досвід роботи за програмою dobre на прикладі дмитрівської отг

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


Досвід роботи за програмою DOBRE на прикладі Дмитрівської ОТГ

Викладачі економічних факультетів Центральноукраїнського національного технічного університету, які є тренерами регіональних проектів програми DOBRE, відвідали Дмитрівську ОТГ Знам’янського району Кіровоградської області, де ознайомились з практичними результатами діяльності громади в рамках програми «DOBRE».

Як повідомлялось раніше, в Україні в рамках проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), було створено «Консорціум Університетів DOBRE». До складу консорціуму входять заклади вищої освіти та центри підвищення кваліфікації семи регіонів України: Дніпропетровська, Івано-Франківська, Харківська, Херсонська, Кіровоградська, Миколаївська та Тернопільська області, в яких впроваджується проект DOBRE, а також Малопольська школа публічного адміністрування Краківського економічного університету (Польща). В Кіровоградській області представником консорціуму є Центральноукраїнський національний університет

Програма DOBRE спрямована на посилення місцевого самоврядування і створення кращих умов для розвитку об'єднаних територіальних громад, підвищення рівня участі громадян у процесі прийняття рішень і забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні.

Майже півтора десятки викладачів Центральноукраїнського національного технічного університету є тренерами регіональних проектів програми DOBRE. Спочатку вони (викладачі) самі проходять навчання/тренінги в «Консорціумі Університетів DOBRE», а потім навчають представників об’єднаних територіальних громад. Для того, щоб зробити процес навчання більш ефективним, викладачі ЦНТУ - тренери програми DOBRE вирішили вивчити об'єднані територіальні громади нашої області, досліджуючи методи та результати діяльності.

Дмитрівську ОТГ Знам’янського району відвідали викладачі університету: декан факультету обліку та фінансів, професор Наталія Шалімова; заступник декана факультету обліку та фінансів, доцент Володимир Шалімов; заступник декана факультету економіки та менеджменту, доцент Ольга В’юник; завідувач кафедри аудиту, обліку та оподаткування, доцент Олена Магопець; доцент кафедри аудиту, обліку та оподаткування Олександр Гай; доцент кафедри аудиту, обліку та оподаткування Ірина Смірнова.

«Дмитрівська ОТГ вже тривалий час співпрацює з програмою DOBRE, вони готували проекти на отриманні міжнародних грантів, розробили стратегію розвитку громади, тому нас зацікавив практичний досвід їхньої роботи, – розповідає декан факультету обліку та фінансів ЦНТУ, професор Наталія Шалімова. – Наприклад, мене, як тренера курсу програми DOBRE «Територіальне управління», цікавило, як працюють управлінці та керівники об’єднаних територіальних громад. З якими предметними проблемами вони стикаються? Які знання вони мають та які знання їм потрібні? Які методи вони використовували при розробці стратегії ОТГ? Які проекти вони реалізовують?»

«Спілкування з адміністрацією, працівниками та мешканцями однієї з найуспішніших ОТГ не лише нашої області, а й України, підтвердило високий рівень зацікавленості мешканців громади та ступінь їхнього залучення до процесу прийняття рішень у громаді, – говорить доцент кафедри аудиту, обліку та оподаткування Олександр Гай. – Економічно грамотне місцеве самоврядування і прозорість у звітності та громадському управлінні приносять результати: громада успішно знаходить нові джерела доходів та ефективно їх витрачає. В рамках програми «DOBRE» ми готові допомагати громадам в розробці їхніх проектів та здобутті грантів на реалізацію цих проектів».

«Громади відрізняються між собою. В одній ОТГ розвинена одна галузь, у другій – інша. Наприклад, в Дмитрівській ОТГ дуже розвинена соціальна інфраструктура. Одна громада велика за територією, інша – не велика. Ми маємо розуміти проблеми та особливості розвитку кожної ОТГ, тому плануємо вивчати на місцях практичний досвід роботи інших ОТГ Кіровоградщини», – говорить декан ФОФ ЦНТУ професор Наталія Шалімова.

Крім цього, спілкуючись з керівниками ОТГ, викладачі ЦНТУ вивчали запити роботодавців щодо підготовки студентів. Гостей цікавили вимоги до кваліфікації фахівці з точки зору практичного досвіду управлінців ОТГ, щоб у подальшому можна було доповнювати освітні програми відповідними навчальними дисциплінами або удосконалювати існуючі дисципліни.


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.