калейдоскоп подій 2019-го року

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


Калейдоскоп подій 2019-го року

До вашої уваги дайджест публікацій за минулий рік новинного блоку сайту Центральноукраїнського національного технічного університету.

На початку року за підсумками січневого рейтингу університетів світу Webometrics Центральноукраїнський національний технічний університет став найкращим представником Кіровоградщини в українській частині рейтингу Webometrics, до якого увійшло 323 українських закладів вищої освіти.

***

Група викладачів Центральноукраїнського національного технічного університету завершила двохмісячне стажування в Університеті соціальних та економічних наук в місті Пшеворськ, Польща (Wyzsza Szkola Spoleczno-Gospodarcza w Przeworsku). Також між навчальними закладами було підписано угоду про співпрацю.

***

В ЦНТУ було створено власний значок, власниками якого вже стали сотні випускників, викладачів, студентів навчального закладу.

***

Семінар для науковців ЦНТУ з методики роботи з базами Web of Science.

***

Науковці Центральноукраїнського національного технічного університету: завкафедрою автоматизації виробничих процесів, професор Сергій Осадчий; завкафедрою кібербезпеки та програмного забезпечення, професор Олексій Смірнов та завкафедрою деталей машин та прикладної механіки, професор Геннадій Філімоніхін обрані до нового складу Наукової ради Міністерства освіти і науки України.

***

Протягом року на базі кафедри технологій машинобудування і кафедри металорізальних верстатів та систем механіко-технологічного факультету ЦНТУ пройшло два конкурси 3D-моделювання. Участь в конкурсах взяли студенти ЦНТУ, Кропивницького інженерного коледжу ЦНТУ, Світловодського політехнічного коледжу та Олександрійського політехнічного коледжу.

***

Кафедра економіки, менеджменту та комерційної діяльності ЦНТУ провела англомовний круглий стіл на тему співпраці держави та суспільства в питаннях розвитку соціальної сфери економіки.

***

На базі «Франко-українського культурного центру» ЦНТУ втрете проходили курси інтенсивного вивчення французької мови, організовані в рамках співпраці університету з Федерацією обмінів Франція-Україна. Докладніше про курси та викладачів-волонтерів можна дізнатися з інтерв’ю куратора програми, доцента Лариси Сало.

***

Професор кафедри ЕРМ ЦНТУ Юрій Кулєшков та магістрант кафедри ЕМКД Рустам Рахманкулов вибороли золоті медалі на чемпіонаті України з дзюдо серед майстрів.

***

Колектив викладачів двох економічних факультетів Центральноукраїнського національного технічного університету пройшов стажування за курсом «Методика викладання економічних дисциплін: порівняльний аспект Польща-Україна», яке було організовано в рамках договору про співпрацю між ЦНТУ та університетом «Люблінська Політехніка».

***

На базі кафедри сільськогосподарського машинобудування ЦНТУ проходили ІІ етап Всеукраїнських студентських олімпіад «Процеси, машини та обладнання агропромислових підприємств» (за спец. «Агроінженерія») і «Машини та обладнання с/г виробництва» (за спец. «Галузеве машинобудування»), а також наук.-практична конференція «Досягнення та перспективи галузі виробництва, переробки та зберігання сільськогосподарської продукції».

На базі кафедри експлуатації та ремонту машин ЦНТУ відбувся ІІ етап Всеукраїнських студентських олімпіад зі спеціальності «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій» та зі спеціальності «Транспортні технології та засоби в агропромисловому комплексі», а також Міжнародна науково-практична конференція «Підвищення надійності машин і обладнання».

***

У Кропивницькому інженерному коледжі ЦНТУ проходив V Всеукраїнський конкурс фахової майстерності з професії токар серед закладів вищої освіти, що ведуть підготовку молодших спеціалістів. В ювілейному конкурсі взяли участь 19 студентів навчальних закладів Херсона, Дніпра, Тернополя, Полтави, Кропивницького, Черкас, Дрогобича, Жовтих Вод, Смілої, Світловодська.

***

Під час традиційного «Дня науки» в університеті проходила науково-технічна конференції «Наука в ЦНТУ: основні досягнення та перспективи розвитку».

***

Представники обласної влади Кіровоградщини та міської влади Кропивницького привітали працівників наукових установ та закладів освіти регіону (в т.ч. ЦНТУ) з професійним святом.

***

Національне агентство України з питань державної служби проводило в ЦНТУ інформаційний захід під назвою «Право на державну службу».

***

Традиційно в травні в Центральноукраїнському національному технічному університеті проходив щорічний «Ярмарок вакансій». Поспілкуватися зі студентами навчального закладу завітали представники 23-х підприємств, установ чи організацій.

***

Перша група з 11-ти фахівців із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем склала іспити на базі Центру з енергозбереження, енергоменеджменту та консалтингу ЦНТУ, й отримала відповідні сертифікати.

***

Представники Центральноукраїнського національного технічного університету взяли участь в роботі галузевої сесії «Будівництво. Енергозбереження. Архітектура» муніципального інвестиційного форуму «TIME to INVEST», який проходив у нашому місті на базі науково-виробничого підприємства «Радій».

***

Профспілковий комітетів студентів ЦНТУ підвів підсумки традиційного щорічного конкурсу «Гордість Національного». Також відзначили переможців конкурсу-огляду на кращу кімнату гуртожитку і студентів-артистів молодіжного клубу університету.

***

Для студентів ЦНТУ провели відкриту лекцію на тему методики та особливостей роботи з електронною системою публічних закупівель ProZorro.

***

В Кропивницькому інженерному коледжі Центральноукраїнського національного технічного університету провели VI сезон просвітницького проекту «Літня школа».

***

Старша бейсбольна команда міста Кропивницький «BioTexCom-КНТУ», в складі якої традиційно виступає чимало студентів та випускників Центральноукраїнського національного технічного університету, успішно зіграла на турнірі Європейського кубку в Чехії.

***

У рейтингу вітчизняних закладів вищої освіти «Топ-200 Україна» 2019 року ЦНТУ залишається найбільш рейтинговим ЗВО Кіровоградської області та єдиним представником регіону в першій сотні рейтингу.

***

Студенти ЦНТУ Оксана Сівірян (спеціальність «Економіка») і Павло Маркідов (спеціальність «Агроінженерія») стали лауреатами стипендії імені Героїв Небесної Сотні.

***

Студенти та викладач Центральноукраїнського національного технічного університету в складі збірної Кіровоградської області виграли чемпіонат України з бейсболу у віковій групі U23.

***

Представники Центральноукраїнського національного технічного університету в 2018-19 навчальному році вибороли найбільше призових місць Всеукраїнської студентської олімпіади у порівняні з представниками інших закладів вищої освіти нашого регіону. Також ЦНТУ лідирує в регіоні за кількістю призерів Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт.

***

Науковці Центральноукраїнського національного технічного університету реалізували п’ять розробок в рамках «Програми впровадження регіональних наукових досліджень у промислове виробництво…», створеної за ініціативи Департаменту інфраструктури та промисловості Кіровоградської обласної державної адміністрації.

***

Вчетверте в ЦНТУ проходили вибори голови Студентської ради.

***

Завкафедрою кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ, д.т.н., професор Олексій Смірнов взяв участь в роботі X міжнародної ІТ-конференції Intelligent Data Acquisition and Advanced Computing Systems: Technology and Applications, яка проходила в французькому Метці.

***

Професор кафедри загального землеробства ЦНТУ, доктор біологічних наук Федір Топольний у співавторстві з доцентом кафедри географії та геоекології ЦДПУ Ольгою Гелеверою видав книгу з назвою «Життя в краю підвищеної радіації».

***

В Кропивницькому інженерному коледжі ЦНТУ пройшов ювілейний V військово-патріотичний конкурс серед студентських команд закладів вищої освіти обласного центру «Захисник України».

***

Старша бейсбольна команда міста Кропивницький «BioTexCom-КНТУ» перемогла в фіналі розіграшу Кубку України земляків «BioTexCom-СДЮШОР» й виборола 22-й Кубок України.

***

Команда студентів Кропивницького інженерного коледжу Центральноукраїнського національного технічного університету посіла перше місце змагань на верстатах з числовим програмним керуванням, які проходили в рамках фестивалю науки техніки та сучасних технологій Interpipe TechFest-2019 (місто Дніпро).

***

На базі ЦНТУ проходив навчальний тренінг для експертів з акредитації освітніх програм Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

***

Три наукових фахових збірника Центральноукраїнського національного технічного університету внесено до переліку наукової періодики IC Journal Master List міжнародної наукометричної бази Index Copernicus (Польща).

***

В ЦНТУ проходили змагання спартакіади навчального закладу серед студентських команд факультетів 2019/20 навчального року.

***

У листопаді 2019 року в університеті проходили вибори профспілкової організації студентів ЦНТУ, а також вибори керівництва первинної профспілкової організації викладачів та співробітників ЦНТУ.

***

Наприкінці осіннього семестру за спортивні досягнення нагороджено студентів та викладачів університету

***

В ЦНТУ відбувся перший випуск енергоаудиторів, які навчались на курсах, організованих в рамках проекту державної установи «Фонд енергоефективності» та Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

***

На кафедрі кібербезпеки та програмного забезпечення Центральноукраїнського національного технічного університету провели ІІІ практичний форум «Soft Skills Kropyvnytskyi».

***

Три студентки Центральноукраїнського національного технічного університету вибороли призові місця легкоатлетичних змагань XXXI «Меморіал Героя Радянського Союзу, професора О.В. Тканка», присвячених пам’яті колишнього ректора Черкаського національного університету Олександра Тканка.

***

20 грудня в Центральноукраїнському національному технічному університеті вперше відбувся захист дисертації на «разовій» спеціалізованій вченій раді ДФ 23.073.001, яка була створена наказом Міністерства освіти і науки України для захисту однієї дисертації на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань «Механічна інженерія» за спеціальністю «Галузеве машинобудування».


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.