цнту – найкращий представник кіровоградщини у рейтингу університетів «топ-200 україна»

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


ЦНТУ – найкращий представник Кіровоградщини у рейтингу університетів «Топ-200 Україна»

Центр міжнародних проектів «Євроосвіта» разом із міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence склали черговий, 14-й рейтинг вітчизняних закладів вищої освіти «Топ-200 Україна» 2021 року. Рейтинг формувався за новою методикою. ЦНТУ як і раніше залишається найбільш рейтинговим університетом Кіровоградської області.

Як повідомляє сайт «Євроосвіта», при складанні цьогорічного рейтингу експерти враховували сучасні тенденції розвитку вищої освіти в Україні і світі, у тому числі, вплив на освіту пандемії COVID-2019.

Базові принципи визначення рейтингів університетів України:

1) Забезпечення відкритості, прозорості, об’єктивності і незалежності ранжування університетів. Для цього використовувалися лише відкриті дані прямих вимірів, викладені на веб-ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ.

2) Врахування всебічності і багатогранності діяльності університетів. З цією метою їх робота сукупно оцінювалася на більш широкій базі показників у порівнянні з відомими рейтинговими системами.

3) Пріоритетність євроінтеграційних процесів. Вагові коефіцієнти міжнародних показників діяльності університетів (результати в світових рейтингах, участь університетів в програмах Erasmus+ Європейського Союзу та інше) встановлені вищими за вагові коефіцієнти національних показників.

Цьогорічне рейтингування університетів України здійснено за сукупністю 10-ти груп показників, таких як: позиції навчального закладу у рейтингах: QS World University Rankings, Scopus, Webometrics; участь в програмах Erasmus+ Європейського Союзу; рейтинги Nature Index, UniRank; результати Всеукраїнських студентських олімпіад 2018/2019 і конкурсів наукових робіт 2019/2020 (за сумою балів); премії Президента України та Верховної Ради України для молодих вчених; Кількість отриманих патентів вченими університету в 2020 році; середнє зважене значення для рейтингів ЗВО за кількістю поданих заяв абітурієнтами та середнім конкурсним балом в 2020 році.

В 2021 році очолив Академічний рейтинг ЗВО України «Топ-200 Україна» Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Також до першої п’ятірки увійшли Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Національний університет «Львівська політехніка», Сумський державний університет.

Центральноукраїнський національний технічний університет посідає в рейтингу «Топ 200 Україна» 2021 107-те місце.

Ще один представник Кіровоградської області, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, посів 127 місце цьогорічного рейтингу.

За матеріалами сайту Центру міжнародних проектів «Євроосвіта»


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.