додаткові державні місця для абітурієнтів пільгових категорій

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


Додаткові державні місця для абітурієнтів пільгових категорій

Центральноукраїнський національний технічний університет отримав від Міністерства освіти і науки України позитивну відповідь на запит щодо надання додаткових місць державного замовлення для абітурієнтів пільгових категорій. Таким абітурієнтам додатково надано 96 «держбюджетних» місць, 74 з якихпризначено для учасників бойових дій.

Згідно законодавства, певні категорії громадян мають право на відповідні освітні пільги. Зокрема, це учасники бойових дій; особи з інвалідністю внаслідок війни; діти військовослужбовців, які загинули; діти учасників бойових дій; діти осіб з інвалідністю внаслідок війни; діти з сімей військовослужбовців добровольчих формувань тощо.Крім цього, право на пільги мають особи з обмеженими можливостями, діти, позбавлені батьківського піклування, внутрішні переселенці. Деякі категорії пільговиків мають право поступати до закладів вищої освіти за результатами вступних іспитів чи співбесід замість ЗНО.

Як відомо, розподіл державних місць здійснюється в межах кожної окремої спеціальності автоматично, згідно з алгоритмом, із урахуванням сертифікатів ЗНО, пріоритету заяв вступників тощо. Унаслідок автоматичного розподілу може так статися, що особи пільгових категорій не проходять за конкурсом на місця державного замовлення. У такому разі заклади вищої освіти подають до МОН запит на виділення додаткових держбюджетних місць індивідуально саме під тих пільговиків, хто ще влітку подавав документи про вступ, але не пройшов по конкурсу на місця державного замовлення і був зарахований на контракт.

Так, ЦНТУ, відповідно до свого запиту, отримав 96 додаткових місць для абітурієнтів пільгових категорій. З них: одне місце для внутрішньо переміщених осіб; 12 – для дітей учасників бойових дій; 5 – для дітей, що позбавлені батьківського піклування; 4 – для осіб з інвалідністю І та ІІ груп або дітей з інвалідністю до 18 років; 74 – для учасників бойових дій.

Усі вони вже приступили до навчання.

За інформацією приймальної комісії ЦНТУ


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.