si vis scientia, para spatio discendi

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Si vis scientia, para spatio discendi

Тематику ІV форуму «Soft Skills Kropyvnytskyi», який проводить кафедра кібербезпеки та програмного забезпечення Центральноукраїнського національного технічного університету, підказало саме життя. Пандемічно-карантинно-дистанційне життя 2020 року. Організатори форуму запропонували студентам першого курсу кафедри КбПЗ дослідити різні сервіси та платформи, які можна використовувати для дистанційного навчання.

Як відомо, термін «soft skills» використовують для позначення комплексу навичок, які не відносяться до професійних знань спеціаліста (професійні навички – «hard skills»), проте впливають на загальний рівень та успішність фахівця. Наприклад, до «soft skills» відносять знання іноземних мов, здатність працювати в команді, здатність спілкуватися з колегами, уміння спілкуватися із замовниками та інше.

Як зазначив, відкриваючи форум «Soft Skills Kropyvnytskyi-2020», завкафедрою кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ, професор Олексій Смірнов, навички «soft skills» (або «соціальні навички») мають подвійну користь, оскільки такі навички допомагають людині не лише у професійній сфері, а й, взагалі, у всіх сферах життя. Саме тому, починаючи з 2020-21 навчального року, на кафедрі кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ впровадили відповідну навчальну дисципліну.

Безпосередньо організацією щорічних форумів «Soft Skills Kropyvnytskyi» опікуються викладачі кафедри КбПЗ Анна Коваленко, Ольга Ладигіна та Оксана Конопліцька. Як розповіла Анна Коваленко, на четвертому форумі «Soft Skills Kropyvnytskyi» було вирішено надати «трибуну» для доповідей студентам першого курсу навчання: «В цьому році у нас дещо скоротився час аудиторних занять і збільшився час дистанційної роботи. Студенти зараз менше спілкуються між собою, менше виступають публічно, мають менше майданчиків, де вони можуть реалізувати себе у напрямку, який їх цікавить. Тому ми зробили акцент на виступах студентів першого курсу».

Студентки кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення Олександра Кот, Тетяна Кіріченко, Дарина Колесник, Єлизавета Ховренко розповіли про свої дослідження переваг та недоліків використання у якості освітніх платформ дистанційного навчання таких сервісів, як Twitch, Skype, Discord, Moodle, Google Classroom. Студентки вивчали можливості та зручності проведення за допомогою цих сервісів онлайн відео трансляцій (лекцій або практичних занять, особливо для великих аудиторій); можливості спілкування та обміну інформацією між викладачами та студентами; можливості платформ здійснювати контроль/перевірку знань та управління освітніми процесами.

З причини карантинних обмежень на кількість людей в приміщеннях, левова частка учасників ІV форуму «Soft Skills Kropyvnytskyi» долучилась до дискусії через платформу онлайн відео-конференцій. Це викладачі кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ, студенти старших курсів кафедри, а також представники партнерської організації – ІТ-компанії «MIF Projects».

Більше фото форуму «Soft Skills Kropyvnytskyi»-2020 можна переглянути на сторінках університету в соціальних мережах.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.