чи можуть випускники кафедри кібербезпеки працювати в кіберполіції?

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Чи можуть випускники кафедри кібербезпеки працювати в кіберполіції?

Представники відділу протидії кіберзлочинам в Кіровоградській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України ініціювали зустріч зі студентами кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ з метою розповісти про свою роботу та запропонувати студентам кафедри КбПЗ спробувати власні сили на службі в кіберполіції.

Потребу в нових кадрах гості пояснили дуже просто: незабаром штат обласного відділу протидії кіберзлочинам має збільшитись вдвічі, з восьми до 16-ти осіб, ще через деякий час склад служби становитиме вже 32 співробітника. Отже, нові, молоді спеціалісти дуже й дуже потрібні.

Як розповів керівник Кіровоградського обласного відділу протидії кіберзлочинам Департаменту кіберполіції Національної поліції України, підполковник поліції Андрій Кошель, збільшення штату підрозділу викликане (окрім реформуванням департаменту) реаліями сьогодення – злочинці все частіше й частіше використовують сучасні інформаційні технології.

«Сама назва департаменту говорить про те, що ми – відділ поліції, який попереджує та розкриває злочини, скоєні за допомогою ІТ, – розповідає Андрій Кошель. – Які це злочини? DoS-атаки, злами систем і мереж, шахрайства з використанням комп’ютерних мереж та мережі Інтернет, крадіжки грошей в платіжних системах та в банківській галузі, незаконне використання цифрового контенту (аудіовізуальних творів). Чому прийшли до вас? Галузь ІТ завжди приваблює молодь, але, по-перше, не все, що знаходиться в мережі, є законним, по-друге, сподіваюсь, когось з вас зацікавить служба в підрозділах кіберполіції».

Як розповіли гості, робота офіцера кіберполіції дещо схожа на роботу оперативних співробітників, наприклад, карного розшуку – документування діяльності злочинців. Але лише тих злочинців, які «працюють» в мережі Інтернет та/або з використанням або телекомунікаційних засобів.

Відділ протидії кіберзлочинам в Кіровоградській області має свій офіс (приміщення колишнього УБОЗ по вулиці Великій Перспективній). В штаті наявні посади: інспектор, старший інспектор, старший інспектор з особливих доручень тощо. Щоб потрапити на роботу до відділу кіберполіції, випускниками кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ потрібно буде подати відповідну заяву, а потім за направленням пройти додаткове трьохмісячне навчання в профільному навчальному закладі в Харкові. Спеціальний курс включатиме базове вивчення законодавства; фізичну й вогневу підготовку.

Також керівник Кіровоградського обласного відділу протидії кіберзлочинам Андрій Кошель запропонував студентам кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення (за бажанням) проходити практику/стажування у відділі кіберполіції.

Оперативні співробітники обласного відділу протидії кіберзлочинам Антон та Дмитро розповіли студентам цікаві історії з власного досвіду роботи в кіберполіції та відповіли на питання студентів та викладачів кафедри.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.