неперевершений рекорд кропивницьких бейсболістів

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


Неперевершений рекорд кропивницьких бейсболістів

Минулої неділі завершився чемпіонату України з бейсболу у Дивізіоні «А» Вищої ліги, за підсумками якого старша бейсбольна команда Кропивницького, яка останні сезони грає під назвою «BioTexCom-КНТУ», виборола ювілейний 25-й титул чемпіонів України! Стільки перемог у чемпіонатах України не має жодна інша команда у будь-якому ігровому виді спорту!

Традиційно в складі «BioTexCom-КНТУ» виступає чимало чинних студентів та випускників (нещодавніх або минулих років) нашого навчального закладу. Багаторічний головний тренер команди – доцент кафедри фізичного виховання Центральноукраїнського національного технічного університету, Заслужений тренер України Юрій Бойко.

Як відомо, бейсбольна секція тоді ще у Кіровоградському інституті сільськогосподарського машинобудування з’явилась на рубежі 1980-90-х років. В 1990 році студентська бейсбольна команда КІСМ на змаганнях універсіади у Хмельницькому посіла друге місце з семи команд. В 1992 році кіровоградська бейсбольна команда «Колос», в складі якої грало багато студентів КІСМ та факультету фізичного виховання педагогічного інституту, дебютувала в першій лізі чемпіонату України. Вже тоді команду очолював Юрій Бойко. За два сезони «Колос» виборов свої перші медалі Вищої ліги чемпіонату України («бронза»). А вже наступного року, – коли спонсором клубу стала фірма «Горн» підприємця і політика Олександра Нікуліна, – кіровоградські бейсболісти вперше виграли титул чемпіонів України (1995 рік).

З того часу в житті бейсбольного клубу відбулось багато подій. В залежності від обставин, змінювались назви: «Колос», «Горн», «СДЮШОР-Віта», «КДТУ/КНТУ», «КНТУ-ОШВСМ», «КНТУ-Єлисаветград», «BioTexCom-КНТУ». Команда виступала в різних за рангом європейських клубних турнірах: «Кубок СЕВ», «Кубок володарів Кубків», «Європейський Кубок», а найвищим досягненням стала участь у змаганнях Топ-12 бейсбольної Ліги Чемпіонів в 2014-15 роках. На національній арені бейсболісти Кропивницького (Кіровограда) не мають собі рівних: з 1995 року перша бейсбольна команда нашого міста виграла вже 25 чемпіонських титулів з 26-ти можливих, та 21 раз ставала володарем Кубку України з бейсболу.

В чемпіонаті 2020 року серед клубів Дивізіону «А» Вищої ліги брали участь команди: «BioTexCom-КНТУ» (Кропивницький), «BioTexCom-СДЮШОР» (Кропивницький), «АТМА» (Київська область), «Західний вогонь-ОШВСМ» (Рівне), «Соколи-ОДЮСШ «Спартак» (Чернівці). В чемпіонаті «BioTexCom-КНТУ» виграли 24 матчі з 24-х.

В сезоні 2020 в складі команди «BioTexCom-КНТУ» грають поточні студенти Центральноукраїнського національного технічного університету: Владислав Косенко, Олексій Савченко, Андрій Бойко, В’ячеслав Бабій, Мирослав Жилка. Головний тренер команди – доцент кафедри фізичного виховання ЦНТУ, ЗТУ Юрій Бойко.

Молодіжна бейсбольна команда Кропивницького «BioTexCom-СДЮШОР», одним з тренерів якої є доцент кафедри фізичного виховання ЦНТУ, ЗТУ Руслан Дейкун, в чемпіонаті 2020 року посіла ІІ місце, виборовши, відповідно, срібні медалі чемпіонату. Попереду на обидві команди чекає розіграш Кубку України з бейсболу.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.