курси французької: стажування за кордоном, екстра-навички та переваги при працевлаштуванні

Центрально український національний
технічний університет

Українська English


Курси французької: стажування за кордоном, екстра-навички та переваги при працевлаштуванні

Цього тижня в Центральноукраїнському національному технічному університеті розпочали роботу факультативні курси французької мови для першокурсників нашого навчального закладу. На перше заняття прийшли студенти усіх п’яти факультетів ЦНТУ.

Як неодноразово повідомлялось на сайті ЦНТУ, курси французької мови в університеті діють в рамках програми співробітництва із «Федерацією обмінів Франція-Україна» (Federation Echanges France Ukraine). Для того, щоб почати для себе багаторівневу програму стажувань ФОФУ, студент має хоча б на базовому рівні знати мову країни перебування.

ФОФУ разом із асоціацією FLE: Francais langue etrangere («Французька мова як іноземна») організовують в ЦНТУ двотижневі курси інтенсивного вивчення французької мови (в 2017-20 роках такі курси проходили щовесни на базі «Франко-українського культурного центру ЦНТУ», весною 2021 року курси працювали в дистанційному форматі).

Але курси інтенсивного вивчення французької мови – це один із заключних етапів мовної підготовки перед стажуванням. Претенденти на участь у програмах ФОФУ вивчають французьку майже весь навчальний рік. Викладає факультативні курси куратор програм «Федерації обмінів Франція-Україна» в ЦНТУ, доцент кафедри загального землеробства Лариса Сало.

Як розповіла Лариса Сало, зараз на курси вже записалось більше 20 студентів першого курсу, які представляють усі п’ять факультетів ЦНТУ. «Вікно» набору на курси буде відчинено ще, орієнтовно, два тижня. В цей час першокурсники ЦНТУ ще зможуть долучитися до програми підготовки початкової групи.

Для першокурсників факультативні курси французької мови працюватимуть двічі на тиждень. Заняття проходитимуть в університеті.

Студентка кафедри аудиту, обліку та оподаткування економічного факультету ЦНТУ Валерія Безлатня про курси французької мови дізналась першого вересня на зборах після посвяти у студенти. Вирішила вивчати французьку тому, що це цікаво. «Захотіла познайомитися ще з однією мовою, – розповідає Валерія Безлатня. – Це нова навичка, це мій особистий розвиток. Мені це цікаво, чому б не спробувати?»

Про програми стажування від «Федерації обмінів Франція-Україна» Валерія дізналась вже під час першого заняття факультативних курсів, тепер можливості поїхати на стажування до Франції стануть додатковою мотивацією вивчати мову.

Першокурсника кафедра кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ Ігоря Петруніна зацікавила можливість поїхати на стажування до Франції. Для удосконалення своїх навичок програмування він додатково вивчав англійську мову. Французьку хоче вивчати для особистого розвитку. Крім того, стажування за кордоном у комплексі із знанням декількох іноземних мов значно підвищать шанси знайти роботу за кордоном, вважає студент-першокурсник ЦНТУ.

Для студентів старших курсів університету їхні курси французької мови обов’язково будуть продовжені, запевняє Лариса Сало. Але за іншою програмою та з іншими завданнями. Мета залишається незмінною: підготувати якомога більше студентів ЦНТУ до участі в міжнародних програмах стажування.

Підготував Олександр Виноградов


«ЦНТУ» в соцмережах:
Приймальна комісія працює щодня, крім суботи та неділі.
Телефони приймальної комісії: (0522) 55-93-13, 39-04-67
Телефон університетської довідкової служби: (0522) 55-92-66
© 2018 «ЦНТУ» Всі права захищено.
Використання матеріалів цього сайту можливе тільки
з посиланням на джерело.