англомовна монографія науковців україни та грузії

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


Англомовна монографія науковців України та Грузії

Минулого тижня в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана відбулась презентація монографії «Strategic Priorities for Developing Ukraine and Georgia: Innovation and Partnership» («Стратегічні пріоритети розвитку України та Грузії: інновації та партнерство»), авторами якої виступили науковці українських і грузинських закладів вищої освіти, у тому числі, представники Центральноукраїнського національного технічного університету: професор Олександр Левченко, професор Наталія Шалімова, доцент Галина Кузьменко, доцент Анна Левченко, доцент Ольга Ткачук, викладач Ілона Царенко.

Монографія «Стратегічні пріоритети розвитку України та Грузії: інновації та партнерство» видана в Батумі в партнерстві між Батумським навчальним університетом навігації та Київським національним економічним університетом імені Вадима Гетьмана. Наш навчальний заклад плідно співпрацює в наукових напрямках із обома університетами, тому не випадково науковців ЦНТУ також запросили долучитися до підготовки цієї монографії.

Крім представників Центральноукраїнського національного технічного університету, КНЕУ ім. Вадима Гетьмана та Батумського навчального університету навігації, в книзі містяться роботи науковців Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Батумського державного університету імені Шота Руставелі, Інституту економіки промисловості НАН України тощо.

Монографія «Strategic Priorities for Developing Ukraine and Georgia: Innovation and Partnership» складається з шести розділів, кожен з яких у свою чергу розподіляється на декілька параграфів. Фактично, кожна глава монографії – окрема наукова стаття.

Роботи представників ЦНТУ містяться в двох розділах. В розділі «Історичні та соціально-економічні передумови для розвитку відносин між Грузією та Україною» є глава «Позиції України і Грузії в міжнародних рейтингах Doing busines and Paying taxes в умовах Євроінтеграції» («Ukraine and Georgia in the international rankings «Doing business» and «Paying taxes» under the conditions of EU-integration processes»). Автори глави: декан факультету обліку та фінансів ЦНТУ, професор Наталія Шалімова та доцент кафедри аудиту та оподаткування ЦНТУ Галина Кузьменко.

В розділі «Інноваційний розвиток в XXI столітті: чинники і ресурси» опубліковано главу «Модель трансформації фінансування вищої освіти Грузії та України в контексті інтеграції до Європейського освітнього простору» («A Higher Education's Funding Model Transformation Of Georgia And Ukraine In The Context Of Integration To The European Higher Education Area»). Колектив авторів даного параграфу монографії: проректор із наукової роботи ЦНТУ, професор Олександр Левченко; доцент кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності ЦНТУ Анна Левченко; доцент кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності ЦНТУ Ольга Ткачук; викладач кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності ЦНТУ Ілона Царенко.

Як розповів професор Олександр Левченко, запрошення взяти участь у підготовці монографії «Strategic Priorities for Developing Ukraine and Georgia: Innovation and Partnership» наш навчальний заклад отримав влітку цього року. Науковцям повідомили загальну тему книги і запропонували написати окремі глави, – в залежності від своєї наукової спеціалізації, – які б мали відповідати основній лінії монографії.

Завдяки тому, що до роботи над монографією загалом було залучено більше 20 науковців українських та грузинських закладів вищої освіти, матеріали для цієї книги було підготовлено протягом півтора-двох місяців.

Принципова умова – статті мали бути написані виключно англійською мовою. Всі автори чудово розуміють необхідність видання наукових публікацій англійською із розрахунку виходу монографії за межі України та Грузії. Зокрема, КНЕУ ім. Вадима Гетьмана має досвід розповсюдження наукових видань за кордоном, відповідно, планується надсилати монографію «Strategic Priorities for Developing Ukraine and Georgia: Innovation and Partnership» до бібліотек університетів країн Європейського Союзу, до бібліотеки Ради Європи тощо.

Дана книга стала першою українсько-грузинською науковою монографією з економічного напрямку. Проте, як повідомив професор Олександр Левченко, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана ініціює підготовку наступної українсько-грузинської англомовної монографії, до складу авторів якої також запрошені науковці Центральноукраїнського національного технічного університету.

Підготував Олександр Виноградов

Фото з сайту КНЕУ ім. В. Гетьмана


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.