кваліфікований держслужбовець = ефективний держслужбовець

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


Кваліфікований держслужбовець = ефективний держслужбовець

Минулого тижня на базі кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності Центральноукраїнського національного технічного університету відбувся круглий стіл «Державна служба України: кадри, освіта, результативність», присвячений перспективам спільного проекту Національного агентства України з питань державної служби та нашого університету із підвищення кваліфікації та навчання державних службовців у магістратурі за програмою «Публічне управління та адміністрування».

В роботі дистанційного круглого столу взяли участь проректор ЦНТУ із наукової роботи, професор Олександр Левченко, начальник міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Полтавській та Кіровоградській областях Володимир Люлька, а також викладачі кафедри ЕМКД та представники органів державної влади Кіровоградщини.

Як повідомлялось раніше, в рамках спільного проекту НАДС та ЦНТУ на базі кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності ЦНТУ в поточному навчальному році вже підвищили кваліфікацію майже 100 держслужбовців, а нині здобувають вищу освіту за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» 20 державних службовців міста Кропивницький.

Назва круглого столу «Державна служба України: кадри, освіта, результативність» пояснюється дуже просто: це взаємопов’язані терміни, оскільки освіта кадрів безпосередньо впливає на результативність діяльності.

«Без професійного розвитку не може бути кваліфікованого державного службовця та високої ефективності й результативності його діяльності, – вважає проректор ЦНТУ із наукової роботи, професор Олександр Левченко. – Завдяки ініціативі Державної служби ми розпочали роботу із підвищення кваліфікації держслужбовців та із підготовки магістрів публічного адміністрування. У чому відмінність університетів від центрів підвищення кваліфікації? Центри підвищення кваліфікації орієнтовані на невеликі курси. Тоді як університет має потенціал та кадровий склад для розроблення як короткострокових, так й довготермінових програм підвищення кваліфікації. Ми можемо забезпечити широкий спектр програм підвищення кваліфікації, починаючи від ділової української мови, та закінчуючи найновішими питаннями законодавства, та програмами стосовно креативних, інноваційних аспектів».

Начальник міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Полтавській та Кіровоградській областях Володимир Люлька у своїй презентації «Реформа державного управління в Україні: проблеми та перспективи» розповів про головні досягнення в роботі НАДС.

Як зазначив Володимир Люлька, раніше держслужбовці Кіровоградщини, здебільшого, були змушені їздити на курси підвищення кваліфікації чи на навчання до закладів вищої освіти Дніпра, Херсону, Полтави тощо, при тому, що потенціал Центральноукраїнського національного технічного університету повністю дозволяє організувати усі види навчання в Кіровоградській області.

«Постійно відбуваються зміни, змінюється законодавча база, все це потребує професійного навчання та підвищення кваліфікації державних службовців, особливо державних службовців, які вже певний час працюють та мають практичний досвід, – говорить начальник управління роботи з персоналом Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Інна Хархута. – Раніше потрібно було їхати до інших регіонів України для того, щоб навчатися у магістратурі спеціальності державного управління. Це створювало нашим працівникам певні проблеми. Тому я вдячна за те, що в цьому навчальному році стартував такий проект, як підготовка кадрів держслужби у магістратурі державного управління на базі ЦНТУ. Держслужбовці тепер можуть отримувати професійні знання у своєму місті».

Перший заступник керівника кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності ЦНТУ Оксана Сторожук розповіла учасникам круглого столу про навчання у магістратурі кафедри за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування».

Підготовка фахівців з державної служби на кафедрі ЕМКД здійснюється з 2005 року, ще коли спеціальність мала назву «Адміністративний менеджмент». За 15 років кафедрою підготовлено понад 700 магістрів, які працюють в різних регіонах України. Сьогодні підготовка магістрів з державної служби здійснюється за освітньо-професійною програмою «Публічне управління та адміністрування».

Мета спільного навчального проекту НАДС та ЦНТУ: підготовка управлінців, які володіють комунікативними навичкам, здатні приймати якісно-нові рішення, управляти інноваціями та змінами. Реалізувати таке завдання може робота по вдосконаленню підходів до професійного навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

На навчання за держзамовленням приймаються особи з повною вищою освітою, які працюють в органах влади або в органах місцевого самоврядування, та мають стаж служби не менше одного року. По закінченні навчання випускники отримують диплом магістра з публічного адміністрування та додаток до диплому європейського зразка.

Програми підвищення кваліфікації державних службовців, за якими працює кафедра економіки, менеджменту та комерційної діяльності ЦНТУ, сертифіковані Нацагентством України з питань державної служби та розміщені на порталі НАДС у розділі «Управління знаннями».

Ще одна можливість для держслужбовців підвищувати свою кваліфікацію в ЦНТУ – участь у програмах навчання «Консорціуму Університетів DOBRE».

В рамках реалізації в Україні проекту «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), за участі Малопольської школи публічного адміністрування Краківського економічного університету створено польсько-український «Консорціум Університетів DOBRE», до складу якого також входить й ЦНТУ.

Старший викладач кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності ЦНТУ Ілона Царенко розповіла учасникам круглого столу «Державна служба України: кадри, освіта, результативність» про варіанти післядипломного сертифікованого навчання на базі нашого університету для представників місцевого самоврядування. Програма, розрахована на 575 годин навчання, розроблена фахівцями ЦНТУ за участі представників Малопольської школи публічного адміністрування Краківського економічного університету. Зокрема, програма містить такі блоки: «Людський ресурс та управління персоналом», «Управління місцевим економічним розвитком», «Надання публічних послуг», «Стратегічне планування: інструмент територіального управління» тощо.

Підготував Олександр Виноградов

за інформацією кафедри ЕМКД


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.