перша в цнту акредитація освітньої програми за новими правилами: спеціальність «екологія»

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Перша в ЦНТУ акредитація освітньої програми за новими правилами: спеціальність «Екологія»

Минулого тижня Центральноукраїнський національний технічний університет отримав із Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти сертифікат про акредитацію освітньої програми «Екологія» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти. Акредитація даної освітньої програми однойменної спеціальності, яка проходила наприкінці листопада минулого року, вперше відбувалась за новими правилами.

Як повідомлялось раніше, в 2019 році Міністерство освіти і науки України затвердило нове Положення про акредитацію освітніх програм. З метою підготовки ЗВО до змінених правил акредитації, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти проводило в регіонах круглі столи під загальною назвою «Нова процедура акредитації освітніх програм: як покращуватиметься якість?». В Кіровоградській області такий круглий стіл проходив в ЦНТУ, проводив захід безпосередньо голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, екс-міністр освіти і науки України, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергій Квіт.

Вже наприкінці листопада першою в ЦНТУ акредитацію за новими правилами проходила освітня програма «Екологія».

Як повідомила завідувач кафедри екології та охорони навколишнього середовища ЦНТУ, кандидат біологічних наук, доцент Ольга Медведєва різниця в акредитації за «старими» та за «новими» правилами стосується, перш за все, принципів роботи експертів. Раніше для акредитації потрібно було підготувати багато паперових документів. Дуже-дуже багато документів. Зараз базис акредитації освітніх програм – електронний кабінет на сайті Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та спілкування експертів Нацагентства зі студентами, викладачами, випускниками, роботодавцями тощо.

До початку роботи акредитаційної комісії на сайті НАЗЯВО було створено електронний кабінет стосовно освітньої програми «Екологія», до якого гарант освітньої програми завантажив звіт самоаналізу та підтверджуючі документи, перелік яких заздалегідь визначається агентством. Гарант освітньої програми – це особа, яка безпосередньо відповідальна на тій чи іншій кафедрі за впровадження освітньої програми, що акредитується.

Коли експерти Нацагентства приїжджають до університету працювати над акредитацією програми, вони вже ознайомлені зі звітом самоаналізу та необхідними документами. (Раніше акредитаційна комісія складалась з двох фахівців, зараз – трьох, у тому числі, в складі комісії обов’язково має бути один студент.) Тому на місці експерти більше спілкуються та вивчають умови навчання.

Графік роботи експертів, графік зустрічей розписаний по хвилинах. Спілкуються вони з усіма учасниками освітнього процесу: із викладачами, зі студентами, із випускниками, із роботодавцями (раніше такого взагалі не було), а також з адміністрацією навчального закладу. Крім цього, експерти знайомляться із навчально-матеріальною базою не лише кафедри, а й університету загалом. За результатами своєї роботи експерти складають власний висновок, розглянувши який фахівці Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти ухвалюють рішення щодо акредитації (або не акредитації) освітньої програми.

Акредитацію освітньої програми «Екологія» кафедри екології та охорони навколишнього середовища ЦНТУ здійснювали експерти НАЗЯВО - представники Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, Національного технічного університету «Дніпровська політехніка».

Термін дії сертифікату про акредитацію – п’ять років.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії:
т. (0522) 55-93-13
т./viber +380950785900
т.+380966013370
e-mail: pk_kntu@ukr.net

Телефон університетської довідкової служби:
(0522) 55-92-66
© 2022 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.