закордонні стажування переносяться на наступний рік

Центральноукраїнський національний
технічний університет

Українська English


Закордонні стажування переносяться на наступний рік

Карантинні заходи в країнах Європи, спричинені пандемією коронавірусу, автоматично відмінили плани студентів ЦНТУ на закордонні стажування влітку 2020 року. Але можна знайти й позитивний момент – студенти матимуть більше часу на вивчення/вдосконалення іноземної мови, що надасть їм додаткових преференцій при наступних стажуваннях.

Як ви знаєте, Центральноукраїнський національний технічний університет вже п’ять сезонів співпрацює із Федерацією обмінів Франція-Україна (FEFU) за двома міжнародними проектами: багаторівневі стажування студентів у Франції та курси інтенсивного вивчення французької мови (спільно із волонтерами «Асоціації іноземної французької мови Франція-Україна»).

Курси французької мови традиційно проходять щовесни на базі «Франко-українського культурного центру» ЦНТУ. На стажування студенти їдуть літом, а восени до нашого університету зазвичай приїздять представники Федерації обмінів Франція-Україна із метою презентації програм стажування та проведення співбесід із претендентами на стажування. Так було раніше, доки коронавірус не «зачинив» кордони…

На фото: співбесіда із претендентами на стажування, 2018 рік

Як повідомила куратор програм стажування Федерації обмінів Франція-Україна в Центральноукраїнському національному технічного університеті, доцент кафедри загального землеробства ЦНТУ Лариса Сало, представники ФОФУ вже проінформували керівництво нашого навчального закладу про те, що учасники програми, які пройшли відбір на стажування 2020 року – це 10 студентів ЦНТУ 2-3 курсів навчання, автоматично отримають запрошення на стажування в 2021 році (за умови, звичайно, що наступного року життя повернеться у більш-менш звичайне русло).

Зараз ці студенти продовжують вивчати французьку мову як самостійно, так й факультативних заняттях, які веде Лариса Сало. Крім цього, додатково на курси іноземної мови записалось ще десятеро новачків – першокурсники 2020 року. Новачки теж зможуть взяти участь у відборі на стажування ФОФУ наступних років. Оскільки з відомих причин делегація Федерації обмінів Франція-Україна не зможе приїхати до ЦНТУ на співбесіду із кандидатами, представники ФОФУ вже проінформували, що наступні співбесіди проходитимуть онлайн в дистанційному режимі (орієнтовно – початок 2021 року). Під час співбесід перевірятимуться навички французької мови кандидатів, й за умови достатнього володіння мовою для стажування першого рівня – кандидати допускаються до участі у програмах стажування.

Що стосується традиційних курсів інтенсивного вивчення французької мови, то ФОФУ поки що розглядає два варіанти: або звичайний формат курсів: візит викладача-волонтера та два тижня інтенсивних занять на базі ЦНТУ, якщо ситуація навесні 2021 року дозволятиме; або дистанційні курси в онлайн-режимі. Про відміну курсів мова взагалі не йдеться.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.