вступна кампанія-2019: початок прийому заяв та корисні поради абітурієнтам

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Вступна кампанія-2019: початок прийому заяв та корисні поради абітурієнтам

10 липня в Україні стартував черговий етап вступної кампанії: заклади вищої освіти почали приймати заяви про вступ. Приймальна комісія ЦНТУ розпочала свою літню вахту і чекає на вступників із понеділка по п’ятницю з 8.30 до 15.30 (субота з 9.00 до 14.00). До вашої уваги поради секретаря приймальної комісії ЦНТУ, як абітурієнтам уникнути найпоширеніших помилок, що виникають при подачі документів.

Як відомо, абітурієнти, що поступають до закладів вищої освіти на базі повної загальної середньої освіти за денною чи заочною формами навчання зобов’язані подавати документи через власний електронний кабінет. Але за виключенням певних пільгових категорій.

Найперша й дуже важлива порада абітурієнтам від відповідального секретаря приймальної комісії Центральноукраїнського національного технічного університету Віталія Мажари стосується саме пільговиків та електронних кабінетів.

Абітурієнти пільгових категорій подають заяви в паперовій формі безпосередньо в приймальній комісії закладу вищої освіти. Якщо абітурієнт-пільговик поспішив і створив собі електронний кабінет ДО відвідин приймальної комісії, він може втратити пільги та буде змушений поступати на загальних засадах. Або йому доведеться терміново проходити досить клопітну процедуру скасування електронного кабінету (щоб встигнути до 16 липня подати «паперову» заяву).

Це дуже поширена помилка, про яку школярів, на жаль, майже ніхто заздалегідь не попереджає.

Досить часто зустрічаються помилки при підрахунку абітурієнтами середнього балу додатку до атестату. Ця цифра вираховується вручну, як середнє арифметичне від абсолютно усіх оцінок, включаючи бали за державну атестацію, навіть якщо вони повторюють оцінки за основними предметами! Тобто, потрібно рахувати і оцінку з предмету «Українська мова», і оцінку з державної атестації з української мови; оцінку з предмету «Математика» і оцінку з державної атестації із математики.

Якщо ви подаєте документи чи консультуєтесь в приймальній комісії – співробітники ПК обов’язково перевірять ваш середній бал додатку до атестату. Але якщо ви самостійно вдома заповнюєте електронний кабінет – будь-ласка, перевірте данні. Бо потім, коли почнеться ранжування абітурієнтів за конкурсними балами за окремими спеціальностями, можуть виникнути непотрібні проблеми.

Інколи трапляється, що середній бал додатку неправильно рахують ще в школах при заповнені документів, а випускники про це не знають й не перевіряють цифри.

Також важливо завчасно перевірити відповідність написання прізвища, ім’я або по-батькові та збіг дати народження в документах про освіту та в паспорті. Якщо хтось, десь помилився, заповнюючи ваші документи, і потім неправильна інформація попаде до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО) – система може не знайти або ваш додаток, або сертифікат ЗНО.

Відповідальний секретар приймальної комісії ЦНТУ радить абітурієнтам дуже обережно підходити до питання налаштувань власного електронного кабінету вступника. Були випадки, коли абітурієнти просто тестували порядок заповнення електронного кабінету й надали перші пріоритети заявам до таких закладів освіти, куди вони й не думали поступати, а система зберегла цей вибір як остаточний.

Якщо ви маєте будь-які питання щодо створення або заповнення електронного кабінету, будь-ласка, звертайтеся до приймальної комісії навчального закладу. Працівники приймальної комісії вам завжди допоможуть.

Часто виникає помилка при підтвердженні абітурієнтом сільського коефіцієнта. Абітурієнти завантажують до електронного кабінету копію сторінки паспорта із пропискою. Це не правильно! Потрібно завантажувати до системи копію спеціальної довідки за формою 13, яку можна отримати за місцем реєстрації або в сільраді.

Також важливим є дотримання термінів вступної кампанії. Нерідко абітурієнти звертають увагу лише на частину інформації щодо умов вступу. Наприклад, абітурієнт, який має право на вступ за результатами іспитів, прочитав або почув, що цього року прийом заяв до ЗВО здійснюється з 10 по 22 липня, і думає, що у нього ще є багато часу: до 22-го числа точно встигне. Але насправді абітурієнти такої категорії (зокрема, військовослужбовці, учасники бойових дій тощо) мають обмежений час на подачу документів: лише з 10 по 16 липня, 18-го липня вже має відбутися перший іспит.

Досить поширене питання серед абітурієнтів та їхніх батьків – коли краще починати «штурмувати» приймальні комісії?

Порада від відповідального секретаря приймальної комісії ЦНТУ: місце абітурієнта в рейтинговому списку вступників за тією чи іншою спеціальністю жодним чином не залежить від того, в який день ви подасте заяву про вступ. Для рейтингу абітурієнта важливі бали, коефіцієнти тощо, а не день подачі документів!

Як свідчить практика, в перші день-два та в останні день-два кампанії доступ до ЄДЕБО уповільнений через те, що одночасно відбувається надзвичайно багато запитів до бази. Отже, якщо ви маєте таку можливість, не спішіть подавати документи в перший же день вступної кампанії (і не в останній). Якщо ви заповнюєте електронний кабінет вступника самостійно з дому, але база ЄДЕБО не приймає ваші документи – повторіть спробу вночі. А вдень можна прийти до приймальної комісії та отримати консультацію щодо роботи з електронним кабінетом.

Приймальна комісія Центральноукраїнського національного технічного університету працює в потокових аудиторіях №1, №2, №3 навчального закладу з понеділка по п’ятницю з 8.30 до 15.30 (субота з 9.00 до 14.00).

З основними термінами вступної кампанії-2019 можна ознайомитися тут.

Інформацію про приймальну комісію Центральноукраїнського національного технічного університету можна отримати на сайті ЦНТУ в розділі «Абітурієнту».

Також у цьому розділі ви знайдете інформацію про перелік спеціальностей навчального закладу, перелік конкурсних предметів, необхідних для вступу на ту чи іншу спеціальність, та Правила прийому до Центральноукраїнського національного технічного університету.

Підготував Олександр Виноградов

за інформацією приймальної комісії ЦНТУ


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.