перспективи розвитку персоналу в нових реаліях

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


Перспективи розвитку персоналу в нових реаліях

Кафедра економіки, менеджменту та комерційної діяльності ЦНТУ провела дистанційний круглий стіл на тему «HR-менеджмент: сучасні реалії та виклики», участь в якому взяли викладачі та студенти університету, представники органів влади, місцевого самоврядування та бізнесу. Спеціальний гість круглого столу: HR-спеціаліст Лабораторії реактивного руху NASA (Каліфорнія, США) Альона Донцова, випускниця кафедри ЕМКД 2011 року.

Свого часу кафедра економіки, менеджменту та комерційної діяльності ЦНТУ першою в нашій області розпочала навчати спеціалістів з управління персоналом. Зараз кафедра ЕМКД є основним осередком підготовки відповідних фахівців на Кіровоградщині, зазначив професор кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності, проректор ЦНТУ із наукової роботи Олександр Левченко. Використовуючи інтерактивні моделі навчання, кафедра регулярно організовує та проводить дискусійні та круглі столи за участю викладачів, студентів, а також гостей: теоретиків й практиків. Саме в такому форматі організували й круглий стіл «HR-менеджмент: сучасні реалії та виклики»(HR – HumanResources).

На початку роботи круглого столу учасники обговорили тенденції та зміни в підходах до HR-менеджменту органів влади та бізнесу в умовах, що склалися внаслідок пандемії.

«Сучасна ситуація ставить перед нами нові виклики, а нові виклики підносять нові підходи й нові методи використання існуючих технологій, – зауважив професор Олександр Левченко. – Один з головних трендів HR-менеджменту полягає у «навчанні протягом життя». Звичайно, якщо ми не розвиваємось, не знаходимо для себе щось нове, то стаємо неконкурентоспроможними. Зараз з’явилось ще більше можливостей саме для дистанційного навчання, доступ до знань в умовах пандемії значно розширено. Карантин змусив багатьох громадян перейти на дистанційну роботу. Ми побачили проблеми та складнощі такого режиму роботи, зокрема, побачили, що у певних категорій населення не вистачає знань та навичок, необхідних для дистанційної роботи. HR-спеціалісти теж дізналися, в яких напрямах потрібно працювати. Також сучасні технології підштовхують нас до підвищення особистої ефективності (самоменджмент, самодисципліна тощо). Раніше такі навички були необхідні, перш за все, для керівників різних рівнів; зараз такі вимоги ставляться до самих фахівців, щоб вони могли самостійно організовувати свій час, свою роботу, та досягати цілей».

Керівник Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Полтавській та Кіровоградській областях Володимир Люлька розповів про особливості роботи державних службовців в сучасних тенденціях диджиталізації, віддаленої праці та дистанційного надання державою окремих послуг. Також Володимир Люлька презентував студентам кафедри ЕМКД напрацювання Центру адаптації державної служби до європейських стандартів щодо імплементації міжнародного досвіду в державний сектор.

Начальник відділу кадрової роботи виконкому міської ради міста Кропивницького Світлана Балакірєва розповіла учасникам круглого столу про особливості роботи із персоналом в органах місцевого самоврядування. Специфіка діяльності органів місцевого самоврядування полягає у тому, що очільник є виборною особою. Він має певну виборчу програму, тому робота органів самоврядування, організація та навчання виконавців (чиновників) залежить від проектів, які потрібно виконувати. Питання до спеціалістів з управління персоналом – як залучити фахівців певної кваліфікації та спеціалізації.

Спеціальний гість круглого столу, спеціаліст відділу управління персоналом Лабораторії реактивного руху Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (США) Альона Донцова познайомила студентів та викладачів із методиками роботи із персоналом безпосередньо в NASA. (Альона Донцова закінчила Кіровоградський національний технічний університет в 2011 році за спеціальністю «управління персоналом», зараз здобуває ступінь МВА в Університеті Південної Каліфорнії та працює в Лабораторії реактивного руху NASA.)

Штат Лабораторії налічує більше 7000 осіб, пошукувачів надзвичайно багато, на деяких спеціальностях на одне вакантне місце можуть претендувати 200…300 кандидатів. Кожного літа лише в цій лабораторії NASA проходять практичні стажування понад 1000 студентів. Тому HR департамент Лабораторії реактивного руху (до складу якого входить сім відділів, у тому числі й відділ управління персоналом) постійно має багато роботи. HR-відділ, де працює Альона Донцова, займається питаннями продуктивності праці, стажувань, професійного розвитку працівників. Крім цього, за допомогою презентації HR-спеціаліст із США розповіла студентам про основні фактори, на які потрібно звертати увагу пошукувачам роботи.

Крім цього, під час дистанційного круглого столу «HR-менеджмент: сучасні реалії та виклики» із доповідями виступили: доцент кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності Ольга Ткачук (доповідь на тему «Проблеми та перспективи кадрового забезпечення регіону в умовах сучасних реалій»); доцент кафедри ЕМКД Ірина Сочинська-Сибірцева (тема доповіді «Особливості адаптації персоналу в період форс-мажору»); головний фахівець Центрального регіону відділу регіонального підбору персоналу департаменту по роботі з персоналом Центрального апарату АТ «Ощадбанк» Анастасія Онофрійчук (також випускниця кафедри ЕМКД ЦНТУ), тема доповіді «Сучасні технології та специфіка управління персоналом в банківській сфері»; студентка спеціальності «Менеджмент» кафедри ЕМКД Юлія Агура (доповідь на тему «Сучасні орієнтації та уподобання молоді при виборі робочого місця»).

За інформацією кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності ЦНТУ


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.