3-й сезон курсів французької мови в цнту

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


3-й сезон курсів французької мови в ЦНТУ

Сьогодні на базі «Франко-українського культурного центру» ЦНТУ втрете розпочалися курси інтенсивного вивчення французької мови, організовані в рамках співпраці університету з Федерацією обмінів Франція-Україна. Читає курс професор із Франції Філіп Паші. Також він є керівником аматорської театральної трупи, отже одна з особливостей його викладання – театральні постановки за участю студентів.

Співпраця Центральноукраїнського національного технічного університету із Федерацією обмінів Франція-Україна (FEFU) розпочалася у грудні 2016 року, коли представники FEFU вперше приїхали до нашого навчального закладу представити студентам свої програми стажування.

Федерація обмінів Франція-Україна пропонує українським студентам, молодим науковцям або викладачам комплексні стажування чотирьох рівнів складності, від простого проживання у французькій родині з метою вивчення французької мови, до роботи на підприємстві у Франції або навчання у французькому вищому навчальному закладі. Також FEFU та «Асоціація іноземної французької мови Франція-Україна» через програму FLE: Francais langue etrangere («Французька – як іноземна мова») організовує на базі українських партнерських навчальних закладів курси французької мови, які читають викладачі-волонтери із Франції.

Загалом, FEFU співпрацює із 22 закладами вищої освіти України, проте «Асоціація іноземної французької мови Франція-Україна» має лише близько десяти викладачів-волонтерів. Кожен рік Федерація обмінів Франція-Україна визначає, в яких саме українських університетах будуть проводитися курси вивчення французької (перевага надається тим навчальним закладам, які готують студентів для подальшого стажування за програмами FEFU). Третій рік поспіль Центральноукраїнський національний технічний університет отримує право приймати у себе курси інтенсивного вивчення французької мови.

Займаються на курсах студенти ЦНТУ та школярі Навчально-виховного об’єднання №6 (Кропивницький).

Цьогорічний курс читає професор Філіп Паші. В 1966 році поступив до національної школи підготовки вчителів (місто Аррас), потім навчався в коледжі загальної освіти (місто Лілль). Отримав диплом бакалавра історії та географії в університеті міста Лілль. Став професором з французької історії та географії в коледжі загальної освіти Лілля.

В 1993 році пан Філіп Паші отримав сертифікат CAPES (Certificat d'Aptitude au Professorat de l'Enseignement Secondaire) університету міста Гренобль – сертифікат викладача закладів середньої освіти.

Захоплюється театром та з 1972 року виступає на аматорських сценах. Грав у молодіжному театрі міста Хем (1981-87 рр.), пройшов майстер-клас театральної практики в коледжі Марліоз. З 1998 року входив до складу аматорської театральної трупи «Життя з полегшенням».

Після виходу на пенсію (2012 рік), пан Філіп Паші очолює театральний клуб коледжу Марліоз. Як викладач-волонтер читає курси FLE («Французька – як іноземна мова») іноземцям у соціальному центрі міста Шамбері.

За програмами Федерації обмінів Франція-Україна Філіп Паші вже тричі працював в Україні. В 2016 році він викладав в Чернігові, в 2017-18 роках – у Мелітополі. Крім цього, він створював театральну майстерню для студентів Академії архітектури міста Дніпро.


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.