снігу ще нема, а пристрій для очищення від снігу вже є

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


Снігу ще нема, а пристрій для очищення від снігу вже є

На кафедрі сільськогосподарського машинобудування Центральноукраїнського національного технічного університету розробили та виготовили пристрій для очищення від снігу прилеглої території. Пристрій має оригінальну конструкцію, за результатами розробки представники кафедри готують заявку на патент, а також вивчають можливості впровадження пристрою у виробництво.

Даний пристрій на кафедрі СГМ ЦНТУ вирішили виготовити минулої зими з метою полегшити співробітникам університету роботу із прибирання снігу на прилеглій території, розповів завкафедрою сільськогосподарського машинобудування, професор Микола Свірень. Розробили проект пристрою викладачі-науковці кафедри Олексій Васильковський, Дмитро Петренко, Микола Свірень, Володимир Амосов. На базі проектної документації пристрій для очищення від снігу було виготовлено в лабораторіях кафедри СГМ. Безпосередньо втіленням проекту в металі опікувались фахівці кафедри Андрій Шевчук, Ігор Гольша та Ігор Солових.

Пристрій прилаштували на кафедральний малогабаритний колісний трактор Т-012 виробництва Харківського тракторного заводу (цей трактор зазвичай використовується для дослідних робіт та випробувань ґрунтообробних знарядь і посівних секцій). Оскільки грудень 2019 року та січень 2020 року виявились зовсім безсніжними, на випробування пристрою для очищення від снігу довелося чекати до минулої п’ятниці.

Як розповів завкафедрою сільськогосподарського машинобудування, професор Микола Свірень, конструкція пристрою є патентоспроможною (наразі науковці кафедри готують заявку на патент). Механізм оснащено оригінальними вузлом підйому-опускання снігоочисної лопати та вузлом зміни «кута атаки» ножа, за допомогою якого можна згортати сніг убік.

Трактор Т-012 не має у своїй заводській комплектації пристрою для очищення від снігу, загалом для малогабаритних тракторів подібні пристрої на ринку існують, проте розробка кафедри СГМ ЦНТУ дешевша від аналогів масового виробництва, що є в системі продажу. Дана модель розрахована на використання із трактором потужністю 12 к.с., проте можливе виготовлення на базі існуючої проектної документації пристроїв більших типорозмірів.

На думку розробників, даним пристроєм можна оснащувати невелику техніку, яка працює на присадибних ділянках, в домоволодіннях, у фермерських господарствах. Також міні-трактори з подібним пристроєм для очищення від снігу можуть використовувати житлово-експлуатаційні об'єднання, ОСББ, підприємства житлово-комунального господарства тощо. Колектив розробників вивчає варіанти впровадження розробленого пристрою у виробництво.

До речі, одна з наукових шкіл кафедри сільськогосподарського машинобудування ЦНТУ якраз й займається проектуванням та розробкою малогабаритної техніки для присадибних ділянок: міні-плугів, міні-тракторів з комплектом змінних знарядь та інше.

За інформацією кафедри сільськогосподарського машинобудування


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.