«день науки» on-line

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


«День науки» on-line

Внаслідок карантину цьогорічні заходи традиційного Дня науки в Центральноукраїнському національному технічному університеті вперше проходили повністю в дистанційній формі. Науково-технічну конференцію «Наука в ЦНТУ: основні досягнення та перспективи розвитку», а також конференції викладачів, аспірантів, співробітників та здобувачів вищої освіти університету було проведено в он-лайн режимі.

Зазвичай, «День науки» в Центральноукраїнському національному технічному університеті відбувається у другій половині квітня, але цього року, з відомих причин, терміни проведення університетських заходів було перенесено на середину травня, тому дата «Дня науки» в ЦНТУ майже співпала зі Всеукраїнським Днем науки, який відзначатиметься цієї суботи, 16-го травня.

«Наука – важливий елемент діяльності будь-якого закладу освіти, будь-якого університету, – розпочав відео-конференцію до «Дня науки» ректор ЦНТУ, професор Михайло Черновол. – Інколи суспільство не до кінця розуміє важливість цієї складової. Коли у суспільстві говорять про університети, розглядають, перш за все, освітні процеси. Це не зовсім правильно. Тому що без науки жоден університет не буде повноцінним університетом. Не випадково університети, у тому числі наш, зареєстровані як наукові установи, й мають підтверджувати не лише свою освітню, а й наукову акредитацію.

Під час сьогоднішньої конференції ми будемо підводити певні підсумки наукової роботи, почуємо виступи проректора із наукової роботи, деканів факультетів, але я скажу, що в рамках регіону наш університет посідає провідні позиції як наукова установа. Наш університет серед ЗВО Кіровоградської області за 2019 рік виграв найбільший обсяг державних грантів на фінансування наукової діяльності. Кожного року представники ЦНТУ реєструють приблизно 50 нових патентів, за показниками винахідницької діяльності ми входимо до переліку провідних закладів вищої освіти України. Також наш університет лідирує в області за кількістю переможців Всеукраїнських студентських олімпіад та студентських конкурсів наукових робіт».

Учасників он-лайн-конференції «Наука в ЦНТУ: основні досягнення та перспективи розвитку» та інших науковців регіону привітав із професійним святом начальник Управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації Володимир Таборанський. «Насамперед, хочу сказати, що Кіровоградщина має досить потужний науковий потенціал, – зазначив Володимир Таборанський. – Загалом в області працюють 120 професорів, 114 докторів наук, 703 PhD, 489 доцентів. Це не просто цифри, за цифрами стоять люди, які творять науку. В області працюють 15 підприємств й організацій, які займаються науковою діяльністю (найбільшу частку по галузям займають технічні науки – 71%). Хочу подякувати колективу ЦНТУ за важливі для області моменти. Це й Національний контактний пункт програми ЄС «Горизонт 2020» за напрямом «Малі та середні підприємства»; це дослідження в рамках Стратегії розвитку Кіровоградської області на 2021-2027 роки; це співпраця із Федерацією обмінів Франція-Україна тощо. Завдяки науковцям, маємо значну кількість науково-технічних, експериментальних розробок. Дуже гарно зарекомендувала себе спільна (між КОДА та ЦНТУ) «Програма впровадження регіональних наукових досліджень у промислове виробництво Кіровоградської області на 2017-20 роки». Це практична площина реалізації нашої співпраці».

Вітаючи учасників конференції з Днем науки, директор департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Марія Чорна (випускниця ЦНТУ) згадала налагоджену співпрацю науковців нашого університету з агросектором регіону.

Також учасників відео-конференції «Наука в ЦНТУ: основні досягнення та перспективи розвитку» привітали начальник Головного управління статистики у Кіровоградській області Юлія Новак та представники Інституту сільського господарства Степу Національної академії аграрних наук України: директор інституту Ігор Семеняка і вчений секретар інституту Олег Гайденко.

У своїй доповіді-презентації проректор ЦНТУ із наукової роботи, професор Олександр Левченко окреслив основні напрями наукової діяльності та динаміку розвиту наукової діяльності нашого навчального закладу.

Загалом динаміка позитивна. ЦНТУ здійснює наукову роботу за держбюджетною тематикою, конкуруючі на відкритих конкурсах МОН з провідними університетами України; виконує програми Кіровоградської ОДА (проекти з економіки, енергетики, екології тощо); укладає договори з підприємствами, установами та організаціями, органами місцевої влади; розвиває інноваційну діяльність та налагоджує міжнародну наукову співпрацю. Нещодавно ЦНТУ став учасником міжнародного проекту програми Європейського Союзу ЕРАЗМУС+, присвяченого формуванню інноваційних кластерів за участю університетів та підприємств.

Представники ЦНТУ співпрацюють із Кіровоградською ОДА в рамках регіональної програми науково-технічного та інноваційного розвитку Кіровоградської області, програми економічно-соціального розвитку області, Програми впровадження регіональних наукових досліджень у промислове виробництво Кіровоградської області на 2017-20 роки; науковці університету брали активну участь в розробці Стратегії розвитку Кіровоградської області на 2021-2027 роки та Плану заходів з реалізації стратегії на 2021-2023 роки.

Як повідомив Олександр Левченко, Центральноукраїнський національний технічний університет посідає провідні позиції у Кіровоградській області на теренах студентської науки. В 2019 році 16 представників ЦНТУ ставали переможцями ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади, та 9 студентів нашого університету виборювали призові місця ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт (обидві показника – найвищі серед ЗВО Кіровоградщини).

Також проректор ЦНТУ із наукової роботи звернув увагу на збільшенні кількості публікацій науковців Центральноукраїнського національного технічного університету у виданнях, що індексуються наукометричними базами Scopus та Web of Science.

Серед планів на 2020 науковий рік професор Олександр Левченко відзначив, зокрема, розвиток співпраці ЦНТУ з Агенцією регіонального розвитку області, подальшу участь у держбюджетних та госпдоговірних темах, участь у міжнародних науково-дослідних проектах та реалізацію вже існуючих проектів.

Доповіді про наукові досягнення факультетів ЦНТУ у розрізі як окремих кафедр факультетів, так й окремих наукових шкіл кафедр, представили: декан факультету автоматики та енергетики, професор Лариса Віхрова; декан агротехнічного факультету, професор Василь Сало; декан факультету будівництва та транспорту Володимир Яцун; декан факультету обліку та фінансів, професор Наталія Шалімова; декан механіко-технологічного факультету, професор Андрій Кириченко; декан факультету економіки та менеджменту Володимир Зайченко.

Декани розповіли про напрямки наукової діяльності кафедр; про актуальні експериментальні та теоретичні дослідження; про впровадження розробок науковців університету у виробництво; про розвиток кафедральних лабораторій; про вплив науково-дослідної роботи та науково-інноваційної діяльності на поліпшення організації освітнього процесу; про міжнародне наукове співробітництво кафедр та зростання кількості наукових публікацій; про студентську науку: студентські наукові студії, наукові гуртки, студентські конференції, олімпіади, конкурси наукових робіт; про участь науковців ЦНТУ в роботі Малої академії наук учнівської молоді.

Після завершення науково-технічної конференції «Наука в ЦНТУ: основні досягнення та перспективи розвитку», кафедри університету провели дистанційні секційні відео-конференції в рамках LIV науково-технічна конференція здобувачів вищої освіти та LI науково-технічна конференція викладачів, аспірантів та співробітників Центральноукраїнського національного технічного університету.

Звіти про секційні засідання конференцій можна переглянути на сторінках кафедр ЦНТУ у соціальній мережі «Фейсбук».

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.