пам’яті олександра йосиповича мажейки - «людини університету»

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Пам’яті Олександра Йосиповича Мажейки - «людини університету»

В неділю, 28 березня передчасно пішов із життя голова профкому Центральноукраїнського національного технічного університету, професор кафедри експлуатації та ремонту машин ЦНТУ, член комітету профспілки працівників освіти і науки Кіровоградської області Олександр Йосипович Мажейка (1955-2021).

Ректорат Центральноукраїнського національного технічного університету, викладачі та співробітники навчального закладу висловлюють співчуття родині та близьким Олександра Йосиповича…

Коли на одних із недавніх виборів очільника профспілкової організації університету представляли кандидатуру Олександра Мажейки, про нього казали: «Олександр Йосипович – людина університету і патріот університету».

Майже усе його свідоме життя було пов’язане із нашим навчальним закладом. Олександр Мажейка – випускник 1977 року спеціальності «Ремонт сільськогосподарських машини» Кіровоградського інституту сільськогосподарського машинобудування. З 1979 року працював асистентом кафедри «Будівельних та шляхових машин» КІСМ. В 1989 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальностями на тему: «Технологія лазерного зміцнення при відновленні деталей сільськогосподарської техніки» в Саратовському інституті механізації сільського господарства.

На фото Олександр Майжека (зліва) на зустрічі випускників 1977 року спеціальності «Ремонт сільськогосподарських машини», 2017 рік.

З 1994 року – доцент кафедри експлуатації та ремонту машин Кіровоградського інституту сільськогосподарського машинобудування. В 1995-97 роках заступник декана факультету проектування та експлуатації машин. В 1997-2005 роках очолював факультет підготовки спеціалістів для зарубіжних країн; з 2000 року – перший заступник завідувача кафедрою експлуатації та ремонту машин. З 2006 року – професор Кіровоградського національного технічного університету.

Автор понад 130 наукових праць (з яких: три монографії, сім навчальних посібників, 15 авторських свідоцтв, 38 методичних вказівок). Відмінник освіти України (1998 р.). Підготував трьох кандидатів наук. У 2012 році нагороджений нагрудним знаком Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом».

Значну частину свого часу Олександр Мажейка присвячував профспілковій та громадській діяльності. З 2004 року він очолював профспілкову організацію викладачів та співробітників Кіровоградського/Центральноукраїнського національного технічного університету. Тривалий час входив до складу обкому профспілки працівників освіти і науки Кіровоградської області, а також до складу президії Федерації профспілок Кіровоградської області.

Завжди захищав інтереси колективу та рідного навчального закладу. За участі Олександра Мажейки свого часу було розроблено колективний договір між адміністрацією університету та трудовим колективом, цей договір за оцінкою обласного комітету федерації профспілок є одним із кращих колективних договорів для закладів освіти Кіровоградщини.

Також Олександр Мажейка запам’ятається як завзятий організатор численних масово-спортивних, оздоровчих та культурно-мистецьких заходів для колективу навчального закладу.

Центральноукраїнський національний технічний університет, профспілкова та громадська спільнота Кіровоградщини глибоко сумують з приводу трагічної втрати Олександра Йосиповича Мажейки та висловлюють співчуття дружині та дочці покійного.


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.