«підприємницький університет» відкриває студентам цнту новий навчальний курс

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


«Підприємницький університет» відкриває студентам ЦНТУ новий навчальний курс

Центральноукраїнський національний технічний університет долучився до всеукраїнської ініціативи «Підприємницький університет», яка реалізується мережею стартап-інкубаторів YEP (Платформа інноваційного партнерства) у співпраці із Міністерством освіти і науки України, Міністерством цифрової трансформації України, Українським фондом стартапів за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». За даним проектом на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування ЦНТУ впроваджено новий навчальний курс «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проектами».

Загалом в ініціативі «Підприємницький університет» беруть учать 76 закладів вищої освіти України. ЦНТУ – єдиний представник Кіровоградщини у цьому проекті, мета якого – розвиток підприємницької освіти та стартап руху в університетах України.

Онлайн-презентація «Підприємницького університету» відбулась у Києві цього тижня. Як зазначила під час презентації заступниця директора офісу економічного зростання Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні та Білорусі Кім Кім Ї, розвиток таких секторів, як ІТ та креативні індустрії в Україні, демонструє, що українці мають конкурентоспроможні знання та можуть відповідати очікуванням міжнародних споживачів. Але для того, щоб рухати цей процес вперед, потрібно розвивати у молоді підприємницький хист. Саме тому Агентство США з міжнародного розвитку підтримує ініціативу «Підприємницького університету».

Як повідомив завкафедрою фінансів, банківської справи та страхування ЦНТУ, д.е.н. Володимир Сибірцев, одним з етапів участі нашого навчального закладу в ініціативі «Підприємницький університет» стало включення до навчальних планів курсу під назвою «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проектами». Курс розроблено фахівцями ініціативу «Підприємницького університету», яки також надав необхідні методичні матеріали та робочу програму. Організатори ініціативи провели спеціальний тренінг для викладачів ЗВО, що долучилися до проекту. Від кафедри фінансів, банківської справи та страхування ЦНТУ викладачем курсу «Підприємницького університету» «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проектами» є доцент кафедри, к.е.н. Тетяна Котенко.

«Такого курсу у нас в університеті раніше не було, – розповідає Тетяна Котенко. – Завдяки цьому курсу студенти навчатимуться, як створювати стартапи, як продукувати ідеї, як шукати інвесторів для капіталізації цих ідей. Останні три роки я бачу, як студенти працюють над створенням власних стартапів, розміщують свої проекти на різних стартап-майданчиках, беруть участь у конкурсах інноваційних проектів. Молоді такий напрямок цікавий, але цьому треба професійно вчитися. З чого почати? Як знаходити інвесторів? Як знайти фінансування для своєї ідеї, впровадити та розпочати власний бізнес? Як навчитися заробляти врешті решт. Так працює увесь світ».

Поки проект «Підприємницького університету» є пілотним, навчальний курс «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проектами» викладається в ЦНТУ лише для студентів другого курсу кафедри фінансів, банківської справа та страхування. Але в інших ЗВО України, які також беруть участь в ініціативі «Підприємницький університет», даний курс викладають також для студентів технічних спеціальностей, для екологів, для економістів, для аграріїв тощо. Курс «Інноваційне підприємництво...» є універсальним, тому що продукувати ідеї та розробляти стартапи можна у будь-якій сфері економіки. Отже, не виключено, що згодом в ЦНТУ даний курс також буде включено до навчальних програм багатьох спеціальностей.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.