електронні «помічники» протидії плагіату

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


Електронні «помічники» протидії плагіату

Бібліотека Центральноукраїнського національного технічного університету організовує серію навчальних семінарів-тренінгів з основ роботи із програмно-технічними засобами, які наш навчальний заклад використовує для забезпечення академічної доброчесності. Минулого тижня такий онлайн-тренінг було проведено для аспірантів ЦНТУ, вже наступного навчального року семінари проведуть для викладачів та здобувачів вищої освіти.

Як відомо, в 2019/20 навчальному році дипломні роботи мають проходити обов’язкову перевірку на академічну доброчесність. (Перевірка на плагіат наукових праць та дисертаційних робіт в Україні запроваджена з 2008 року.)

В Центральноукраїнському національному технічному університеті з цією метою використовуються системи: «Unicheck» від ТОВ «Антиплагіат» (для виявлення збігів/ідентичності/схожості у дисертаційних роботах) та міжнародна платформа «StrikePlagiarism» (для перевірки дипломних робіт здобувачів вищої освіти). Модератором програм перевірки на академічну доброчесність в ЦНТУ виступає бібліотека навчального закладу.

Зокрема, восени минулого року на базі бібліотеки Центральноукраїнського національного технічного університету проходив семінар для викладачів «Академічна доброчесність: запорука якісної освіти» (на фото).

Як повідомила директор бібліотеки ЦНТУ Вікторія Євміна, безпосередньо за завантаження дипломних робіт до систем та за надання звітів науковим керівникам дипломантів відповідали системні оператори на кафедрах університету (попередньо фахівці бібліотеки організували вебінар-навчання операторів, як їм працювати в системі). Під час масштабної перевірки робіт почали виникати типові організаційні та технічні питання опрацювання результатів. Враховуючи перший досвід такої роботи, було вирішено організувати на базі бібліотеки ЦНТУ серію навчальних семінарів-тренінгів для здобувачів освіти, що виходять на захист, для викладачів та для аспірантів навчального закладу. Розпочали серію 26-го червня онлайн-тренінгом з академічної доброчесності для аспірантів ЦНТУ, де було розглянуто алгоритми перевірки роботи на наявність ознак академічного плагіату за допомогою програмно-технічних засобів, які використовує університет.

За інформацією бібліотеки ЦНТУ


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.