основні досягнення університету під керівництвом адміністрації ректора михайла черновола

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Основні досягнення університету під керівництвом адміністрації ректора Михайла Черновола

Останнім часом ви могли чути, що в університеті абсолютно все не так. Звісно, вибори є виборами, критика повинна мати місце, але ж критика, а не подача інформації лише з одного боку. Тому ректорат вважає за потрібне нагадати про ключові зміни у кадровому складі, кількості спеціальностей, рівні науково-винахідницької роботи, про досягнення університету, окремих викладачів та студентів.

Деякі події відбулися вперше не лише у нашому університеті, а, взагалі, вперше в історії вищої школи Кіровоградській області.

Технічний університет першим у Кіровоградській області отримав статус національного (2004 рік). На цей час ЦНТУ залишається єдиним національним закладом вищої освіти Кіровоградщини.

Представники ЦНТУ (на той час – КНТУ) першими серед науковців нашої області отримали Державну премію в галузі науки і техніки для молодих вчених (2009 рік).

Вперше в історії Кіровоградської області науковець ЦНТУ обраний академіком однієї з Національних академій наук України (2020).

Свого часу університет став першим в Кіровоградській області закладом освіти, який взяв участь у міжнародній освітній програмі, яка фінансувалась Європейським Союзом (проект «TEMPUS»). Ми першими на Кіровоградщині відкрили для студентів «подвійні» міжнародні магістратури.

Вперше на Кіровоградщині у нашому університеті було відкрито спеціалізовану вчену раду із захисту докторських дисертацій.

Вперше колектив вчених ЦНТУ отримав «Золоту медаль» Всесвітньої організації інтелектуальної власності (Женева) за кращий винахід у номінації для молодих вчених (2006 рік).

За певними критеріями Центральноукраїнський національний технічний університет утримує перші позиції серед ЗВО Кіровоградщини.

Зокрема, мова про щорічну кількість переможців та призерів Всеукраїнської студентської олімпіади (83 студенти за останні вісім років) та Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт (54 студенти за останні вісім років); про загальний обсяг науково-дослідних робіт (за рахунок державного фінансування: 5 889 057 гривень за останні п’ять років); про винахідницьку діяльність.

Загалом, ЦНТУ постійно входить до першої десятки закладів вищої освіти України за результатами винахідницької діяльності. Лише за останні сім років представники ЦНТУ отримали 406 патентів на корисні моделі та винаходи, з них 119 патентів отримано студентами нашого університету. Дев’ять винаходів науковців ЦНТУ свого часу виборювали головний приз Всеукраїнського конкурсу «Винахід року».

Які ще помітні зміні відбулися в ЦНТУ за останні роки?

В Центральноукраїнському національному технічному університеті були відкриті та функціонують три спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських та докторських дисертацій.

Кількість спеціальностей в університеті виросла із 15 до 40. Лише за останні сім років відкрито чотири нові спеціальності, проведено ліцензування 12-ти спеціальностей, акредитовано 56 освітніх програм та напрямів підготовки.

Суттєво поліпшено кадровий склад університету: більш, ніж в півтора рази збільшилась частка викладачів зі ступенями і званнями: від 48,7% наприкінці 1990-х до 80,31% (2019/20 роки). Кількість докторів наук, професорів в університеті виросла в 7,5 разів!

В ЦНТУ відкрито Центр з енергоаудиту, енергоменеджменту і консалтингу, в університеті створена та сертифікована лабораторія екологічного моніторингу, створений центр інклюзивної освіти.

Університет став співініціатором програми Кіровоградської ОДА «Впровадження регіональних наукових досліджень у промислове виробництво Кіровоградської області», учасником «Стратегії розвитку Кіровоградської області» на період до 2020 року та на 2021-27 роки.

Університет було нагороджено          Почесною грамотою Кабінету міністрів України та найвищою нагородою Кіровоградської області «Честь і слава Кіровоградщини».

22 представника Центральноукраїнського національного технічного університету удостоєні найвищих державних почесних звань заслуженого діяча науки і техніки, винахідника, працівника освіти, тренера тощо.

Лише за останні десять років науковцями ЦНТУ видано 125 навчальних посібників та 115 монографій.

До переліку наукових фахових видань України (категорія "Б")  включено три з трьох наукових збірника Центральноукраїнського національного технічного університету.

В університеті побудовано й здано в експлуатацію новий лабораторно-навчальний корпус (2019 рік).

В університеті з’явилась власна архітектурна родзинка: Студентська площа та скульптурна композиція «Студентство» (2012-13 рр.).

Значно розширено структуру навчального закладу: до ЦНТУ приєднано Кропивницький інженерний фаховий коледж та Світловодський політехнічний фаховий коледж.

Університету є чим пишатися й окрім науково-навчальної діяльності.

Двоє представників університету свого часу отримали найвищу персональну відзнаку Кіровограда/Кропивницького – звання «Почесного громадянина міста».

Спортивною гордістю міста є бейсбольна команда «Біотехком-КНТУ»: 25-разовий чемпіон України та 23-разовий володар Кубку України з бейсболу; а в складі команди традиційно виступає чимало студентів, викладачів та випускників нашого навчального закладу.

КІСМ-КДТУ-КНТУ-ЦНТУ «делегував» найбільше представників на керівні посади підприємств та організацій нашої області.

Серед наших випускників – чотири голови Кіровоградської ОДА, дев’ять народних депутатів України, чотири мери обласного центру та десятки керівників районних центрів Кіровоградщини.


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.