькому вищому навчальному закладі, у тому числі, за рахунок грантів або стипендій.

Як зазначив Філіп Жене, перехід між рівнями здійснюється за підсумками розгляду звітів студентів-стажистів, які вони пишуть французькою, де описують, як проходило стажування, що вони робили, де були, як проводили час, а також за результатами оцінювання роботи студентів з боку керівників стажування. Для ФОФУ важливо, коли студент почергово проходить усі етапи стажування.

Доцент кафедри загального землеробства Центральноукраїнського національного технічного університету Лариса Сало, яка є одним із кураторів в університеті програми співробітництва між ЦНТУ та Федерацією обмінів Франція-Україна, розповіла про студентів університету, які вже пройшли декілька стажувань від ФОФУ, та про курси французької мови, які проводять викладачі-волонтери з Франції. Як зауважила Лариса Сало, жодні інші організації, окрім ФОФУ, не організовують безкоштовні курси іноземної мови для студентів українських ЗВО. Тому не скористатися такими можливостями – просто нелогічно.

Після загальної презентації програм стажування французькі гості окремо поспілкувалися зі студентами нашого університету, котрі виявили бажання отримати більше інформації про стажування та курси французької мови від Федерації обмінів Франція-Україна.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.