«повага до інтелектуальної власності починається із академічної доброчесності»

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


«Повага до інтелектуальної власності починається із академічної доброчесності»

В Центральноукраїнському національному технічному університеті розпочалась серія семінарів для викладачів «Академічна доброчесність: запорука якісної освіти». Це один з елементів підготовки навчального закладу до поширення в Україні загальної системи контролю над академічною доброчесністю, яка давно функціонує в університетах провідних країн світу. Семінар організовано фахівцями бібліотеки ЦНТУ.

Як зазначив проректор із наукової роботи ЦНТУ, професор Олександр Левченко, питання академічної доброчесності напряму пов’язані з розвитком інтелектуальних ресурсів в країні: даного розвитку не буде, якщо не поважати право інтелектуальної власності. В західних країнах питанням захисту інтелектуальних ресурсів приділяється увага ще зі школи. В університетах західних країн академічна доброчесність студентів та викладачів контролюється спеціальними комісіями.

«Україна інтегрується в світовий, європейський освітній та науковий простір, тому ми маємо дотримуватись світових правил, в тому числі, щодо академічної доброчесності, – говорить Олександр Левченко. – В європейських університетах прийнято заносити до репозитарію всі курсові роботи, дипломні проекти, де будь-хто може перевірити ці роботи на плагіат. Звичайно, певні елементи системи контролю академічної доброчесності в Україні існують. Починаючи з 2008 року, в нашій країні запроваджено перевірку на плагіат наукових праць, дисертаційних робіт, але на рівні магістратури та бакалавріату в більшості вітчизняних ЗВО ця система поки що не функціонує».

Як було зазначено під час семінару «Академічна доброчесність: запорука якісної освіти», формування системи загальної доброчесності (як для студентів, так і для викладачів) на рівні країни є одним з напрямів роботи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Фахівці НАЗЯВО проводять роз’яснювальну роботу з представниками закладів вищої освіти, інформуючи про кодекс доброчесності викладачів, про роботу університетських комісій, які розглядатимуть порушення доброчесності студентами чи викладачами. Розробляючи державні стандарти за певними освітніми програмами, спеціалісти НАЗЯВО вже закладають норми, що зобов’язують публікувати на сайтах закладів освіти бакалаврські дипломні проекти.


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.