студентська онлайн-конференція кропивницький-кишинів

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Студентська онлайн-конференція Кропивницький-Кишинів

Наприкінці минулого тижня кафедра загального землеробства Центральноукраїнського національного технічного університету та Державний аграрний університет Молдови (Universitatea Agrarа de Stat din Moldova) при підтримці Міністерства освіти і науки України провели першу спільну Міжнародну студентську науково-практичну онлайн-конференцію «Сучасні технології агропромислового виробництва».

Головна мета конференції – обмін між студентами університетів України та Молдови знаннями і досвідом щодо проведення науково-дослідних робіт з рослинництва, землеробства, агрохімії, селекції та захисту рослин. Привітали учасників конференції проректор із наукової роботи ЦНТУ, професор Олександр Левченко та перший проректор Державного аграрного університету Молдови Юрій Мельник.

Необхідно відзначити, що співпраця між нашим навчальним закладом та Державним аграрним університетом Молдови триває вже дуже багато років. Як зазначив Юрій Мельник, перший раз він разом із колегами відвідав Кіровоградський національний технічний університет ще у 1999 році (участь у науковій конференції з нагоди 70-річчя кафедри сільськогосподарського машинобудування КНТУ). Після цього Юрій Мельник ще декілька разів брав участь у наукових конференціях, які проходили в нашому університеті, зокрема у XІ Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми конструювання, виробництва та експлуатації сільськогосподарської техніки», приуроченої до 120-річчя кафедри сільськогосподарського машинобудування ЦНТУ. Тоді між ЦНТУ та ДАУМ було підписано договір про співробітництво.

Раніше представники кафедри сільськогосподарського машинобудування нашого університету взяли участь в роботі Міжнародного науково-практичного симпозіуму «Досягнення та перспективи у агроінженерії та автотранспорті», який проходив на базі факультету агроінженерії та автотранспорту Державного аграрного університету Молдови. В 2018 році викладачі кафедри загального землеробства і кафедри сільськогосподарського машинобудування ЦНТУ взяли участь в науковому симпозіумі «Сучасні сільськогосподарські – досягнення і перспективи» та міжнародній науковій конференції, які були присвячені 85-річному ювілею Державного аграрного університету Молдови.

Отже, І Міжнародна студентська науково-практична онлайн-конференція «Сучасні технології агропромислового виробництва» стала ще одним етапом наукової співпраці між ЦНТУ та ДАУМ.

Під час пленарного засідання виступили студенти:

Міхалакі Ігор, ДАУМ, доповідь англійською мовою на тему: «Productivity and quality of grain of winter barley in multiple-factor experience»;

Анатолій Брацишевський, ДАУМ, доповідь російською мовою на тему «Рост и продуктивность сортов озимого ячменя в зависимости от действия препарата Экостим»;

Денис Чуприн, ДАУМ, доповідь англійською мовою на тему «Productivity and grain quality of «Ingen 93» ‒ winter triticale in a multifactor experiment»;

Анастасія Ісакова, ЦНТУ, доповідь на тему «Врожайність гібридів соняшнику залежно від припосівного удобрення в Степу України»;

Владислав Снісаренко, ЦНТУ, доповідь на тему «Вплив густоти посівів та добрив на урожайність кукурудзи в посушливих умовах північного Степу України»;

Олена Гаврилова, ЦНТУ, доповідь на тему «Вплив строків висіву на врожайність озимої пшениці в Степу України».

Питання студентам-доповідачам ставили доценти кафедри загального землеробства ЦНТУ Ольга Андрієнко, Галина Кулик, Лариса Сало, Віта Резніченко, а також перший проректор ДАУМ Юрій Мельник та професор Західноукраїнського національного університету (Тернопіль) Олег Овчарук.

Юрій Мельник та завідувач департаменту агрономічного факультету ДАУМ Даніела Дубіц відзначили гарну підготовку студентів та їх наукових керівників. Проректор Державного аграрного університету Молдови також відзначив ініціативу доцента кафедри загального землеробства ЦНТУ Катерини Васильковської як у проведенні даної конференції, так й у розбудові зв’язків між університетами.

Всі представлені на конференцію студентські роботи враховують наступну тематику: адаптивні та енергоощадні технології вирощування сільськогосподарських культур; системи обробітку ґрунту в сучасному землеробстві; застосування макро- та мікродобрив, бактеріальних препаратів при вирощуванні сільськогосподарських культур; використання інтенсивних сортів і гібридів в сучасному сільськогосподарському виробництві; обмеження шкодочинності бур’янів, хвороб та шкідників в сучасних агротехнологіях.

За результатами І Міжнародної студентської науково-практичної інтернет-конференції «Сучасні технології агропромислового виробництва» буде підготовлено електронний збірник матеріалів конференції, який буде розміщено на сайті ЦНТУ, а друкований варіант збірника – розіслано учасникам конференції.

За інформацією кафедри загального землеробства ЦНТУ


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.