навчальний посібник з інформаційної безпеки в комп’ютерних мережах

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Навчальний посібник з інформаційної безпеки в комп’ютерних мережах

Викладачі кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення Центральноукраїнського національного технічного університету презентували новий навчальний посібник «Інформаційна безпека в комп’ютерних мережах». Навчальний посібник призваний допомагати в роботах із проектування та розробки систем захисту для будь-яких мереж і компаній.

У навчальному посібнику розглянуто теоретичні й практичні питання основ і положень теорії інформаційної безпеки в комп’ютерних мережах, побудови систем захисту інформації в комп’ютерних мережах, адміністрування систем захисту інформації в комп’ютерних мережах Навчальний посібник призначений для студентів, які навчаються за спеціальностями «Кібербезпека», «Комп’ютерні науки», «Комп’ютерна інженерія», а також аспірантів, науковців та інженерно-технічних працівників з напряму «Інформаційні технології».

         Авторами навчального посібника «Інформаційна безпека в комп’ютерних мережах» є колектив викладачів кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ: професор Олексій Смірнов; Оксана Конопліцька-Слободенюк; доцент Сергій Смірнов; Костянтин Буравченко; Тетяна Смірнова; Людмила Поліщук.

Як зазначають автори, особливої гостроти проблема забезпечення надійного захисту інформації набуває у зв’язку з масовою комп’ютеризацією всіх видів діяльності людини, при об’єднанні комп’ютерів у комп’ютерні мережі та підключення до мережі Інтернет. Тому для спеціалістів різноманітного профілю актуальною є підготовка в галузі захисту інформації. В даному навчальному посібнику розглядається безпека мережі та заходи, які захищають інформаційну мережу від несанкціонованого доступу, випадкового або навмисного втручання в роботу мережі або спроб руйнування її компонентів. Безпека інформаційної мережі включає захист обладнання, програмного забезпечення, даних і персоналу.

Метою даного навчального посібника є отримання досконалих знань в області теорії інформаційної безпеки комп’ютерних мереж та їх практичних застосувань, а також отримання студентами навичок адміністрування систем захисту інформації в комп’ютерних мережах та побудови систем захисту інформації в комп’ютерних мережах. Представлений в навчальному посібнику матеріал надасть фахівцям практичні рекомендації і допоможе навчитися проектувати і розробляти системи захисту для будь-яких мереж і компаній.

Рецензентами навчального посібника виступили: начальник кафедри математичного та програмного забезпечення АСУ Харківського університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба, доктор технічних наук, професор М.А.Павленко; завідувач кафедрою обчислювальної техніки та програмування Національного технічного університету «Харківський політехнічний університет» доктор технічних наук, старший науковий співробітник С.Г.Семенов.

Із посібником «Інформаційна безпека в комп’ютерних мережах» можна ознайомитись в репозитарії ЦНТУ або в друкованому вигляді на кафедрі кібербезпеки та програмного забезпечення.

За інформацією кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.